Co sądzicie o buddyzmie?

duchowość, etyka, religia
Regulamin forum
W tematach dotyczących choroby proszę pisać w odpowiednim poddziale "dyskusji ogólnej".
cezary123
zaufany użytkownik

Re: Co sądzicie o buddyzmie?

Post autor: cezary123 »

To jest prawdopodobnie uwalnianie się od złej karmy i skutków jeszcze za życia, przed odrodzeniem w zaświatach piekielnych. :)

Awatar użytkownika
Kicius_XXL
moderator
moderator

Post autor: Kicius_XXL »

Sam próbowałbym usprawiedliwić swoje złe i niegodziwe prowadzenie się w świetle głębszego poznania prawdy.

Co z ofiarą? Jak nauka odnosi się do ich cierpienia. Czy cierpią bo muszą się oczyścić że złych postępków popełnionych w poprzednich wcieleniach. Jeśli tak ta wiarą mniej mi się podoba.

Nigdy wcześniej nie wgłebialem się w ich nauki.

cezary123
zaufany użytkownik

Cierpienie nie jest w buddyzmie ofiarą, tylko zwykłą konsekwencją poprzednich sytuacji. Oczywiście też sprzed obecnych narodzin. Oświecenie ma na celu pozbycie się wszelkiego cierpienia.
Mi się w buddyzmie nie podoba to podmienianie umarłych innymi obecnie żyjącymi i to, że nikt nie ma wpływu na materialne prawa i losy Wszechświata, a przecież to od tego wszystko zależy. Nie byłoby umysłu, gdyby nie pierwiastki chemiczne.

Awatar użytkownika
Bright Angel
zaufany użytkownik

Post autor: Bright Angel »

Buddyzm tak naprawdę nie jest religią, jest raczej poglądem filozoficznym. Tam nie ma BOGA i czczą człowieka Buddę. Czyli jest to pogaństwo.
Just remember that death is not the end. Heaven or hell? The choice is Yours.

Awatar użytkownika
wowo
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Post autor: wowo »

Mając omamy wzrokowe widziałem Buddę, był uśmiechnięty i się śmiał, ja w tym czasie miałem pełny zestaw objawów psychotycznych. Jednak po tamtym przeżyciu nabrałem szacunku do buddyzmu i nie śmieje się z ludzi którzy praktykują tą religię. Było to jedno z bardzo mocnych przeżyć które miałem podczas choroby.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

cezary123
zaufany użytkownik

wilczypazur pisze:
wt cze 04, 2019 1:13 am
Mając omamy wzrokowe widziałem Buddę, był uśmiechnięty i się śmiał,
Lepiej widzieć uśmiechniętego Buddę niż poranionego konającego Chrystusa. I nie móc mu pomóc.
Wszystko co człowiek w życiu widział, czuł, wiedział, w trakcie psychoz powraca w zniekształconej, wyolbrzymionej formie.

cezary123
zaufany użytkownik

[youtube]zVty9rD4X-o[/youtube]

cezary123
zaufany użytkownik

A Budda wziąłby się do roboty i coś ulepszył na planecie Życia, a nie siedział w kucki.

cezary123
zaufany użytkownik

Ale łagodność i spokój buddyzmu są bardzo wartościowe, szczególnie na tle innych agresywnych metafizyk i ich wyznawców. Nie ma krucjat, armagedonów, dzihadów, jest spokojne odpłynięcie w jakąś tam zawsze szczęśliwość. Przynajmniej na chwilę i przynajmniej jednostki.

cezary123
zaufany użytkownik

Za to, że udaje życie pozagrobowe w innych wcieleniach. Przynajmniej jednostki skorzystają tu i teraz i będą szczęśliwe. Zresztą mam taką teorię, że za każdy błąd, fałsz, niewiedzę religii rzeczywistość odpłaca się prawdą w ten sposób, że i tak musi ona wyjść na jaw i zadziałać. Oczywiście w niespodziewany dla nikogo sposób. Taka naturalna automatyczna sprawiedliwość biegu naturalnej rzeczywistości. Na przykład za pomyłkę wcieleń - trzeźwe istnienie pomimo innych istot, brak reakcji wcielania się jednych w drugich i na odwrót, za pomyłkę zaświatów - rozwój cywilizacji i słoneczko nad obecnym pokoleniem nas samych, za ideę bóstw - brak nadprzyrodzonego zamieszania i trzeźwe prawa natury umożliwiające tworzenie nam w spokoju obrazu świata. Ogólny bilans doświadczenia istnienia prawdopodobnie musi być dla istoty korzystny, tak jakby rzeczywistość przyciągała w niej istniejące byty nieodpartą siłą i na jakiejś ostatecznej zasadzie tożsamości nie do zerwania. Dopóki więc cokolwiek istnieje - istniejemy także my. Tylko w niedoskonały jeszcze sposób i za zasłoną wielu błędów i przerw w styku z nią. To bardzo ciekawe zagadnienie, ale trzeba jeszcze nad tym popracować.

Awatar użytkownika
unreal
zaufany użytkownik

Post autor: unreal »

cezary123 pisze:
pn cze 03, 2019 12:09 am
"PYTANIE: Skoro buddyzm jest taki dobry, to dlaczego niektóre z buddyjskich krajów są biedne?

W Tybecie 1/3 męskiej populacji zamknęła się w klasztorach. Lżej jest medytować i żebrać niż pracować.

Podczas II wojny światowej nie przepuszczali transportów broni od Anglików do Chin przez swoje terytorium, a Chińczycy nie mieli czym walczyć z Japonią.
Broń to taka niebuddyjska rzecz.
Ostatnio zmieniony czw cze 20, 2019 7:43 pm przez unreal, łącznie zmieniany 2 razy.
LaDopamina

F20
bywalec
Status: Elektrotechnik
Gadu-Gadu: 63718896

Post autor: F20 »

Mnie sie zawsze podoba brzuch Buddy na posągach, taki okrąglutki.

Awatar użytkownika
karun007
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 0

Post autor: karun007 »

Mi się podoba, że Budda wie jaka jest rzeczywistość, natura umysłu. :)

cezary123
zaufany użytkownik

karuna pisze:
czw cze 20, 2019 7:36 pm
Mi się podoba, że Budda wie jaka jest rzeczywistość, natura umysłu. :)
Jahwe też wie: na początku stworzył niebo i ziemię :)

A teraz trzeba neurologów i fizyków, żeby do tego wszystkiego się sensownie dobrać, do umysłu i do świata.

cezary123
zaufany użytkownik

Nikt nie wie wszystkiego. Prawdopodobnie stała się taka dziwna rzecz, że cała możliwa w ogóle rzeczywistość wyprzedziła jakąkolwiek świadomość, nie mówiąc o absolutnej, która by całą ją wpierw ogarniała i nie wiadomo teraz na jakiej zasadzie miałyby być kompatybilne. Istnieje "na dziko", nieświadomie.

Wróć do „filozofia”