Powstanie Warszawskie

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Necro
zaufany użytkownik

Re: Powstanie Warszawskie

Postby Necro » Fri Aug 01, 2014 11:08 am

Image takie coś se wrzucę na rękę dla upamiętnienia powstańców ;)
Śmierć Wrogom Ojczyzny

Matt
moderator
moderator

Postby Matt » Fri Aug 01, 2014 2:02 pm

W całym chaosie jest kosmos
w całym nie porządku sekretny porządek.

Mickey
zaufany użytkownik
Status: freelancer - CG

Postby Mickey » Fri Aug 01, 2014 5:45 pm

Myślę że powinniśmy pamiętać o tragediach, ale nie powinniśmy ich świętować.

Zabłąkany
bywalec
Status: Aktualnie się opierdalam
Gadu-Gadu: 42765946

Postby Zabłąkany » Fri Aug 01, 2014 9:13 pm

https://www.youtube.com/watch?v=Y7dRBmMsevk
Sabaton- Uprising (napisy PL)
Cel: Nic nie robiąc - osiągasz mnie. Idąc przed siebie - osiągasz mnie. Sukces zależy od tego, czy stoisz czy idziesz. Zatem jaki jest Twój cel?

zigi
zaufany użytkownik

Postby zigi » Fri Aug 01, 2014 9:49 pm

Sabaton :!: :music-listening:
My Way My Generation
"Ludzie wystarczająco szaleni, by sądzić, że mogą zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają."
... najpierw myśleć, potem zmieniać, zawsze kochać...

moi
moderator
moderator
Gadu-Gadu: 9

Postby moi » Fri Aug 01, 2014 9:50 pm

Dla Ciebie Powstanie Warszawskie to tragedia? Dla mnie to była konieczność. Powstańcy nei mieli wyboru - nie chcieli oddać miasta Rosjanom.

Pozdrawiam.m.

Necro
zaufany użytkownik

Postby Necro » Fri Aug 01, 2014 9:55 pm

Widać ze w Polsce są zdania podzielone czy powstanie było konieczne czy nie ja jestem z tych co są za powstaniem ;)
Śmierć Wrogom Ojczyzny

Gehenna
zaufany użytkownik

Postby Gehenna » Fri Aug 01, 2014 10:20 pm

W pracy słuchałam jedynki. Podobała mi się wieczorna audycja dla dzieci. Oczywiście o Powstaniu Warszawskim. Opowiedziana językiem dla nich dostosowanym.
I w ogóle słuchając dziś radia co chwilę czułam wzruszenie.
To ważne aby pamiętać i aby wiedzę o tej historii przekazywać młodszym pokoleniom.

lemro
zaufany użytkownik

Postby lemro » Fri Aug 01, 2014 10:26 pm

Image
Wystarczy tylko się uśmiechnąć, by ukryć zranioną duszę i nikt nawet nie zauważy, jak bardzo cierpisz....

moi
moderator
moderator

Postby moi » Fri Aug 01, 2014 10:26 pm

Ja też czułam się dziś wzruszona słuchając radia, czy oglądając Wiadomości. O 17.00, gdy zawyły syreny, wyszłyśmy z koleżanką na balkon i patrzyłyśmy na ulicę: niektórzy ludzie zatrzymywali się, inni nie. Wszystko było niemal takie jak zawsze, a jednak inne.

Pozdrawiam.m.

Mickey
zaufany użytkownik

Postby Mickey » Fri Aug 01, 2014 11:03 pm

Dla Ciebie Powstanie Warszawskie to tragedia? Dla mnie to była konieczność. Powstańcy nei mieli wyboru - nie chcieli oddać miasta Rosjanom.

Pozdrawiam.m.
I tak oddali. Dowództwo popełniło ogromny błąd wojskowy i polityczny, ryzykując życie cywilów.

Zginęło 200 tysięcy ludzi. W jednym mieście, w ciągu 2 miesięcy. Dla porównania w wojnie obronnej we wrześniu, na terenie całej Polski zginęło 60 tysięcy polskich żołnierzy. I 16 tysięcy niemieckich.

