Czy Bóg istnieje i można to udowodnić?

duchowość, etyka, religia
Regulamin forum
W tematach dotyczących choroby proszę pisać w odpowiednim poddziale "dyskusji ogólnej".
Awatar użytkownika
Tal
zaufany użytkownik
Posty: 1794
Rejestracja: sob mar 08, 2014 7:44 pm
płeć: mężczyzna

Czy Bóg istnieje i można to udowodnić?

Post autor: Tal »

Inspiracją do założenia tego tematu były i są osoby przekreślające i odrzucające Boga lub nie dające wiary, że mógł w ogóle zaistnieć jak to systematycznie i konsekwentnie oznajmia nasz forumowy intelektualista Cezary. Chciałbym i proszę Was, aby dyskusja zawierała merytoryczne wpisy i pomogła osobom sceptycznym obiektywnie zweryfikować wszelkie opinie za i przeciw.

Pragnę przedstawić wybrane argumenty z pewnego artykułu, którego źródło podałem na końcu. Nie są to niezbite dowody (nikt takich nie ma), ale pośrednie przesłanki, które mogą przekonać do uwierzenia, że On istnieje. W tym wszystkim ważne miejsce ma właśnie wiara, bo jest ona konieczna, aby uznać wyższy Absolut.
Należy zwrócić uwagę na pewną prawidłowość. Jeśli ktoś neguje samą możliwość istnienia Boga, najpewniej z góry odrzuci wszelkie wskazujące na to przesłanki, tłumacząc je sobie w inny sposób. Jeśli chodzi o możliwość istnienia Boga, Biblia mówi, że są osoby, które zapoznały się z wystarczającą ilością faktów, ale postanowiły stłumić lub odrzucić prawdę o Bogu. W Liście do Rzymian czytamy:

"Nie wstydzę się bowiem ewangelii Chrystusa, ponieważ jest ona mocą Boga ku zbawieniu dla każdego, kto uwierzy, najpierw Żyda, potem i Greka. 17 W niej bowiem objawia się sprawiedliwość Boga z wiary w wiarę, jak jest napisane: Sprawiedliwy będzie żył z wiary. 18 Gniew Boży bowiem objawia się z nieba przeciwko wszelkiej bezbożności i niesprawiedliwości ludzi, którzy zatrzymują prawdę w niesprawiedliwości. 19 Ponieważ to, co można wiedzieć o Bogu, jest dla nich jawne, gdyż Bóg im to objawił. 20 To bowiem, co niewidzialne, to znaczy jego wieczna moc i bóstwo, są widzialne od stworzenia świata przez to, co stworzone, po to, aby oni byli bez wymówki. 21 Dlatego że poznawszy Boga, nie chwalili go jako Boga ani mu nie dziękowali, lecz znikczemnieli w swoich myślach i zaćmiło się ich bezrozumne serce. 22 Podając się za mądrych, zgłupieli;" [Rz.1:16-22]

Z drugiej strony do tych, którzy chcą poznać Boga, jeśli tylko On istnieje, Bóg kieruje następujące słowa:

"Będziecie mnie szukać i znajdziecie mnie, gdy będziecie szukać całym swym sercem. I dam wam się znaleźć, mówi Pan (...)" [Jer.29:13-14]

Zanim przyjrzysz się faktom dotyczącymi istnienia Boga, zadaj sobie pytanie: "Jeśli Bóg istnieje, czy chciałabym/chciałbym Go poznać?".
Można podać niezliczone przykłady wskazujące na istnienie Bożego projektu - tutaj wymienię tylko 3 i aby mieć pełen wgląd i w pełni zrozumieć co chcę przekazać i przede wszystkim odnieść się do umieszczonych informacji niezbędne jest przeczytać cały materiał na stronie źródłowej do czego zachęcam.

