badania krwi

właściwa organizacja opieki nad chorymi
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
raichu
bywalec
Status: trener pokemon

Re: badania krwi

Postby raichu » Thu Oct 25, 2018 6:43 am

Ja jak brałem ostatnio solian miałem badania na prolaktynę i miałem zbyt wysoką 50-70 dlatego lekarz zmienił mi lek. Raz miałem morfologię i poza podwyższoną hemoglobiną 19 miałem wszystko w normie.

wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Postby wowo21975 » Tue Nov 06, 2018 10:36 pm

Czekam na skierowanie na badania krwi w celu sprawdzenia prolaktyny. Ostatnim razem spadła i lekarz chce się upewnić czy spadek jest stały. Planuje zmniejszyć mi dawkę leku, biorę 400mg amisulpride na dobę f20 pozytywy.

Meduzola
zaufany użytkownik

Postby Meduzola » Wed Nov 07, 2018 1:08 pm

Nie wiem, czy czasem badanie OB nie zostało całkowicie zastąpione przez badanie (białka) CRP. Oba wykazują stany zapalne. Ciekawostką jest też, że u rdzennych Polaków norma dla poziomu białych krwinek jest wyższa niż w krajach zachodnich...

Meduzola
zaufany użytkownik

Postby Meduzola » Wed Nov 07, 2018 2:11 pm

Z resztą, co za różnica, skoro niektóre leki (klozapina, olanzapina) trzymają leukocyty na bardzo niskim poziomie, tak że leukocytoza nie może być stwierdzona, czyli jest utajona?

PanSerduszko
zaufany użytkownik

Postby PanSerduszko » Fri Nov 09, 2018 12:45 am

a jak wykonać badania krwi bez pobrania krwi oraz bez ukucia ?
jak można to łątwo zrobić ?
ile kosztuje taki rentgen, albo skan osoby żywej, by wciskając przycisk on jednak informował o naszym stanie krwi ?
Ile kosztuje Kalihna ?

Gucio
zaufany użytkownik

Postby Gucio » Fri Nov 09, 2018 3:38 am

Ja również podczas badań odnotowywałem wzrost prolaktyny.
Lekarz na moje obawy skwitował to słowy "Przeszkadza to panu"?
Trochę czułem się zdegustowany ignorancją a w życiu spadło zainteresowanie seksem i częstość mimowolnych erekcji.

Aktualnie co pół roku staram się zrobić komplet badań ze zleceniem których przez lekarza nie mam żadnych problemów.

Ostatnio laboratoria ALAB - można się dopytać czy promocja jeszcze trwa - robiła darmowo testy na wirusa żółtaczki typu C - możliwego zarażeniem przez zabiegi hirurgiczne i naruszenie powłoki.
To chyba jedyne czego ja mógłbym się obawiać podczas tego typu badania podczas gdy współcześnie stosuje się jednorazówki: rękawiczki, igły itp.

Meduzola
zaufany użytkownik

Postby Meduzola » Fri Nov 09, 2018 2:58 pm

Kiedyś (luty 2015) pielęgniarki zerwały mnie około szóstej rano z łóżka na pobranie krwi tak, że nie pamiętam, jak trafiłam do dyżurki. Pamiętam, że omdlałam, trafiłam na kozetkę i doznałam paraliżu przysennego. Dotarło do mnie: ciśnienie 70/40. Ten stan między jawą a odpływaniem w sen (a raczej walka o odzyskanie świadomości) trwał 2-3 minuty, a jak się ocknęłam, panie wpisywały na czerwono do moich akt: "Zakaz podawania Chloroprothixenu!" (Bo dostałam go na noc)

Return to “opieka medyczna i społeczna, praca, prawo”