Ludy romańskie vs słowiańskie

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
shadowman
bywalec

Ludy romańskie vs słowiańskie

Postby shadowman » Mon Nov 11, 2013 1:22 am

Różnice kulturowe (pomijam językowe) obu ludów
Z tego co wiem słowianie cechują się większą gościnnością, bardziej cenią życie rodzinne, okazują też częstszą skłonność do napojów "wyskokowych"...
Władza absolutna państwa będzie funkcją absolutnej swobody każdej jednostkowej woli.

Mickey
zaufany użytkownik
Status: freelancer - CG

Re: Ludy romańskie vs słowiańskie

Postby Mickey » Mon Nov 11, 2013 1:55 am

Wydaje mi się że Włosi którzy są ludem romańskim też cenią życie rodzinne. No i winko lubią, ale się nim nie upijają.

shadowman
bywalec

Postby shadowman » Mon Nov 11, 2013 2:05 am

Wydaje mi się że Włosi którzy są ludem romańskim też cenią życie rodzinne. No i winko lubią, ale się nim nie upijają.
co do winka to my też je lubimy szczególnie te z dolnej półki:P
Władza absolutna państwa będzie funkcją absolutnej swobody każdej jednostkowej woli.

Kamil Kończak
zaufany użytkownik

Postby Kamil Kończak » Fri Jan 10, 2014 7:56 pm

Akurat ciężko patrzeć przez pryzmat podziału romańskie/ słowiańskie skoro zarówno Włochy jak i Polska są katolickie. To właśnie w tym szukałbym podobieństw pomijając inne przyczyny - np. geograficzne, które kształtują temperament.
Pragniesz czegoś? - rób to bo zaczniesz o tym marzyć.

" May your love of the form culminite in the love of
the formless."

https://www.youtube.com/watch?v=0joS1fzwFcU

piotr 84
bywalec

Postby piotr 84 » Sat Apr 19, 2014 3:56 pm

polak da rade bo polak potrafi na ogół wcześniej być zajętym a potem walczyć o wolność przy okazji nie tylko swoją ale i innych narodów
Czesi też Słowianie a w ogóle prawie niekatoliccy o ile w cokolwiek wierzą tacy prozachodni ale nawet oni jak są tacy nowocześni to jeżeli chodzi o gospodarkę kraju lepiej na tym wychodzą
jeżeli zaś chodzi o nas i jakby nam do pkb wliczano szarą strefę to wtedy byśmy mogli zobaczyć naszą przedsiębiorczość chociaż tak jest minister Sami Wiecie Który który to był szeryfem nie z tej ziemi i ścigał nas za wszystko mówię o fotoradarach podwyżce cen za papierochy tak gorliwej że nawet Unia się dziwiła podwyżce vatu do 23 % opłat za śmieci i wielu innych sankcjach Obywatelskich np. jeszcze polak potrafił nie płacić abonamentu rtv a szeryf gorliwy potrafił te danine za te popyline skutecznie ściągnąć zresztą i zagraniczne parabanki z nas cisną hajs a potem wytranswerowują zysk na zachód tak samo hipermarkety za to są zabierane świadczenia pielęgnacyjne w kwocie 520 zł za opieke nad babcią czy dziadkiem z alzhaimerem
Boże gdzie ja żyje a nie tak dawno byłem " pięrdoln.ty w głowe " w kierunku jaka to u nas sprawiedliwość i praworządność a tu .uja :(

Return to “historia”