Ziemia... Jej wielkość jest właściwa dla rozwoju. Rozmiar Ziemi i odpowiadająca mu siła grawitacji zapewniają utrzymanie przy planecie cienkiej powłoki gazowej - składającej się głównie z tlenu i azotu - o grubości nieprzekraczającej 100 km. Gdyby Ziemia była znacznie mniejsza, istnienie atmosfery byłoby niemożliwe, podobnie jak w przypadku Merkurego.
Ziemia znajduje się w odpowiedniej odległości od Słońca (waha się ona w ciągu roku o kilka procent). Zwróćmy uwagę na występujące wahania temperatury, w przybliżeniu w zakresie od -30 do +50 stopni Celsjusza. Gdyby nasza planeta znajdowała się nieco dalej od Słońca, wszyscy byśmy zamarzli. Gdyby Ziemia znajdowała się bliżej Słońca, groziłoby nam spalenie. Nawet nieznaczne odchylenie od obecnego położenia Ziemi względem Słońca spowodowałoby, że życie na naszej planecie byłoby niemożliwe. Ziemia zachowuje tę doskonałą odległość od Słońca, krążąc wokół niego z prędkością niemal 110 tys. kilometrów na godzinę. Ziemia obraca się również wokół własnej osi, co pozwala na codzienne ogrzanie i ochłodzenie większości powierzchni planety.
Oddziaływanie Księżyca powoduje formowanie się pływów oceanicznych i przemieszczanie olbrzymich mas wody, dzięki czemu ulega ona wymieszaniu, a - poza wypadkami tsunami - nie zalewa powierzchni kontynentów.

Woda... Bezbarwna, bezwonna i pozbawiona smaku, a jednak żadna żywa istota nie mogłaby się bez niej obyć. Rośliny, zwierzęta i ludzie składają się w większości z wody (woda stanowi około dwie trzecie masy naszego ciała). Właściwości wody okazują się doskonale współgrać z potrzebami różnych form życia na Ziemi. Woda charakteryzuje się wysoką temperaturą wrzenia i niską temperaturą zamarzania. Pozwala nam funkcjonować w środowisku o znacznych wahaniach temperatury, zapewniając zachowanie stałej temperatury ciała na poziomie około 37 stopni Celsjusza.
Woda jest uniwersalnym rozpuszczalnikiem. Ta właściwość czyni z wody doskonały środek transportu wewnątrzustrojowego, dzięki któremu tysiące związków chemicznych, substancji mineralnych i składników pokarmowych dostaje się do najmniejszych naczyń krwionośnych i komórek naszego ciała. Woda jest obojętna pod względem chemicznym. Nie wpływa na skład przenoszonych przez siebie substancji, dlatego substancje odżywcze, środki lecznicze i związki mineralne mogą być łatwo wchłaniane i wykorzystywane przez nasz organizm. Dzięki procesowi dyfuzji prostej woda przedostaje się do wyższych części roślin wbrew sile ciążenia, dostarczając życiodajne soki i składniki odżywcze na szczyty nawet najwyższych drzew. Woda zamarza zwykle w górnych partiach zbiorników wodnych, a warstwa lodu unosi się na wodzie, dzięki czemu ryby są w stanie przetrwać zimę.
Dziewięćdziesiąt siedem procent wody na Ziemi znajduje się w oceanach. Jest to woda słona, istnieje jednak system jej oczyszczania i dystrybucji, co zapewnia warunki do życia na naszej planecie. Woda oceaniczna unosi się w górę w procesie parowania i oddzielona od soli gromadzi się w formie chmur. Te są z łatwością przemieszczane przez wiatr i pozwalają na rozprowadzanie wody nad lądem w celu zaspokojenia potrzeb roślin, zwierząt i ludzi. Opisany system oczyszczania i dystrybucji umożliwia ponowne wykorzystanie wody i zapewnia warunki do życia na naszej planecie.

