Najpiękniejsza Niewiasta w historii to Niepokalana

duchowość, etyka, religia
Regulamin forum
W tematach dotyczących choroby proszę pisać w odpowiednim poddziale "dyskusji ogólnej".
kotek
zaufany użytkownik

Re: Najpiękniejsza Niewiasta w historii to Niepokalana

Post autor: kotek »

Maryja jest tak rozkoszna, że może brakować słów, aby to opisać. Jej słodycz jest pozbawiona seksualności. To wcielenie macierzyństwa, dziewictwa i kobiecości. Kształt ciała Matki Bożej (zwłaszcza w płaszczu, chuście, sukni) to jeden z najpiękniejszych widoków, jakie można sobie wyobrazić. Mogę wyobrażać sobie, że rozpływam się w rajskim ogrodzie Jej Niepokalanego Serca, gdzie jest mnóstwo pięknie pachnących kwiatów, różnokolorowych. Pojawiała się u mnie chęć przytulenia Maryi, oczywiście nie w sposób nieczysty. Myślę, że pierwszą osobą, którą Bóg postanowił stworzyć, była właśnie Maryja, nie jakikolwiek inny człowiek, anioł. Dla mnie jest Ona matką całego stworzenia poza nią samą. Jest nawet matką dla Boga! Dlaczego Bóg stworzył dla Siebie Matkę? Może po to, aby pokazać, jak bardzo kocha Swoje stworzenie, które jest nieskończenie od Niego niższe większą nieskończonością. Pojedyncza osoba Trójcy Świętej jest całym Bogiem, więc Maryja jest Matką całego Boga według "mojej" teorii. Kształt Matki Bożej to wybitne cudo geometrii. Dlaczego wywołuje tak miłe uczucia? Myślę, że może te same odczucia wywoływać także u kobiet.

Wróć do „filozofia”