Kto ma podobne objawy i czy to... sch...

F25 - zaburzenia schizoafektywne
Awatar użytkownika
nowynieznany12
zarejestrowany użytkownik

Kto ma podobne objawy i czy to... sch...

Post autor: nowynieznany12 »

Witam, Mam 21 lat i od prawie 3 lat leczę się psychiatrycznie. Na początku mojego leczenia zdiagnozowano u mnie fobie społeczna i depresje, wtedy przyjmowałem leki przeciwd. SSRI. Wszystko zaczęło się mniej więcej 2 lata temu gdy obudziłem się i czułem dziwny rodzaj odrealnienia, lecz wtedy jeszcze umiałem... czuć.. pamiętać... umiałem wszystko to, co teraz tak bardzo się zmieniło, jest mi inne... :( Moje objawy narastały coraz bardziej przez te 2 lata i już sam nie wiem co mi jest, męczę się tym stanem... leków nie biorę obecnie żadnych :( proszę powiedzcie czy to są objawy schizofrenii czy depresji, czy macie podobne? i czy to schizofrenia? Moje objawy:
-nie umiem się na niczym skupić,
-brak poczucia czasu,
-upływu pór roku,
-problemy z pamięcią krótkotrwałą,
-pustka w głowie
-odrealnienie,
-wyostrzenie obrazu,
-natłok myśli,
-ogromny lęk,(też przed ludźmi)
-nic nie czuje
Prosze o odpowiedź :(
~M

Mariii
zaufany użytkownik

Re: Kto ma podobne objawy i czy to... sch...

Post autor: Mariii »

Nikt Ciebie tutaj nie zdiagnozuje, nie jesteśmy lekarzami.
Objawy schizofrenii możesz znaleźć na http://pl.wikipedia.org/wiki/Strona_g%C5%82%C3%B3wna.

Witamy na forum i zapraszamy do rozmów.
jak długo żyć będę...

And I told you I wasn't here
But in the middle of the night you'd appear
With a hole in your head

Awatar użytkownika
eN
zaufany użytkownik

Post autor: eN »

nowynieznany12 pisze:Moje objawy:
-nie umiem się na niczym skupić,
-brak poczucia czasu,
-upływu pór roku,
-problemy z pamięcią krótkotrwałą,
-pustka w głowie
-odrealnienie,
-wyostrzenie obrazu,
-natłok myśli,
-ogromny lęk,(też przed ludźmi)
-nic nie czuje
Trochę w tym sprzeczności. Pustka w głowie i natłok myśli, ogromny lęk i brak uczuć, itd. Wygląda na to, że przeczytałeś parę artykułów, dopasowałeś objawy, które wydają się adekwatne i wyszła schizofrenia.
Widzisz duchy? Rozmawiasz z aniołami? Chodzą po Twoim mieszkaniu ludzie, którzy nie istnieją? Słyszysz głosy? Dla mnie to jest właśnie "prawdziwa" schizofrenia, reszta to niejasne zaburzenia, sklasyfikowane jako schizofrenia lub jej pokrewne.

Awatar użytkownika
Faur
zaufany użytkownik

Post autor: Faur »

Przypuszczam, że to skutki długotrwałej ekspozycji na stres lub nerwica. Nie zaszkodzi skonsultować się z lekarzem ponownie.
Ja też chciałbym co niedzielę w małym drewnianym kościołku wyłamywać sobie dłonie. Ja też chciałbym niewskazany palcami przejść przez życie najpoczciwiej.

Grzegorz Ciechowski

Awatar użytkownika
nowynieznany12

Dziękuję wam za odpisanie, w związku z pytaniem czy słyszę glosy i rozmawiam z przykładowymi ''aniołami'' to nie, nie jest tak, lecz dziwi mnie moja świadomość objawów, są tak nieprzyjemne, ze uniemożliwiają mi myślenie o czymś innym tylko własnie o nich..
Mam do was pytanie, czy na początku waszej choroby mieliście świadomość objawów? jakaś zmianę w odczuwaniu świata? czy nie? czy sami szukaliście pomocy, czy np. ktoś z rodziny to zauważył coś niepokojącego i pomógł ?
Pozdrawiam
~M

Awatar użytkownika
dequin80
zaufany użytkownik

Post autor: dequin80 »

W moim przypadku sam dostrzegłem u siebie zachodzące we mnie zmiany. Też na początku leczyłem się na depresję i lęki, które mam do dzisiaj, w szczególności społeczne. Lęk może być tak silny, że mogą wystąpić wszystkie wymienione przez Ciebie objawy szczególnie derealizacji i depersonalizacji.
Moim zdaniem powinieneś udać się jak najszybciej do psychiatry, bo lęk może tak zablokować człowieka, że nie wstanie z łóżka.
Królestwo moje nie jest z tego świata

Awatar użytkownika
nowynieznany12

dzięki za odpowiedz dequin80, tak masz racje.. lęk jest nie do wytrzymania... niszczy mnie coraz bardziej.. nawet jeśli jestem chory to zaakceptuje to... lecz najważniejsza teraz jest diagnoza, mam już lekarza do którego się zapisze na wizytę jak najszybciej ...