Mózg człowieka... Miliony jednocześnie zachodzących procesów i zdumiewająca ilość informacji. Nasz mózg rejestruje wszystkie oglądane kolory i kształty, temperaturę otoczenia, nacisk stóp na podłoże, dochodzące dźwięki, suchość ust, a nawet fakturę dotykanych przedmiotów -- na przykład klawiatury. Mózg przechowuje i przetwarza wszystkie emocje, myśli i wspomnienia. Jednocześnie nieustannie monitoruje bieżące procesy i funkcje organizmu, takie jak rytm oddechu, ruchy gałek ocznych, głód czy pracę mięśni dłoni.
Mózg człowieka przetwarza ponad milion komunikatów na sekundę. Ocenia wagę wszystkich tych danych, odfiltrowując mniej istotne informacje. Dzięki temu możemy się skupić i skutecznie funkcjonować w swoim świecie. Mózg, który przetwarza ponad milion informacji na sekundę, oceniając ich wagę i pozwalając nam działać na podstawie najistotniejszych danych... Czy mógł powstać po prostu przez przypadek? Czy za jego powstaniem kryją się wyłącznie bezosobowe czynniki biologiczne, które przypadkiem doprowadziły do ukształtowania idealnej tkanki, naczyń krwionośnych, komórek nerwowych i struktury? Mózg działa inaczej niż pozostałe organy. Dostrzegamy w nim inteligencję, zdolność rozumowania, generowania uczuć, snucia marzeń i planów, podejmowania działań oraz wchodzenia w interakcje z innymi osobami. W jaki sposób można wyjaśnić powstanie mózgu człowieka?

źródło - http://www.kazdystudent.pl/a/istnienieboga.html
"Szeroki jest człowiek, zbyt szeroki. Ja bym go zwęził." Fiodor Dostojewski

cremik1
zaufany użytkownik
Posty: 123
Rejestracja: sob lut 25, 2012 4:10 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy Bóg istnieje i można to udowodnić?

Post autor: cremik1 »

Ziemia , woda i mózg człowieka. Kto inny jak nie Bóg mógł stworzyć to wszystko ?

kaznodzieja
zaufany użytkownik
Posty: 748
Rejestracja: sob mar 02, 2013 6:24 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy Bóg istnieje i można to udowodnić?

Post autor: kaznodzieja »

intelektualista ?

Ja zacytuję słowa apostoła Pawła z listu do Hebrajczyków 3;4 ,,,Każdy bowiem dom jest przez kogoś zbudowany, a Tym, który zbudował wszystko, jest Bóg,,,

Nawet człowiek o ograniczonych możliwościach,,,,, patrząc na dom ,jest na 100 % pewny że ten dom został przez kogoś zbudowany.Miał projektanta i budowniczego.
Zadając pytanie przewrotnie; Czy ktoś kto patrzy na dom dał by się przekonać że powstał przez przypadek ,tak z niczego ? ,,,
Inny przykład. wiadomo jest że szkło powstaje głównie z piasku -czy przyszło by komuś na myśl widząc butelkę leżącą na plaży ,że powstała przez przypadek ? w wyniku ewolucji ?

Nie zrozumiem ludzi ,którzy widza zdumiewające dzieła Boże wokół siebie,i mają wątpliwości czy ktoś to stworzył .
ŻAL...
Daniela 12;10 ,,, A niegodziwi działać będą niegodziwie i żaden z niegodziwych nie zrozumie, ale wnikliwi zrozumieją.

Awatar użytkownika
Tal
zaufany użytkownik
Posty: 1794
Rejestracja: sob mar 08, 2014 7:44 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy Bóg istnieje i można to udowodnić?

