Miłość

i inne sprawy partnerstwa lub jego braku
cezary123
zaufany użytkownik

Re: Miłość

Post autor: cezary123 » pt lis 15, 2013 12:51 am

pamal pisze:Bez wymiany zdań jesteś skazany na czytanie w myślach.
Albo obserwowanie miłości drugiej strony w działaniu, w swej istocie a nie w ulotnej i niepewnej abstrakcji języka.
Przeżywanie naprawdę.

Awatar użytkownika
bertha
zaufany użytkownik

Post autor: bertha » pt lis 15, 2013 1:03 pm

Dotyk, bliskosc, przytulenie w tym tkwi sila milosci, to taka wiez co nas zbliza.

Tak i czasami slowa niepotrzebne......

Cezary jest taka piekna scena w filmie Ghost, a w tle przepiekna muzyka, zobacz... :D

http://www.youtube.com/watch?v=Sx9ZX4JJ7fs
"Nadzieja przychodzi do czlowieka wraz z drugim czlowiekiem"

cezary123
zaufany użytkownik

Post autor: cezary123 » pt lis 15, 2013 11:00 pm

bertha pisze:Cezary jest taka piekna scena w filmie Ghost, a w tle przepiekna muzyka, zobacz
Tak, piękna cudza intymność :wink:.

Oglądając takie sceny trochę zazdroszczę, trochę czuję się jak podglądacz a w większości wiem, że...
i tak zawsze zakocham się w dziewczynie bez wzajemności.
Albo w najlepszym wypadku będzie to tylko gra. Jak w tym filmie.
Pięknie jest tylko sobie pomarzyć.

cezary123
zaufany użytkownik

Post autor: cezary123 » wt lis 19, 2013 4:29 pm

Miłość, jaka jest każdy widzi. :D

cezary123
zaufany użytkownik

Post autor: cezary123 » wt lis 19, 2013 4:56 pm

Może już lepiej porozmawiajmy o tym, co zrobić, aby być kochanym?

Awatar użytkownika
bertha
zaufany użytkownik

Post autor: bertha » śr lis 20, 2013 7:53 pm

Cezary, ktoregos dnia To Cos do Ciebie przyjdzie i wtedy juz bedziesz wiedzial wszystko...i wtedy "abstrakcja jezyka" :D juz nie bedzie abstakcja... :D :D

Znasz te madre slowa... "Bo do tanga trzeba dwojga
Zgodnych cial i chetnych serc
Bo do tanga trzeba dwojga
Tak ten swiat zlozony jest"

Awatar użytkownika
Tal
zaufany użytkownik

Post autor: Tal » ndz lip 27, 2014 3:24 pm

Zgadzam się z berthą świetnie to opisuję jej perspektywa jest mi najbliższa pisze jak my ludzie w tym właśnie życiu powinniśmy odbierać miłość jak o nią dbać co robić by wzrastała w sercu drugiej polówki. Chłopaki płyną w filozoficzne wyjaśnienia jej moim zdaniem jesteśmy za maluczcy żeby ogarnąć ją i pojąć ona po prostu żyje w nas i od nas zależy co z nią zrobimy. Osoby dotknięte zawodem miłosnym, rozczarowaniem lub zdradą szkoda że zamknęli swoje serca i przestali wierzyć że to najmocniejsze uczucie na świecie nie istnieje, zastąpili je czystą zimną kalkulacją myślę że to bardzo bezowocne podejście. Mam nadzieję że osoby te spotka jeszcze miła niespodzianka. Tak między nami zawsze miałem słabość do tych płytkich filmów romantycznych i to one chyba jeszcze bardziej umocniły moją wiarę w prawdziwą miłość. Nie jestem jakimś wielce doświadczonym amantem byłem w trzech związkach, bardzo roznieconych i momentowych i szczerze pomimo że zawsze iskrzyło między mną a poszczególnymi dziewczynami nie byłem wystarczająco odpowiedzialny by utrzymać wspólne ciepło. Były to związki bardzo namiętne ale też bardzo burzliwe. Każda dziewczyna jest wyjątkowa i każda dziewczyna zasługuję na swojego rycerza który poszepcze do uszka, przytuli do ramienia i zawsze będzie wspierał i dbał o wspólny niespisany język miłości. Chcę powiedzieć tylko jak chłopaki zaniedbują i zapominają te bezcenne gesty, miny, spojrzenia i reakcję. Wiadomo nie od dziś że jeden gest czasami może znaczyć więcej niż 1000 słów. Dookoła dostrzegam jak przeznaczenie jakie spotkało dwojga ludzi traci blask bo nie chcą zadbać o tę niewidzialną relację. Może zbyt pochopnie wyciągam takie wnioski ale takie odnoszę wrażenie gdy widzę otaczające mnie związki i tak naprawdę nie mi to oceniać ale chciałem się podzielić spostrzeżeniem i dać inne spojrzenie na niezmierzony skarb jakim jest związek chłopaka i dziewczyny i jakimi wartościowymi owocami obdarowuje miłość. Nie znam odpowiedzi na tajemnicę miłości i filozoficzne jej wyjaśnienie ale na pewno wiem że miłość istnieje i działa bardzo aktywnie w naszym życiu. Pozdrawiam ciepło
Ostatnio zmieniony ndz lip 27, 2014 7:36 pm przez Tal, łącznie zmieniany 1 raz.
"Szeroki jest człowiek, zbyt szeroki. Ja bym go zwęził." Fiodor Dostojewski

