Powstanie Warszawskie

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
zbyszek
admin
Status: informatyk

Re: Powstanie Warszawskie

Postby zbyszek » Tue Aug 04, 2015 12:38 am

...nie ma czegoś takiego jak obiektywne media..
Bo obiektywizm odnosi się do treści, a nie do instytucji. Jest sporo dość obiektywnych reportaży w różnych mediach.

karuna
moderator
moderator

Postby karuna » Tue Aug 04, 2015 12:41 am

( ...)sfanatyzowana, pochodzi z dogmatycznych propagandowych źródeł, jak "Krytyka polityczna", czy choćby Gazeta Wyborcza.
To jest dobre, ale samo to jest niestety jakimś nieporozumieniem. Nie znasz moich rodziców, ale czytają Wyborczą. Na pewno nie są fanatykami... Czytają bo sie nudzą, jak dla mnie. A i pewnie chcą nieco ze świata wiadomości.
"Krytyki" nie miałem chyba nawet przed nosem, ale Wyborczą owszem. Tyle, że już całkowicie straciłem do niej zaufanie po lekturze w jednym z ostatnich felietonów na temat pewnego szpitala psychiatrycznego. Mam wiele wspólnego z tym szpitalem, nawet byłem na tym oddziale. Widzę wyraźnie, że afera nieziemska, i choć szpital zawinił, to Wyborcza obudziła się jak pijak ze snu.
Trochę odwróciłeś sposób wnioskowania. Z liberalnych poglądów nie wynika, że ktoś jest poplecznikiem Moskwy, lecz odwrotnie jak poplecznik Kremla będzie przedstawiał się jako liberał, lub lewicowiec. Moskiewska dominacja nie ma nic wspólnego z żadną lewicą - to puste hasła propagandowe.
Aha. Okej. Nie wierzę jednak w takie spiski, a rzeczywiście ojciec się nie przedstawi jako jakiś zwolennik polityczny.
to tylko woda

karuna
moderator
moderator

Postby karuna » Tue Aug 04, 2015 12:44 am

...nie ma czegoś takiego jak obiektywne media..
Bo obiektywizm odnosi się do treści, a nie do instytucji. Jest sporo dość obiektywnych reportaży w różnych mediach.
Fajnie by wiedzieć... Piszę z ciekawości, a nawet pytam: jakie? Bo rzeczywiście pełno tego uskuteczniania poglądów... Jak możesz to napisz, chyba że to tajemnica.

pozdrawiam
k.
to tylko woda

Kamil Kończak
zaufany użytkownik

Postby Kamil Kończak » Tue Aug 04, 2015 12:52 am

Szanuj innych i uznaj, że czyjeś poglądy są jego własne.
Last edited by Kamil Kończak on Tue Aug 04, 2015 12:55 am, edited 1 time in total.
Pragniesz czegoś? - rób to bo zaczniesz o tym marzyć.

" May your love of the form culminite in the love of
the formless."

https://www.youtube.com/watch?v=0joS1fzwFcU

karuna
moderator
moderator

Postby karuna » Tue Aug 04, 2015 12:54 am

Odniosę się w ten sposób - tak, to jego poglądy i ma do tego prawo. Nie ma wtedy problemu.

Jak już kiedyś wspominałem to bym wolał Pokój na Świecie. Ale... marzenia.

Z resztą to ja chyba nie mam poglądów. :) No może takie, że wolę nie mieć. Jakoś wolny się wtedy czuję i się nie martwię.
to tylko woda

karuna
moderator
moderator

Postby karuna » Tue Aug 04, 2015 12:56 am

tak, to jego poglądy i ma do tego prawo. Nie ma wtedy problemu.
Nie chodziło mi o Zbyszka. :)
to tylko woda

Kamil Kończak
zaufany użytkownik

Postby Kamil Kończak » Tue Aug 04, 2015 1:04 am

Zbyszek oczywiście nie potrafi odpowiedzieć dlaczego jeśli on ma jakiś pogląd, to jest to owoc jego własnego samodzielnego myślenia a jeśli ktoś ma inny - nawet zbieżny z Andersem to jest to efekt tego, że ktoś mu ten pogląd urobił i wtloczył do głowy, że był chłonny jak gąbka na propagandową papkę. Że to nie jego własne przekonania.