Post autor: Tal »

kaznodzieja pisze:
sob cze 10, 2017 6:17 pm
intelektualista ?
Z całym szacunkiem Cezary, ale rzeczywiście to określenie nie do końca jest zgodne z Twoim dorobkiem na tym forum. Twoją postawę i aktywność odbieram jako orędownika i krzewiciela relatywizmu z humanistyczną wiarą, a więc zupełnie przeciwstawną postawę i przekonania w stosunku do chrześcijańskich wartośći. Mam nadzieję, że Twoje ciągłe parcie na zdobywanie wiedzy w ostateczności doprowadzi do świadomości, że wcielony Bóg Chrystus Jezus przyszedł, aby dać świadectwo prawdzie ( J.18:37) i zbawić to co zginęło (Mat.18:11).
kaznodzieja pisze:
sob cze 10, 2017 6:17 pm
Ja zacytuję słowa apostoła Pawła z listu do Hebrajczyków 3;4 ,,,Każdy bowiem dom jest przez kogoś zbudowany, a Tym, który zbudował wszystko, jest Bóg,,,

Nawet człowiek o ograniczonych możliwościach,,,,, patrząc na dom ,jest na 100 % pewny że ten dom został przez kogoś zbudowany.Miał projektanta i budowniczego.
Zadając pytanie przewrotnie; Czy ktoś kto patrzy na dom dał by się przekonać że powstał przez przypadek ,tak z niczego ? ,,,
Inny przykład. wiadomo jest że szkło powstaje głównie z piasku -czy przyszło by komuś na myśl widząc butelkę leżącą na plaży ,że powstała przez przypadek ? w wyniku ewolucji ?

Nie zrozumiem ludzi ,którzy widza zdumiewające dzieła Boże wokół siebie,i mają wątpliwości czy ktoś to stworzył .
ŻAL...
Twoja logika do mnie trafia, prosto i jasno wykazałeś nonsens ewolucji.
Ostatnio zmieniony ndz cze 11, 2017 8:23 pm przez Tal, łącznie zmieniany 3 razy.
"Szeroki jest człowiek, zbyt szeroki. Ja bym go zwęził." Fiodor Dostojewski

Awatar użytkownika
yyyyy
zaufany użytkownik
Posty: 12731
Rejestracja: pt lut 06, 2015 7:06 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 0

Re: Czy Bóg istnieje i można to udowodnić?

Post autor: yyyyy »

Faktem natomiast, że to aż tak doskonałe nie jest, te 3 rzeczy wymienione z artykułu. Przemija, jest nietrwałe, może być woda niebezpieczna.Wszechświat a dom, to dwie różne rzeczy.

kaznodzieja pisze:intelektualista ?
Warto pisać też coś od siebie, niekoniecznie wkopiuj/wklej.

Dobry temat, Arq.
Wpierw cię kochają a potem nienawidzą.

Awatar użytkownika
yyyyy
zaufany użytkownik
Posty: 12731
Rejestracja: pt lut 06, 2015 7:06 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 0

Re: Czy Bóg istnieje i można to udowodnić?

Post autor: yyyyy »

Aha, ale jeszcze dodam, że nie da się udowodnić innej osobie chyba. Można mieć jakieś doświadczenie, lub przynajmniej tak myśleć ale nie da się tego przedstawić, uzasadnić ot tak.
Hmm
Wpierw cię kochają a potem nienawidzą.

Awatar użytkownika
Tal
zaufany użytkownik
Posty: 1794
Rejestracja: sob mar 08, 2014 7:44 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy Bóg istnieje i można to udowodnić?

Post autor: Tal »

karuna pisze:
sob cze 10, 2017 7:53 pm
Faktem natomiast, że to aż tak doskonałe nie jest, te 3 rzeczy wymienione z artykułu. Przemija, jest nietrwałe, może być woda niebezpieczna..
O ile z przemijalnością człowieka jestem w stanie się zgodzić to z przemijalnością ziemi i wody niekoniecznie.
karuna pisze:
sob cze 10, 2017 7:53 pm
Wszechświat a dom, to dwie różne rzeczy.
Cecha wspólna to inteligenty projektant.
"Szeroki jest człowiek, zbyt szeroki. Ja bym go zwęził." Fiodor Dostojewski

Awatar użytkownika
yyyyy
zaufany użytkownik
Posty: 12731
Rejestracja: pt lut 06, 2015 7:06 pm
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 0

Re: Czy Bóg istnieje i można to udowodnić?

