czy możewcie mi pomóc

F25 - zaburzenia schizoafektywne
agulandia
zarejestrowany użytkownik

czy możewcie mi pomóc

Post autor: agulandia »

Witam dawa lata temu zachorowałam, straciłam pamięc, byłam pobudzona, miałam drobne urojenia, a to wszytsko pod wpływem stresu - liczyłam na dobra pracę a nie przyjęli mnie, poza tym mąz mnie zdradzał i mnie zostawił, trafiłam do psychiatry, brałam mnóstwo leków zaczynając od pernazyny, po abilifify i olzapine lekarka zdiagnozowała mi zaburzenia paranoidalne F20 - poszlam do innego lekarza odstawił mi leki i czuje sie dobrze. zaznaczam że nie lezałam w szpitalu - moje pytanie to czy mam schizofremię - bo już sama nie wiem na co jestem chora , proszę pomóżcie

Awatar użytkownika
pawelpabianice
zaufany użytkownik

Re: czy możewcie mi pomóc

Post autor: pawelpabianice »

Skoro czujesz się dobrze, to chyba wszystko jest w porządku. Miałaś załamanie, które przeminęło.
Po co Ci jakaś diagnoza? A może nie wszystko jest ok i się martwisz. Napisz coś więcej o Sobie.
Pozdrowionka!
Pozdrawiam. Paweł.

Nobody-333
zaufany użytkownik

Post autor: Nobody-333 »

Prawdopodobnie psychiatra chciał wykorzystać twoją trudną sytuacje życiową... i zrobić z ciebie pacjenta na całe życie ...

Awatar użytkownika
Antonio Kontrabas
zaufany użytkownik

Post autor: Antonio Kontrabas »

I na dodatek zamknac w piwnicy, przykuc lancuchami, glodzic, szczuc pijawkami oraz wykorzystywac seksualnie :lol:

agulandia

Nie wiem co o tym mysleć - bardzo przytyłam po tych lekach prawie 30 kg- mam problem ze znaleziem pracy - jest ciezko - a mój maż rozwiódl się ze mna pobrał z kolezanka z pracy która tez sie rozwiodła i maja dziecko - a mi jest przykro:(

Awatar użytkownika
Antonio Kontrabas
zaufany użytkownik

Tylko czas leczy rany! Nie bierz duzych dawek, tak okolo 1/3, 1/4 przepisywanej, nie bedziesz przymulona, a efekt bedzie znacznie lepszy. Co moge powiedziec, kiedys moj nauczyciel powiedzial: kazdemu jest zsylane dokladnie tyle ile jest w stanie zniesc, by dostapic potem tym wiekszego szczescia. Moze jutro przyniesie Tobie slonce, moze pojutrze, co pozostaje, wiara.

zainteresowana123
zaufany użytkownik

Post autor: zainteresowana123 »

AntonPawlowicz pisze:Tylko czas leczy rany! Nie bierz duzych dawek, tak okolo 1/3, 1/4 przepisywanej, nie bedziesz przymulona, a efekt bedzie znacznie lepszy. Co moge powiedziec, kiedys moj nauczyciel powiedzial: kazdemu jest zsylane dokladnie tyle ile jest w stanie zniesc, by dostapic potem tym wiekszego szczescia. Moze jutro przyniesie Tobie slonce, moze pojutrze, co pozostaje, wiara.
mi się wydawało że należy brać taką dawkę jaką zalecił lekarz....nie rozumiem.

Awatar użytkownika
Antonio Kontrabas
zaufany użytkownik

No chodzi o to wlasnie, ze lekarze na poczatku babarduja ogromnymi dawkami, nalezy miec rozeznanie. Tez niepotrzebnie bralas te 800 z poczatku, w zupelnosci by wystarczylo 400, albo nawet 200. Mi zalecil lekarz 600, zrobilem po swojemu, poszedlem do innego , to mi pogratulowal rozumu.