Zbyszek - skoro twierdzisz, że psychoterapia to wspaniala rzecz, to pogadaj ze swoim psychologiem na temat powyższego zdania, które napisałem. Przecież to tylko Ci pomoże i poprawi Twój własny sytem uczciwości - prawda podobno oczyszcza i wyzwala, daje spokój i harmonię.

the formless."

zbyszek
admin

Postby zbyszek » Tue Aug 04, 2015 10:07 am

Dobrym przykładem, który wywarł na mnie wrażenie była rozmowa jaką odbyłem kiedyś za granicą z pewną starszą panią. Ona mówiła o swojej młodości o ideałach, o tym, że takimi ideałami miłości do ojczyzny i pomagania sobie nawzajem kierowała się ona jak i wszystkie najlepsze dziewczęta z jej środowiska. Mówiła także o przeżywaniu młodości jako sprawności fizycznej, o ćwiczeniach sportowych i treningach, jakie odbywały. Łączyły się one z najlepszymi ideałami w pokazach figur sportowych, jakie odbywały się z różnych ważnych okazji na stadionach. Właściwie wszystkie one kochały się w swoim przywódcy, witały go kwiatami, gdy przejeżdżał samochodem uśmiechnięty i pewny swojej racji w pracy na rzecz ojczyzny. Trudno zaprzeczyć, że były to jej własne, najszczersze przekonania i ideały, a czy należało je szanować - ? Kilkadziesiąt lat później powiedziała mi, że cały ten czas młodości w Hitlerjugend zostały oszukane. Uprzytomniła to sobie dopiero, gdy Amerykanie zaciągali ich do obozów, żeby oglądali stosy trupów, będące efektem pracy , starań i patriotyzmu ich ojców.

Kamil, ludzie ulegają propagandzie, jedni bardziej drudzy mnie. Jak bardzo zależy od siły osobowości. Nie masz chyba wątpliwości jak olbrzymie środki kieruje obecna władza w Moskwie na cele wojny propagandowej w Polsce. To nie jest żadna spiskowa teoria, lecz konkretne liczby inwestowane poprzez firmy PR, firmy zatrudniające zawodowych trolli, różne agencje, a także kupowanie wpływów, naciski na media, starania, żeby nie dostał nikt, kto powie o Rosji cokolwiek autentycznego i w niekontrolowany sposób. Przecież wiesz, że pod Moskwą powstają całe firmy, których przykładowo jedynym celem jest wyszukiwanie w Internecie wszelkich informacji dotyczących osobiście Putina i odpowiednie ich korygowania w sensie wybielanie go.

Czy uważasz nadal, Kamil, że jeśli ktoś powtarza urągające godności bohaterów Powstania Warszawskiego bzdury to są to "jego własne poglądy, które należy uszanować" ? Przecież ci ludzi oddali swoje życie i dzięki temu nie staliśmy się siedemnastą republiką. Jak możesz akceptować dziwaczne dywagacje, czy to jednak nie była ich własna wina, że stanęli do walki i dali się zabić ?

Kamil Kończak
zaufany użytkownik

Postby Kamil Kończak » Tue Aug 04, 2015 10:53 am

Jednak jesteś chory - ze schizofrenii niby się wyleczyłeś ale masz jakieś poważne zaburzenia osobowości. I do tego ta historia o Hitlerjugend - co ona ma do mnie? Może posłuchaj sobie Radia Maryja - tam ostatnio Rydzyk powiedział w kontekście Komorowskiego (dla Ciebie oczywiście Komoruskiego) że Hitler też otaczał się profesorami.

Cierpisz na rusofobię i nienawiść - ja nie jestem żadnym wrogiem Polski nadęty arogancie - udowodniłem Ci prymitywizm Twojego myślenia przywołując oryginalną wypowiedź Andersa. Każdy uczciwy człowiek w jej kontekście zrewidowałby swój radykalny pogląd ale nie Ty.

Twoje zachowanie jest żenujące i jeszcze tego nie widzisz. Oczywiście nie odpowiesz : Tak Kamil, moje poglądy są moje własne i są owocem moich samodzielnych rozważań a Twoje nie są. Ja jednak uważam, że zarówno moje poglądy są moje własne jak i Twoje są Twoje własne i to nas różni inkwizytorze.

Jak to dobrze, że nie piastujesz żadnego stanowiska w Ipnie - gdyby dać takich kilku Zbyszków to mielibyśmy polowanie na czarownice i współczesne stosy.

A co do Rosji i Putina to niewiele wiesz - karmisz się sam propagandą. Dla mnie największymi wrogami Polski są Watykan i USA - te kraje z naszego zrobiły kolonię - obcy kapitał, obce banki. Dla Rosji jesteśmy niewiele warci i już sobie nas dawno odpuścili - tylko taki Zbyszek z kompleksami może bredzić, że Kaczyński zatrzymałby ruską armię na Ukrainie.

Gdybyś umiał czytać ze zrozumieniem to doczytałbyś, że mam wielki szacunek dla powstańców choć jestem krytyczny co do dowódców - nie odczuwam dumy tylko smutek z powodu tej tragedii - w żaden sposób jej nie wyśmiewam tylko mam inny punkt widzenia. Zbieżny z Andersem.