Post autor: yyyyy »

arq pisze: O ile z przemijalnością człowieka jestem w stanie się zgodzić to z przemijalnością ziemi i wody niekoniecznie.
tzn, coś jest chyba w człowieku co nie umiera? możemy się zgodzić? nie mam na myśli zwykłego ciała, nie wchodząc w to głębiej.
Może dla wierzącego w boga będzie to dusza, dla mnie pierwotna natura.

Woda bywa niszczycielska, śmiertelna, lecz jesteśmy w 70% z wody złożeni.
Ziemia to również trzęsienia, nawet wspomniałeś że tajfun. To też świadczy o istocie wody.

Jednak jest to naszym domem. Środowisko naturalne to nasze zdrowie, i tak chyba powinno się o to dbać.
Domem obecnie jest ciało ludzkie, jednak nic z tego z chwilą śmierci niechybnej.
Wpierw cię kochają a potem nienawidzą.

Awatar użytkownika
Tal
zaufany użytkownik
Posty: 1794
Rejestracja: sob mar 08, 2014 7:44 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy Bóg istnieje i można to udowodnić?

Post autor: Tal »

karuna pisze:
sob cze 10, 2017 8:21 pm
arq pisze: O ile z przemijalnością człowieka jestem w stanie się zgodzić to z przemijalnością ziemi i wody niekoniecznie.
tzn, coś jest chyba w człowieku co nie umiera? możemy się zgodzić? nie mam na myśli zwykłego ciała, nie wchodząc w to głębiej.
Może dla wierzącego w boga będzie to dusza, dla mnie pierwotna natura.
W znaczeniu duchowym zgadzam się. Przemijalność nie dotyczy ludzkiej duszy.
karuna pisze:
sob cze 10, 2017 8:21 pm
Woda bywa niszczycielska, śmiertelna, lecz jesteśmy w 70% z wody złożeni.
Ziemia to również trzęsienia, nawet wspomniałeś że tajfun. To też świadczy o istocie wody.
Woda, ziemia, ogień i wiatr to żywioły, które zależnie od proporcji w jakich występują odpowiadają za złożoność świata materialnego i sposoby w jaki reagują one ze sobą są dla mnie niepodważalnym dowodem na Boży zamysł.
"Szeroki jest człowiek, zbyt szeroki. Ja bym go zwęził." Fiodor Dostojewski

Awatar użytkownika
bartek29
zaufany użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 9:53 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy Bóg istnieje i można to udowodnić?

Post autor: bartek29 »

Bóg istnieje,można Go udowodnić dlatego że św Tomasz włożył rękę do Jego Boku.Istnieje dlatego bo My chorujrmy i odczówamy Jego brak.Chcąc jednak dowodu powodujemy pewne wypełnienie i zamykamy się na spotkanie z Nim.Tu jest wielkie niebezpieczństwo.Dowód jednak pochodzi od Boga,bo Bóg decyduje sam o sobie poprzez Miłość.Dla nie tego wiara ze swoją tajemnicą jest piękna.Spotkanie Boga to coś cudownego i normalnego.
Jako chorzy cierpimy bo pamiętamy,ale chcemy spotkać i takie spotkanie nas cieszy.Ulgą dla mnie było to kiedy ksiądz powiedział,że na Msze św nie idę ja tylko w tym moim ja jest Bóg.To Bóg decyduje kto będzie w kościele i to kiedy nie chce mi się iść bo czuję się grzeszny,albo coś wypadnie martwi mnie.

kaznodzieja
zaufany użytkownik
Posty: 748
Rejestracja: sob mar 02, 2013 6:24 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy Bóg istnieje i można to udowodnić?