Awatar użytkownika
jojo
zaufany użytkownik

Post autor: jojo »

AntonPawlowicz , uważam, że leki trzeba brać w dawce zaleconej przez lekarza, zwłaszcza jak ktoś wyszedł ze stanu psychozy- wtedy zmniejszając dawki leku może mieć nawet nawrót choroby.

Jak ktoś jest w remisji lub ma zmniejszane dawki leku, to może sprzeciwić się lekarzowi, jak ten każe bezpodstawnie zwiększyć dawkę leku- np. dwukrotnie, ale trzeba się upewnić, że można normalnie funkcjonować i skonsultować się z drugim lekarzem.

Trzeba mieć rozeznanie, jakie objawy chorobowe zostały i w jakim stopniu utrudniają życie.

Zainteresowana123, myślę, że masz rację, pisząc:
mi się wydawało że należy brać taką dawkę jaką zalecił lekarz....nie rozumiem.
Chyba, że trafisz na lekarza, który rzeczywiście bez powodu zwiększy Ci dawkę leku, a nie jest Twoim lekarzem prowadzącym, tylko przyjmuje w zastępstwie. Zmianę dawki leku zawsze trzeba skonsultować z lekarzem prowadzącym.

Agulandia, a może miałaś tylko jeden epizod psychotyczny, który już nie wróci? Czyli nie bierzesz leków i dobrze się czujesz? :mrgreen:
To, że jakiś lek komuś służy, nie znaczy że nie zaszkodzi innej osobie. :(

agulandia

No tak miałam jeden epizod psychotyczny - leków nie biorę, dobrze się czuję ale nie wiem co to jest czy schizofrenia - ale ogólnie źle się czuję bo mąż mnie zostawił, musiałm przenieśc sie do innego miasta jest ciezko

Awatar użytkownika
moi
moderator
moderator
Gadu-Gadu: 9

Post autor: moi »

Agulandia, jakiej pomocy od nas oczekujesz? Co moglibyśmy dla Ciebie zrobić?

agulandia

Nie wiem jakiegos wsparcia, wskazówek co dalej robić szukam szperam nie wiem czy jestem chora na schizofremię - boje sie tego

Awatar użytkownika
Antonio Kontrabas
zaufany użytkownik

Ale sie nie dowiesz jezeli nie pojdziesz na wizyte, tylko lekarz psychiatra bedzie mogl udzielic Tobie jakiej kolwiek wskazowki, tylko i wylacznie w przypadku szczerej rozmowy :!:

Nobody-333
zaufany użytkownik

Post autor: Nobody-333 »

AntonPawlowicz pisze:Ale sie nie dowiesz jezeli nie pojdziesz na wizyte, tylko lekarz psychiatra bedzie mogl udzielic Tobie jakiej kolwiek wskazowki, tylko i wylacznie w przypadku szczerej rozmowy :!:

szczerym można być , ale u psychiatry przydaje sie to :

"Bezgraniczne zaufanie to cecha dzieci i prostych ludzi. Człowiek życiowo doświadczony o skomplikowanej osobowości rzadko przyjmuje coś na wiarę i uważa za pewnik. "

Awatar użytkownika
Antonio Kontrabas
zaufany użytkownik

Nobody-333 pisze:
AntonPawlowicz pisze:Ale sie nie dowiesz jezeli nie pojdziesz na wizyte, tylko lekarz psychiatra bedzie mogl udzielic Tobie jakiej kolwiek wskazowki, tylko i wylacznie w przypadku szczerej rozmowy :!:

szczerym można być , ale u psychiatry przydaje sie to :

"Bezgraniczne zaufanie to cecha dzieci i prostych ludzi. Człowiek życiowo doświadczony o skomplikowanej osobowości rzadko przyjmuje coś na wiarę i uważa za pewnik. "
A na pikniku jest radosnie - sa listki i lataja pajeczynki, niezwykle piekne sa tez radosne promyki jesiennego slonca :!: :D

Wróć do „zaburzenia schizoafektywne”