Powinieneś się leczyć a z autorytatywności w głoszeniu poglądów.

Co do przekonania, że stalibyśmy się 17 republiką bez Powstania to zdania także są podzielone i ten kto ma inne nie jest wrogiem Polski
- Argumentem przeciwko tezie, że Powstanie Warszawskie uchroniło Polskę przed losem Ukrainy, Litwy czy Białorusi, jest rola Warszawy na wojennej mapie Polski. Zburzenie Warszawy powinno dać Stalinowi do myślenia, że usunięcie naszego kraju z mapy świata jest znacznie prostsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Warszawa była przecież centrum oporu przeciwko niemieckiemu okupantowi. Powstanie Warszawskie doprowadziło nie tylko do ujawnienia się tysięcy zakonspirowanych dotąd żołnierzy, ale też do wyrwania serca podziemnej armii, stanowiącej poważne fizyczne zagrożenie dla kolejnego okupanta.

Do momentu tragicznego rozstrzygnięcia losów powstania w polskiej stolicy, otoczenie Stalina miało mocno przeceniać możliwości i siłę Armii Krajowej. Czerwonoarmiści obserwowali jej bitność podczas kolejnych etapów operacji „Burza”, a wieść o potędze polskiej armii konspiracyjnej zawędrowała do Moskwy mocno wyolbrzymiając jej siłę. Co to oznacza? Że gdyby nie wybuch Powstania Warszawskiego, teza o tym, że Stalin poniechał uczynienia z Polski kolejnej republiki z uwagi na wielki potencjał polskiego oporu, mogłaby być znacznie bardziej prawdopodobna.

http://www.pch24.pl/czy-powstanie-uchro ... 638,i.html

A swoje anegdotki to możesz komu innemu opowiadać. Ja nie chodzę na żadne parady i marsze i nie oddaje czczi żadnemu wodzowi.

Mam świadomość, że walczysz z autorytatywnością która w Tobie tkwi - gdybyś przegrał to jakiś czas temu usunąłbyś mój post, gdzie używałem stwierdzenia "machanie szabelką" czy "prężenie muskułów" - wtedy mnie ostrzegłeś ale się pohamowałeś. To pokazuje, że skutecznie kontrolujesz swoje dziwne zapędy - i chwała Ci za to ale to pokazuje tylko, że mam rację pisząc o Twoim cenzorstwie i autorytatyzmie jeśli chodzi o prezentowanie innych niż Twoje poglądów na politykę.

the formless."

zbyszek
admin

Postby zbyszek » Tue Aug 04, 2015 11:56 am

Przykład Hitlerjugend podałem, żeby pokazać, że uleganie propagandzie jest rzeczą ludzką. Ludzie, którzy jej ulegli to nie jacyś obcy z innej planety, lecz tacy sami jak my. Oczywiście od lat 30-tych nastąpił olbrzymi postęp socjologii i psychologii. Stosowanie propagandy jest dziś wiele inteligentniejsze. Robi się to kupując najlepszych specjalistów i wykwalifikowane firmy rozliczane niejednokrotnie według efektywności. Ja rozpoznaję te wpływy w ocenach Powstania, w ocenach PiS-u, tematu obcej agentury w Polsce, ocenach Lecha Kaczyńskiego, w dyskusjach o energetyce, w ocenach podsłuchów, lub choćby w stanowisku kancelarii ustępującego Prezydenta w sprawie Katynia ! Szczególnie widoczne są dla obce wpływy w sprowadzaniu dyskusji o obcej agenturze do konfliktu lewica - prawica. Żadnego takiego realnego konfliktu dot. lewica-prawica w Polsce w ogóle nie ma !

Tak, Hitler otaczał się profesorami, lecz tak samo okultystami. Co z tego wynika dla naszej dyskusji nie dostrzegam.

Kamil Kończak
zaufany użytkownik

Postby Kamil Kończak » Tue Aug 04, 2015 12:07 pm

Boś głupi. Najlepiej wytlumacz Rydzyka jeszcze z jego wypowiedzi. Żałosne jest to, że tłumaczysz swój przykład Hitlerjugend - można by było podać o wiele mniej jaskrawy. No ale po co - masz więcej wspólnego z demagogią katolicką niż Ci się wydaje.

Oczywiście, że w Polsce jest konflikt - lewica - prawica np.o aboracje, o związki partnerskie, in vitro, homoseksualistów czy świeckie państwo -to konflikt ideologiczny chociaż lewica jest bezideowa z gruntu - zresztą tak jak prawica - to typowi oportuniści i karierowicze, koniunkturaliści. Lewica nigdy nie była pro - socjalna, pro - prawcownicza, sld trzymało sztamę z Kościołem. Zmienił to Palikot ale że jest hipokrytą to daleko nie zaszedł.