Post autor: kaznodzieja »

pierwsze zdanie w Biblii brzmi ;
,,, Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię.

w innym miejscu można przeczytać ,,,kto nie wierzy Bogu, uczynił Go kłamcą,

Jeżeli ktoś twierdzi inaczej niż Bóg to jest kłamcą i jednocześnie przeciwnikiem Bożym.
,, :doh:
Daniela 12;10 ,,, A niegodziwi działać będą niegodziwie i żaden z niegodziwych nie zrozumie, ale wnikliwi zrozumieją.

Awatar użytkownika
bartek29
zaufany użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 9:53 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy Bóg istnieje i można to udowodnić?

Post autor: bartek29 »

Panie Boże stworzyłeś niebo i ziemię.

shadowman
bywalec
Posty: 688
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 9:48 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Silesia Superior

Re: Czy Bóg istnieje i można to udowodnić?

Post autor: shadowman »

bartek29 pisze:
sob cze 10, 2017 11:45 pm
Panie Boże stworzyłeś niebo i ziemię.
Skąd wy wszyscy macie tę wiedzę o tym, że Bóg jest mężczyzną?
Władza absolutna państwa będzie funkcją absolutnej swobody każdej jednostkowej woli.

Awatar użytkownika
Tal
zaufany użytkownik
Posty: 1794
Rejestracja: sob mar 08, 2014 7:44 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy Bóg istnieje i można to udowodnić?

Post autor: Tal »

shadowman pisze:
ndz cze 11, 2017 8:22 am
bartek29 pisze:
sob cze 10, 2017 11:45 pm
Panie Boże stworzyłeś niebo i ziemię.
Skąd wy wszyscy macie tę wiedzę o tym, że Bóg jest mężczyzną?
Na podstawie Twoich wypowiedzi i przekonań nie mam wątpliwości, że inspiracje czerpiesz z wiedzy światowej okultystki współzałożycielki Towarzystwa Teozoficznego Heleny Bławatskiej. Teozofia zapoczątkowała wprowadzanie określonych form, praktyk NewAge, aby doprowadzić do wdrożenia długoterminowego planu przemiany świadomości całej ludzkości. Wprowadzenie masowej kontroli społeczeństw, poprzez ujednolicenie poglądów politycznych, a zwłaszcza religijnych, które w rzeczywistości determinują osobowość i zachowania danego człowieka. Wprowadzenie kontroli społecznej, nie może odbyć się w społeczeństwie wielokulturowym, wielonarodowym, więc potrzebne jest ujednolicenie, zamazanie granic, między poszczególnymi, etnicznie różnorodnymi społeczeństwami. Nie trzeba być geniuszem, aby domyślić się, że cały nazizm i faszyzm opierał się na założeniach Towarzystwa Teozoficznego. Hitler był zafascynowany publikacjami Bławatskiej na temat okultyzmu i głównych założeń teozofii. Nie będę zgłębiał się w szczegóły, bo to temat na osobny wątek, ale dzisiaj w dobie internetu i ogólnodostępnych informacji można na własna rękę sprawdzić i przybliżyć sobie konkretne zagadnienie i wyrobić sobie zdanie.

Chciałbym, abyś zdał sobie sprawę jak Słowo Boże określa stanowisko jakie prezentujesz.
"Gdyż pojawiło się na świecie wielu zwodzicieli, którzy nie uznają, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele. Taki jest zwodzicielem i antychrystem." [2J.1:7]

