ILE JUDASZ ZAROBIŁ NA JEZUSIE?

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
moi
moderator
moderator
Gadu-Gadu: 9

Re: ILE JUDASZ ZAROBIŁ NA JEZUSIE?

Postby moi » Mon Apr 06, 2015 1:01 pm

Ale czy Judasz jest potępiony wg Pisma? Czy może został zbawiony z resztą ludzkości. Może to tylko taka czarna rola? Co z tym tzw miłosierdziem?
Wyżej Paweł napisał, że Judasz został potępiony nie za zdradę, ale za to, że popełnił samobójstwo. Ale według tego, co pisze Paweł i o tym Bóg musiał wiedzieć, więc los Judasza i tak był z góry przesądzony! Inaczej przecież zesłałby znak, jak zesłał w przypadku ofiary Abrahama, gdy miał być zabity Izaak.
Jeśli Bóg stworzył Świat, to jest dobrym Bogiem i chciałby jak najlepiej dla wszystkich.
Z wyjątkiem Judasza, homoseksualistów, transwestytów i innych ludzi, którzy nie dostąpią zbawienia według KK. Kiedyś byli to także czarni niewolnicy, ale od tego czasu Kościół się wyewoluował w tym temacie.

Pozdrawiam.m.

arq
zaufany użytkownik

Postby arq » Mon Apr 06, 2015 1:08 pm

Pytam jeszcze raz: skoro Bóg wie, że ktoś będzie potępiony, to jaki sens mają czyjeś starania?
W tym cały sekret Moi, znasz prawdę, usłyszałaś Dobrą Nowinę, od Ciebie zależy, czy otworzysz Biblię, czy pójdziesz na imprezę oblać awans.
Nad rozwój duchowy przekładasz marności tego świata (nie tylko Ty) nie rozwijasz się duchowo wraz z wschodnim mistycyzmem, to jest zwiedzenie.
Prawda może być tylko jedna, nie może mieć racji buddysta i chrześcijanin w takim wypadku prawda będzie względna co wyklucza jedyną ponadczasową prawdę.
Ewangeliczni chrześcijanie nie mają złudzeń, że Bóg w którego wierzymy jest jedynym prawdziwym wszechmogącym Bogiem, ponieważ Jego działanie w naszym życiu jest bezdyskusyjne, pomijam już fakty historyczne i archeologiczne wydarzeń Biblijnych.
Owszem Bóg doskonale wie kto będzie zbawiony, a kto potępiony, ale masz jakiś wybór w tym życiu.

Zachęcam do lektury Marcina Lutra "O Niewolnej Woli" http://luter2017.pl/wp-content/uploads/ ... ejWoli.pdf w pdf-ie
W skrócie z Wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/O_niewolnej_woli

Moi równie dobrze mogę powiedzieć, po co starasz się dobrze wyglądać i pachnieć, skoro i tak się zestarzejesz i robaki Cię zjedzą?
Last edited by arq on Tue Jun 02, 2015 2:14 am, edited 1 time in total.
"Wtedy Piłat zapytał go: A więc jesteś królem? Jezus mu odpowiedział: Ty mówisz, że jestem królem. Ja po to się narodziłem i po to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mego głosu." (J 18:37)

moi
moderator
moderator
Gadu-Gadu: 9

Postby moi » Mon Apr 06, 2015 1:18 pm

wolisz iść do stylistki
Haha! W życiu nie byłam u stylistki ;)

Nad rozwój duchowy przekładasz marności tego świata (nie tylko Ty) i nie pisz, że rozwijasz się duchowo wraz z wschodnim mistycyzmem, to jest zwiedzenie.
Czytam bardzo dużo książek o tematyce duchowej. Medytuję (choć ostatnio moja praktyka leży i kwiczy). Nie znam się na mistycyzmie (z tym do Kamila), usiłuję praktykować buddyzm. Jeśli tego nie szanujesz, świadczy to o Twoim braku tolerancji (czym zresztą charakteryzuje się cały współczesny KK, ucząc tego swoich współwyznawców).
Polecam medytacje w klasztorze w Tyńcu, gdzie bez problemu spotykają się rożne tradycje i rożne kultury.

Owszem Bóg doskonale wie kto będzie zbawiony, a kto potępiony, ale masz jakiś wybór w tym życiu.
W jaki sposób, skoro tylko realizujemy plan boży, a Bóg i tak wie o naszym przeznaczeniu (nie jesteśmy więc w stanie go zmienić)?

Moi równie dobrze mogę powiedzieć, po co starasz się dobrze wyglądać i pachnieć, skoro i tak się zestarzejesz i robaki Cię zjedzą?
Robię to z szacunku do innych ludzi: by cieszyli się moim towarzystwem, by czuli się w nim dobrze, by nie sprawiało im to przykrości. Dbając o siebie, dbam o innych. To tak jak z chodzeniem do dentysty: po co do niego chodzić, skoro zęby i tak nam wypadną? Ale nie chodząc przysparzamy cierpienia sobie i innym - tym, którzy się o nas martwią i muszą z nami, cierpiącymi, przebywać.
Im mniej cierpienia, im więcej radości, miłości i dobroci na świecie - tym lepiej. To proste :)

Pozdrawiam.m.

44
zaufany użytkownik

Postby 44 » Mon Apr 06, 2015 1:21 pm

Ale czy Judasz jest potępiony wg Pisma? Czy może został zbawiony z resztą ludzkości. Może to tylko taka czarna rola? Co z tym tzw miłosierdziem?
Wg Pisma Świętego Judasz został potępiony. A miłosierdzie jest dla tych, którzy chcą je otrzymać. Jeżeli ktoś nie chce go, to nie otrzyma.
Just remember that death is not the end. Heaven or hell? The choice is Yours.
"Żaden cudzołożnik, żaden kłamca, żaden bałwochwalca nie wejdzie do Królestwa Niebieskiego"-JAHSZUA (JEZUS CHRYSTUS)

arq
zaufany użytkownik

Postby arq » Mon Apr 06, 2015 1:25 pm

Ew Mat 26.24 Syn Człowieczy odchodzi, jak jest o nim napisane, ale biada człowiekowi, przez którego Syn Człowieczy będzie wydany! Lepiej byłoby dla tego człowieka, aby się nie urodził.