Masz mentalność fanatyka, cenzora, inkwizytora i tropiciela w jednym - smutne. Nie bierzesz pod uwagę, że chociaż częściowo możesz się mylić a tacy ludzie są niebezpieczni - no chyba, że ich dzialalność ogranicza się na słowach, bo mają pewną świadomość swoich zaburzeń. Chociaż słuchając jak mówisz w radiu wydajesz się ciepłym, miłym, łagodnym człowiekiem - więc może Twój fanatyzm nie ma charakteru wojowniczego tylko jest teoretyczny. No więc pisz swoje petycje, książki - gdzie tam chcesz - coś zostanie dla potomnych.

the formless."

Petruccio
zaufany użytkownik

Postby Petruccio » Tue Aug 04, 2015 1:20 pm

Dziwię się, Zbyszek, że w ogóle kontynuujesz tę dyskusję.
Kamil, jeżeli jeszcze raz wypowiesz się obraźliwie, to twoje posty zostaną przesunięte do odpowiedniego działu.

Osobiście zgadzam się ze Zbyszkiem. Każdy jest podatny na manipulacje, a nie dostrzeganie tego uważam za niedostrzeganie pewnych faktów.

Kamil Kończak
zaufany użytkownik

Postby Kamil Kończak » Tue Aug 04, 2015 1:44 pm

Zbyszek uważa, że on nie jest podatny na manipulacja i jego poglądy są jedynie słuszne. Nie trzeba używać przekleństw, obrażać wprost. Taki Rydzyk jest doskonałym demagogiem - porafi w radio mówić wręcz bezemocjonalnie że Hitler tak jak Komorowski też otaczał się profesorami. Czy ktoś ksiedyś widział aby Rydzyk się unosił, przeklinał? Z wierzchu to pelen kultury i elegancji człowiek - on po prostu rzuca pewne słowa w eter a ludzie słuchają. Rydzyk pod przyrywką bezemocjonalnej gadki i agitacji - ukrywa przekaz który uruchamia podział i nienawiść. Taki słucham sobie myśli " a może Komoruski ma rzeczywiście coś wspólnego z Hitlerem" - to wyższa szkoła jazdy, podział i sianie kłótni w białych rąkawiczkach - zbyt nawiny jesteś Petruccio aby takie rzeczy widzieć. Oczywiście ja nie porównuje Zbyszka do Rydzyka ale Zbyszek też ma swoje białe rękawiczki. Ja za to mogę być uznany za prostaka - ja żadnej fałszywej dumy nie karmię.

A te słowa kierują do Zbyszka : Nie każdy jest na Twoim wysokim poziomie alfo i omego. Ty który nie przymujesz, że ktoś myśli inaczej - zanim zanegujesz czyjeś poglądy zrozum, że muszą być też ludzie na niższym poziomie - wysoki jest tylko w kontekście niskiego, dobro nie istniałoby bez zła, piękno bez brzydoty mądrość bez głupoty etc. Czy nie? Gdyby wszyscy byli tak mądrzy jak Ty to Twoja mądrość straciłaby rację bytu i byłaby czymś pospolitym jak wieczne, ciepłe lato...Nie obrazaj się więc na głupców - przeciwnie, dziękuj że istnieją, dzięki nim istniejesz Ty, przywiązany do obrazu własnej mądrości - nie neguj swoich żywicieli!

the formless."

Petruccio
zaufany użytkownik

Postby Petruccio » Tue Aug 04, 2015 1:47 pm

Zbyszek uważa, że on nie jest podatny na manipulacja i jego poglądy są jedynie słuszne.
Zbyszek nigdzie tak nie napisał. Ba! Podał przykład, że wszyscy jesteśmy podatni na manipulacje - także on.

Kamil Kończak
zaufany użytkownik

Postby Kamil Kończak » Tue Aug 04, 2015 1:50 pm

Słuchaj Pietia - podałem cytat z Andersa który uważał że Powstanie to była zbrodnia - Anders był bardziej radykalny niż ja w ocenie ale to ja jestem tworem ruskich agentów. Miłego dnia - nie chcę mi się gadać. Obiektywizm to towar deficytowy. Ja wolałbym aby ktoś mnei wyzwał a potem poszlibyśmy na piwo (chociaż nie piję) wolę to niż dawkowane sączenie jadu przez Zbyszka i jego demagię.
Last edited by Kamil Kończak on Tue Aug 04, 2015 1:51 pm, edited 1 time in total.

the formless."

Return to “historia”