Jestem jednocześnie przekonany, że jeśli szczerze pragniesz poznać prawdę to nie ma możliwości, aby Bóg prędzej, czy później jej Tobie nie ukazał. Obecnie dałeś się wciągnąć w zwodniczą filozofię NewAge, dlatego mam nadzieję, że Bóg stworzy taką sytuację w Twoim życiu w której nie będziesz miał cienia wątpliwości, że wcielony Bóg Chrystus Jezus przyjął naturę człowieka i przez krzyż Golgoty zwyciężył śmierć, a trzeciego dnia zmartwychwstał uwalniając nas od potępienia. Najcudowniejsze w tym wszystkim jest, że człowiekowi posiadającemu wolną wolę pozostaję tylko przyjąć ten fakt do serca. Niestety większość odrzuca Bożą łaskę, dlatego dzień w którym Bóg będzie sądził skryte sprawy ludzkie będzie ukazaniem i objawieniem Bożej sprawiedliwości.

"On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia, (16) ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone. (17) On też jest przed wszystkimi rzeczami i wszystko na nim jest ugruntowane, (18) On także jest Głową Ciała, Kościoła; On jest początkiem, pierworodnym z umarłych, aby we wszystkim był pierwszy, (19) ponieważ upodobał sobie Bóg, żeby w nim zamieszkała cała pełnia boskości (20) i żeby przez niego wszystko, co jest na ziemi i na niebie, pojednało się z nim dzięki przywróceniu pokoju przez krew krzyża jego." [Kol.1:15-19]

"Dlatego teraz żadnego potępienia nie ma dla tych, którzy są w Jezusie Chrystusie, którzy nie postępują według ciała, ale według Ducha. (2) Gdyż prawo Ducha życia, które jest w Jezusie Chrystusie, uwolniło mnie od prawa grzechu i śmierci. (3) Co bowiem było niemożliwe dla prawa, w czym było ono słabe z powodu ciała, Bóg, posławszy swego Syna w podobieństwie grzesznego ciała i z powodu grzechu, potępił grzech w ciele; (4) Aby sprawiedliwość prawa wypełniła się w nas, którzy postępujemy nie według ciała, ale według Ducha. (5) Ci bowiem, którzy żyją według ciała, myślą o tym, co cielesne, ale ci, którzy żyją według Ducha, myślą o tym, co duchowe. (6) Gdyż zamysł ciała to śmierć, ale zamysł Ducha to życie i pokój;" [Rz.8:1-6]

"Jezus mu odpowiedział: Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze mnie. (7) Gdybyście mnie znali, znalibyście też mego Ojca. I już teraz go znacie, i widzieliście go. (8) Powiedział do niego Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy. (9) Jezus mu odpowiedział: Tak długo jestem z wami, a nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widzi, widzi i mego Ojca. Jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca? (10) Nie wierzysz, że ja jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słów, które ja do was mówię, nie mówię od samego siebie, lecz Ojciec, który mieszka we mnie, on dokonuje dzieł. (11) Wierzcie mi, że ja jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie. Przynajmniej z powodu samych dzieł wierzcie mi." [J.14:6-11]
Ostatnio zmieniony pn cze 12, 2017 11:51 am przez Tal, łącznie zmieniany 1 raz.
"Szeroki jest człowiek, zbyt szeroki. Ja bym go zwęził." Fiodor Dostojewski

Awatar użytkownika
Tal
zaufany użytkownik
Posty: 1794
Rejestracja: sob mar 08, 2014 7:44 pm
płeć: mężczyzna

Re: Czy Bóg istnieje i można to udowodnić?

Post autor: Tal »

5ZACUИ3к pisze:
pn cze 12, 2017 8:58 am
A składał obiecanki przed ołtarzem, że będzie QRV4,, prostytut3@,, na zachciankach i niewolnikiem na rzecz damy? No bo kto w tym małżeństwie jest czyją prostytut@,, . Kto ma ten "obowiązek religijny".
Założyłeś konto na tym forum, aby lansować się i prowokować dokładnie w tym dziale poprzez Twoje plugawe urojenia?
"Szeroki jest człowiek, zbyt szeroki. Ja bym go zwęził." Fiodor Dostojewski

Wróć do „filozofia”