Kiedy we wrześniu niemieckie wojsko zajęło przedmieścia Warszawy, dowództwo podjęło decyzję o kapitulacji, głównym powodem był fakt, że nie chcieli zamieniać Warszawy w plac boju i poświęcać życia cywilów. Dowódcom powstania warszawskiego zabrakło tego rozsądku.

Mogli się spodziewać że Stalin im nie pomoże. Poza tym przed samym powstaniem, Niemcy wysyłali sygnały, że będą się bronić, pojawiły się posiłki i próbowali zagonić Polaków do kopania okopów i budowania barykad.

Jeśli jakiś dowódca podejmuje bardzo ryzykowną i błędną decyzję strategiczną, wysyłając na pewną śmierć kilka tysięcy żołnierzy, to w najlepszym wypadku jest złym dowódcą. To tak jakby wysłać 10 tysięcy żołnierzy pod karabin maszynowy i nic sobie z tego nie robić.

Natomiast pomijając żołnierzy, zginęło 200 tysięcy cywilów. Chyba jedna z największych jatek w II Wojnie Światowej. W samej Hiroshimie zginęło w wyniku bomby tyle samo ludzi. Wszyscy uważają to za wielką tragedię. A nasze media nie pokazują ani jednego zdjęcia rozstrzelanych ludzi, tylko uśmiechniętych nastolatków w pistoletami.

Także uważam że to była tragedia. Wielki błąd dowódców okupiony krwią tysięcy niewinnych ludzi. Wspaniałe przedłużenie romantycznych przegranych powstań takich jak styczniowe. Trzeba pamiętać i pochylić nad tym głowę, ale za święto narodowe tego nie uważam.

moi
moderator
moderator

Postby moi » Fri Aug 01, 2014 11:09 pm

To Twoje zdanie na ten temat. Ja mam inne.

Polacy spodziewali się lada dzień natarcia wojsk radzieckich - przecież Rosjanie byli na drugim brzegu Wisły! Nikt nie przypuszczał, że to przybierze taki obrót, ale też nikt nie jest prorokiem swoich czasów.

Jakie by nie były opinie na temat Powstania, warto pochylić głowę nad bohaterstwem tamtych ludzi, którzy nie pragnęli niczego innego, jak wolności.

Pozdrawiam.m.

Zabłąkany
bywalec
Status: Aktualnie się opierdalam
Gadu-Gadu: 42765946

Postby Zabłąkany » Fri Aug 01, 2014 11:13 pm

https://www.youtube.com/watch?v=ffRAlPiGYf0
Godzina W na 20. Przystanku Woodstock 2014
Cel: Nic nie robiąc - osiągasz mnie. Idąc przed siebie - osiągasz mnie. Sukces zależy od tego, czy stoisz czy idziesz. Zatem jaki jest Twój cel?

Mickey
zaufany użytkownik

Postby Mickey » Sat Aug 02, 2014 11:55 am

T

Jakie by nie były opinie na temat Powstania, warto pochylić głowę nad bohaterstwem tamtych ludzi, którzy nie pragnęli niczego innego, jak wolności.

Pozdrawiam.m.
Z tym się zgadzam.

zigi
zaufany użytkownik

Postby zigi » Sat Aug 02, 2014 4:51 pm

Czy to dobrze czy źle, że podjęto decyzję o powstaniu ? Rozumiem mogą być różne zdania co do tego faktu, ale nie byliśmy tam i nie oceniajmy tamtych wydarzeń, moim zdaniem należy oddać hołd tym którzy zginęli i uczcić pamięć tamtych wydarzeń. Według mnie Powstanie Warszawskie jest symbolem walki o wolność i ogromnego poświęcenia i sprzeciwu wobec tego co spotkało naszych rodaków w tamtych czasach !

Moim zdaniem możemy być z nich dumni ! A pamięć o Powstaniu powinna trwać w nas nie zmącona żadnymi głosami sprzeciwu o trafności decyzji :naughty:
My Way My Generation
"Ludzie wystarczająco szaleni, by sądzić, że mogą zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają."
... najpierw myśleć, potem zmieniać, zawsze kochać...

Return to “historia”