Awatar użytkownika
bertha
zaufany użytkownik

Post autor: bertha » ndz lip 27, 2014 7:02 pm

arq pisze: niespisany język miłości. Nie znam odpowiedzi na tajemnicę miłości i filozoficzne jej wyjaśnienie ale na pewno wiem że miłość istnieje i działa bardzo aktywnie w naszym życiu.
Lato, upal, chcielismy sie gdzies schronic przed sloncem, odpoczac, zjesc lody...

Stoliki na zewnatrz i my przy jednym z nich. Ojjj! Dluugoo jedlismy te lody....
Patrzylismy sobie w oczy, dotykalismy swoich dloni, lody rozpuszczaly sie....
Miedzy stolikami przechodzil chlopak z letnimi bukiecikami. Dostalam rozowe, pachnace groszki.
Slowem – dziekuje- byl jeszcze mocniejszy uscisk Jego dloni.

I znowu patrzylismy sobie w oczy. To w Jego oczach kiedys zakochalam sie tak od pierwszej chwili. Po policzach plynely mi cieple lzy...ale Jego oczy tez plakaly...!!!

Przy stoliku obok siedziala kobieta z dwojka dzieci. Dziewczyka zapytala- mama dlaczego ta pani placze? Po chwili chlopiec- ale ten pan tez placze!

Scena z filmu Ghost byla piekne, ale wyrezyserowana, kazdy szczegol, gest...powtarzany wiele, wiele razy.

Nasz “Film” byl bez prob, tak prosto z serca...Milosc to Tajemnica....

Awatar użytkownika
Tal
zaufany użytkownik

Post autor: Tal » ndz lip 27, 2014 7:40 pm

Życzę wam niekończących się miłosnych niespodzianek bertha ;)

Tak to jest życie jest tym wspaniałym reżyserem a my powinniśmy się jak najlepiej odnaleźć w jego filmie.

Arom
zaufany użytkownik

Post autor: Arom » pn lip 28, 2014 2:38 pm

"Kobiety rzygają na świętych mężczyzn z wysoka" - Bohumil Hrabal.

Awatar użytkownika
Tal
zaufany użytkownik

Post autor: Tal » pn lip 28, 2014 9:17 pm

"Kobiety bez towarzystwa mężczyzn więdną, a mężczyźni bez kobiet głupieją." Antoni Czechow

Awatar użytkownika
moi
moderator
moderator
Gadu-Gadu: 9

Post autor: moi » pn lip 28, 2014 9:18 pm

Bohumil Hrabal pisze:
Tutaj chcę zwrócić uwagę czytelników, że literatura to nie tylko czytanie do poduszki albo dla zabawy,
służy też do tego, żeby coś z niej wynieść, choćby nawyk rozglądania się wokół. Żeby się rozejrzeć i zobaczyć, jaki cudny jest zachodzący albo wschodzący księżyc. Jaka cudna jest kąpiel w wodzie z nagimi dziewczętami — nie, nie teraz, latem — jak można być twórcą siebie samego i traktować własne życie jak dzieło sztuki.
I tego Ci życzę Arom.

Pozdrawiam.m.

Gehenna
zaufany użytkownik

Post autor: Gehenna » pn lip 28, 2014 9:25 pm

moi pisze:
Bohumil Hrabal pisze:
Tutaj chcę zwrócić uwagę czytelników, że literatura to nie tylko czytanie do poduszki albo dla zabawy,
służy też do tego, żeby coś z niej wynieść, choćby nawyk rozglądania się wokół. Żeby się rozejrzeć i zobaczyć, jaki cudny jest zachodzący albo wschodzący księżyc. Jaka cudna jest kąpiel w wodzie z nagimi dziewczętami — nie, nie teraz, latem — jak można być twórcą siebie samego i traktować własne życie jak dzieło sztuki.
I tego Ci życzę Arom.

Pozdrawiam.m.
BRAWO, BRAWO, BRAWO , wielkie owacje na stojąco ! :clap:

Awatar użytkownika
moi
moderator
moderator
Gadu-Gadu: 9

Post autor: moi » pn lip 28, 2014 10:01 pm

Dziękuję, Gehenna :) Wskazana osoba pewnie nie, ale Ty może docenisz trud, jaki włożyłam w odszukanie tego cytatu. Pochodzi on z małego tomiku o wdzięcznej nazwie "Piękna rupieciarnia". Mam nadzieję, że Arom, znudzony utyskiwaniem na złe kobiety, kiedyś po tę książkę sięgnie ;)

Pozdrawiam.m.

Gehenna
zaufany użytkownik

Post autor: Gehenna » pn lip 28, 2014 10:54 pm

trzeba jeszcze przeczytać to co jest napisane a nie to co chce się przeczytać

Wróć do „miłość, seksualność, partnerstwo”