leki a głupota

risperidon
Awatar użytkownika
AdamSchibi
zaufany użytkownik

Re: leki a głupota

Post autor: AdamSchibi »

zchizol pisze:
sob lis 09, 2019 9:37 pm
Ja biorę dawkę podtrzymującą Amisanu, czyli 400mg, a i tak odczuwam skutki otępienia. Dlatego w pracy wszystko sobie zapisuje w postaci skrótów i później odtwarzam informację jak zapomnę... Trzeba się jakoś dostosować :P
Bierzesz 400mg rano czy wieczorem?

Awatar użytkownika
AdamSchibi
zaufany użytkownik

meehoo pisze:
sob lis 09, 2019 8:06 pm
biore maksymalna dawke 1200 mg .:-) rano 600 i wieczorem 600, dlatego mowie, ze mam to szczescie, ze nie otepia mimo, ze biore duzo. na kazdego leki dzialaja inaczej ...
Myslalem ze solian mozna maxtmalnie brac w jednej dawce do 400mg.

Awatar użytkownika
Trickster
zaufany użytkownik

Post autor: Trickster »

AdamSchibi pisze:
ndz lis 10, 2019 9:20 am
zchizol pisze:
Ja biorę dawkę podtrzymującą Amisanu, czyli 400mg, a i tak odczuwam skutki otępienia. Dlatego w pracy wszystko sobie zapisuje w postaci skrótów i później odtwarzam informację jak zapomnę... Trzeba się jakoś dostosować :P
Przed snem- zależy jaką zmianę mam do pracy.
Aaaah, the chaos god speak clearly now! It is as though a thousand mouths cry out in pain! Chaos has come to judge you ! Chaos consume you! Do you hear the voices too?

Awatar użytkownika
AdamSchibi
zaufany użytkownik

I lekarka Ci tak kazala brac przed snem? Dziwne bo okres poltrwania leku to 12h.
zchizol pisze:
ndz lis 10, 2019 9:35 am
AdamSchibi pisze:
ndz lis 10, 2019 9:20 am
zchizol pisze:
Przed snem- zależy jaką zmianę mam do pracy.

Awatar użytkownika
Trickster
zaufany użytkownik

mnie amisan po 2h od zażycia po prostu usypia, więc nie widzę problemu, zresztą biorę go już tak 7 lat :P
Aaaah, the chaos god speak clearly now! It is as though a thousand mouths cry out in pain! Chaos has come to judge you ! Chaos consume you! Do you hear the voices too?

Awatar użytkownika
AdamSchibi
zaufany użytkownik

zchizol pisze:
ndz lis 10, 2019 10:06 am
mnie amisan po 2h od zażycia po prostu usypia, więc nie widzę problemu, zresztą biorę go już tak 7 lat :P
I 7 lat nie miales nawrotu?

Awatar użytkownika
Trickster
zaufany użytkownik

AdamSchibi pisze:
ndz lis 10, 2019 1:00 pm
zchizol pisze:
ndz lis 10, 2019 10:06 am
I 7 lat nie miales nawrotu?
cały czas remisja :), poza 1 początkiem nawrotu, ale zmniejszyłem dawkę do 200 mg i szybko wróciłem do starej dawki....
Ostatnio zmieniony ndz lis 10, 2019 1:04 pm przez Trickster, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
AdamSchibi
zaufany użytkownik

To dałes mi teraz nadzieje, tez wolałbym brać solian tylko wieczorem ale nie byłem pewny czy z terapeutycznego punktu widzenia ta dawka spelnia swoja role.

Awatar użytkownika
klucz żurawi
zaufany użytkownik

Post autor: klucz żurawi »

Te pół trwanie leku nie ma chyba takiego znaczenia. Lek i tak działa dopiero gdy organizm się nim nasyci. Czyli może i w pełni zacznie działać dopiero po 12 godzinach. Ale i tak masz organizm nasycony lekiem. Tak mi się wydaje.
Jak ja się lubię

wymądrzać

Awatar użytkownika
Miś Uszatek
zaufany użytkownik

Post autor: Miś Uszatek »

Zgadza się. Lek w 100% wydala się z organizmu dopiero po 10-14 dni.

Awatar użytkownika
AdamSchibi
zaufany użytkownik

Cytuje "Biologiczny okres półtrwania, t1/2, t0,5, t50% – okres półtrwania rozważany z punktu widzenia farmakokinetyki, czyli czas, w którym stężenie leku we krwi, surowicy lub osoczu zmniejszy się do połowy wartości początkowej, po zakończeniu fazy wchłaniania i dystrybucji[1]. Wyrażony jest w godzinach. Im wyższa wartość t0,5, tym lek jest wolniej usuwany z organizmu."

Solian ma 12h. Olzapina 18h z tego co wiem.

Awatar użytkownika
Miś Uszatek
zaufany użytkownik

Post autor: Miś Uszatek »

AdamSchibi pisze:
ndz lis 10, 2019 1:50 pm
Cytuje "Biologiczny okres półtrwania, t1/2, t0,5, t50% – okres półtrwania rozważany z punktu widzenia farmakokinetyki, czyli czas, w którym stężenie leku we krwi, surowicy lub osoczu zmniejszy się do połowy wartości początkowej, po zakończeniu fazy wchłaniania i dystrybucji[1]. Wyrażony jest w godzinach. Im wyższa wartość t0,5, tym lek jest wolniej usuwany z organizmu."

Solian ma 12h. Olzapina 18h z tego co wiem.
Ej to ty rozumiesz co zacytowałeś? Bo ja nic bo nie jestem lekarzem.

Awatar użytkownika
AdamSchibi
zaufany użytkownik

Rozumiem tyle ze "stężenie leku we krwi, surowicy lub osoczu zmniejszy się do połowy wartości początkowej" a jakie ma to znaczencznie terapetyczne to nie wiem. Moze ktos sie wypowie co wiecej to oznacza?

Awatar użytkownika
klucz żurawi
zaufany użytkownik

Post autor: klucz żurawi »

Czyli można powiedzieć, że nasycenie połową dawki leku jest wystarczające do uzyskania efektu wytłumienia choroby?
Tak zgaduję tylko.
Jak ja się lubię

wymądrzać

Awatar użytkownika
AdamSchibi
zaufany użytkownik

Po 12h "stężenie leku we krwi, surowicy lub osoczu zmniejszy się do połowy wartości początkowej" a po 24h juz nic nie bedzie z dawki terapeutycznej tak to rozumiem. Czyli przyjmujac solian wieczorem, rano mamy juz polowe i pozniej co godzinie sie zmniejsza o 4,2% tak do 0 nie wiem czy dobrze to rozumiem.

Wróć do „rispolept”