Ze schizofrenii na schizoafekt

F25 - zaburzenia schizoafektywne
Awatar użytkownika
unreal
zaufany użytkownik

Re: Ze schizofrenii na schizoafekt

Post autor: unreal »

CHAD jest najlżejszy-> następnie pomyędzy jest schizoafekt-> nacięższą chorobą jest schizofrenia
Ja przeszlam urojenia i modlę się żeby wyszło że mam CHAD a nie pozostale dwa, bo dwubiegunówka ma najlepsze rokowanie
"CHAD nie jest bliższa nawracającej depresji; jest bliższa schizofrenii w swojej patofizjologii.

Dzięki nowym farmakoterapiom zarówno przebieg schizofrenii, jak i rokowanie są lepsze niż w chorobie afektywnej dwubiegunowej, podobnie jak i jakość życia pacjentów ze schizofrenią częściej jest lepsza niż pacjentów z CHAD.

Mamy dobre nowoczesne leki do leczenia schizofrenii. Jest ich kilka i mają trochę odmienny mechanizm oddziaływania, dzięki czemu można dobrać je do pacjenta. Niestety, nie mamy takiego postępu medycyny w przypadku choroby afektywnej dwubiegunowej."

https://zdrowie.pap.pl/wywiad/psyche/ki ... st-choroba

Nie przesadź z tymi modlitwami.
LaDopamina

Awatar użytkownika
AdamSchibi
bywalec

Re: Ze schizofrenii na schizoafekt

Post autor: AdamSchibi »

ja pierwszy raz jak trafilem do szpitala mialem diagnoze chadu z objawami pychotycznymi teraz prywatnie lekarka mi zmienila na schizoafkektywne zaburzenie bo mialem wiecej objawow psychotycznych. Takze pierwsza moja psychoza trwala bardzo krotko moze 2 tygodnie druga juz ponad miesiac

Wróć do „zaburzenia schizoafektywne”