Nie mam złudzeń, że Judasz jest potępiony, cóż był świadkiem wszystkich cudów jakich dokonał Jezus a i tak wydał Syna Bożego.
Dramat Judasza polega na tym, że za późno się opamiętał, może i była dla Niego szansa miłosierdzia i przebaczenia, Bóg jeden wie, ale popełnił samobójstwo co przypieczętowało Jego potępienie moim zdaniem.
"Wtedy Piłat zapytał go: A więc jesteś królem? Jezus mu odpowiedział: Ty mówisz, że jestem królem. Ja po to się narodziłem i po to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mego głosu." (J 18:37)

pamal
zaufany użytkownik

Postby pamal » Mon Apr 06, 2015 1:29 pm

Kościół nigdy nie ogłasza, że ktoś został potępiony, za to wynosi świętych na ołtarze (ogłasza, kto został zbawiony).

pawel534
zaufany użytkownik

Postby pawel534 » Mon Apr 06, 2015 1:30 pm

Karuna więc ten Twój mistrz zen napisał nieprawdę.
W jaki sposób, skoro tylko realizujemy plan boży, a Bóg i tak wie o naszym przeznaczeniu (nie jesteśmy więc w stanie go zmienić)?
Planem Boga nie jest potępienie kogokolwiek. Moim zdaniem planem Boga jest zbawienie każdego człowieka tylko w tym sęk że ludzie nie chcą tego planu Boga realizować bo mają niestety wolną wolę i wolą grzech. To że Bóg wie jaka będzie przyszłość to nie znaczy że ta przyszłość jest planem i wolą Boga więc to że ktoś będzie potępiony to nie znaczy że to plan Boga to po prostu znaczy że taki człowiek żyje grzesznie zgodnie ze swoją grzeszną naturą i wolą a Bóg po prostu wie jaki będzie jego koniec.

arq
zaufany użytkownik

Postby arq » Mon Apr 06, 2015 1:46 pm

Dokładnie jest Pawel jak piszesz, ludzie bardziej umiłowali grzech niż miłość Boga, mają Go na wyciągniecie ręki, ale nie dostrzegają Jego dobroci.
Wywyższają się ponad Jego autorytet, napinają swoje ego, przygotowując sobie tym samym żar wiecznego ognia.
Sama sobie odpowiedziałaś Moi, skoro nie podoba się Tobie Plan Boży jaki Bóg ma przygotowany dla Ciebie, automatycznie chcesz być potępiona odrzucając Go.
Last edited by arq on Tue Jun 02, 2015 2:18 am, edited 1 time in total.

unreal
zaufany użytkownik

Postby unreal » Mon Apr 06, 2015 1:47 pm

Bóg nie stworzył zła i tego z tego co wiem chrześcijaństwo nie mówi. Podaj źródło na podstawie którego to napisałeś.
Ja tworzę światłość i stwarzam ciemność,
Ja przygotowuję zarówno zbawienie, jak i nieszczęście,
Ja, Pan, czynię to wszystko.
Księga Izajasza 45,7

W księdze Hioba Szatan też musi mieć pozwolenie od Boga, aby doświadczać Hioba i może działać ściśle w określonych granicach. Hioba 1,12
"Nothing is true, everything is permitted"

unreal
zaufany użytkownik

Postby unreal » Mon Apr 06, 2015 1:48 pm

Rozwiń, please.
"Nothing is true, everything is permitted"

arq
zaufany użytkownik

Postby arq » Mon Apr 06, 2015 1:54 pm

Unreal człowiek, wcześniej Lucyfer się sprzeciwili Bogu tzn. nie przeszli próby jaką Bóg przygotował dla nich, to nie znaczy że stworzył ciemność i zło jakie się pojawiło z wyborem buntowników, opozycjonistów, rebeliantów. Bóg od zawsze pragnie dobra i "...Bóg jest światłością i nie ma w nim żadnej ciemności." 1Jn1.5
Last edited by arq on Tue Jun 02, 2015 2:20 am, edited 1 time in total.

Gehenna
zaufany użytkownik

Postby Gehenna » Mon Apr 06, 2015 2:00 pm

Biblię interpretują ludzie, tylko ludzie. Dogmaty też tworzą ludzie. Kiedyś odpusty można było sobie kupić. Więc jak zbawienie było dla bogatych? Judasz za te 30 srebrników może też mógł "kupić" odpust na jakimś jarmarku...

cezary123
zaufany użytkownik

Postby cezary123 » Mon Apr 06, 2015 2:05 pm

Kiedyś odpusty można było sobie kupić.
Odpust był darowaniem pozostałości kary a nie winy. Winę przebacza się za darmo podczas sakramentu pokuty.

cezary123
zaufany użytkownik

Postby cezary123 » Mon Apr 06, 2015 2:09 pm

... i o tym Bóg musiał wiedzieć, więc los Judasza i tak był z góry przesądzony! Inaczej przecież zesłałby znak, jak zesłał w przypadku ofiary Abrahama, gdy miał być zabity Izaak.
Co to za Bóg, co pozwala nam być złymi :mrgreen:

cezary123
zaufany użytkownik

Postby cezary123 » Mon Apr 06, 2015 2:11 pm

...albo taki, który nie pozwala.

Return to “historia”