P.S. dequin80 jeśli mogę zapytać.. jakie miałeś/aś pierwsze oznaki choroby?
~M

Awatar użytkownika
dequin80
zaufany użytkownik

Post autor: dequin80 »

Moje oznaki choroby to wszechogarniający lęk, który mnie dosłownie paraliżował. To był lęk przed niczym, poprostu był i nie byłem w stanie o czym innym myśleć jak tylko o lęku, każda myśl wzbudzała lęk. Miałem tak jak Ty natłok myśli a gdy lęk był bardzo silny to miałem pustkę w głowie. Także dla mnie nie jest dziwne to, że opisujesz, że masz natłok myśli i pustkę w głowie bo obydwa te stany występują w zależności od nasilenia lęku. Ponadto poczucie obcości własnego ciała to też może być wynik lęku. Mnie wydawało się np., że mam krótkie nogi w fazie kulminacyjnej lęku. Rozumiem Cię. A co do diagnozy to postawi Ci ją lekarz ale ja nie jestem przekonany czy to schizofrenia. Moim zdaniem nie.
Królestwo moje nie jest z tego świata

Awatar użytkownika
nowynieznany12

dequin80 pisze:Moje oznaki choroby to wszechogarniający lęk, który mnie dosłownie paraliżował. To był lęk przed niczym, poprostu był i nie byłem w stanie o czym innym myśleć jak tylko o lęku, każda myśl wzbudzała lęk. Miałem tak jak Ty natłok myśli a gdy lęk był bardzo silny to miałem pustkę w głowie. Także dla mnie nie jest dziwne to, że opisujesz, że masz natłok myśli i pustkę w głowie bo obydwa te stany występują w zależności od nasilenia lęku. Ponadto poczucie obcości własnego ciała to też może być wynik lęku. Mnie wydawało się np., że mam krótkie nogi w fazie kulminacyjnej lęku. Rozumiem Cię. A co do diagnozy to postawi Ci ją lekarz ale ja nie jestem przekonany czy to schizofrenia. Moim zdaniem nie.
dzieki wielkie, pocieszasz mnie ale nawet jesli to jest ''to'' bede musial jakos to zaakceptowac
~M

Mariii
zaufany użytkownik

A może Ty po prostu bardzo chcesz mieć to!?
jak długo żyć będę...

With a hole in your head

Awatar użytkownika
nowynieznany12

mariii pisze:A może Ty po prostu bardzo chcesz mieć to!?
jesli leczy sie na depresje u jednego lekarza, czuje sie coraz gorzej biorac najrozniejsze ssri, mao i inne antydepresanty... nie majac nadziei na wyzdrowienie... co wtedy sie mysli...? ja wiem ze to nie depresja powoduje moje obiawy... moze to moj blad, ze nie szukam pomocy u kogos innego, lecz pochodze z bardzo malej miejscowosci a najblizszy lekarz jest w zasiegu 50 km.. mam juz ustalona wizyte u innego lekarza, moze on mi powie co mi jest :(... nie to nie tak mariii... nie chce byc chory.....
~M

Mariii
zaufany użytkownik

Gdybym mogła pożyczyłabym Ci swoją chorobę na kilka dni, zrozumiałbyś że tego nie chcesz.
jak długo żyć będę...

With a hole in your head

Awatar użytkownika
nowynieznany12

mariii pisze:Gdybym mogła pożyczyłabym Ci swoją chorobę na kilka dni, zrozumiałbyś że tego nie chcesz.
Rozumiem, ze mozesz cierpiec, bardzo ci wspolczuje :( ale ja tez sam ze soba sie mecze... nic nie czuje... zupelna pustka w glowie... nie odczuwam upływu dni i miesiecy... i ten lek paralizujacy..... mysle o tym aby ze soba skonczyc... to juz trwa prawie 2 lata :(
~M

Awatar użytkownika
wini
zaufany użytkownik

Post autor: wini »

Myślę że masz depresję i źle dobrane leki. Takie jest moje zdanie.
Nie mieszaj leków z wszelakimi używkami.

Awatar użytkownika
eN
zaufany użytkownik

Post autor: eN »

Co robisz na co dzień? Uczysz się? Pracujesz?

Wróć do „zaburzenia schizoafektywne”