Po lekach zrobilam sie Strasznie brzydka nie Chce mi sie juz zyc

Moderator: Moderatorzy zwykli

Kati
zarejestrowany użytkownik

Re: Po lekach zrobilam sie Strasznie brzydka nie Chce mi sie juz zyc

Post autor: Kati » śr lip 24, 2019 12:52 pm

Leki zaburzaja gospodarke hormonalna za wysoka prolaktyna plus u kobiet za Maly estrogenwpowoduje ze skora wytwarza mniej kolagenu i przez to sie szybciej starzeje a Wiec owszem zaburzone hormony i brak okresu Wplywa bardzo na Wyglad kobiety to dlatego wszystkie kobiety po mensopauzie gdzie Wlasnie Hormon estrogenu powoli zanika szybko sie starzeja. Przeczytane w Google mam nawet screen w Telefonie .

Kati

Post autor: Kati » śr lip 24, 2019 1:05 pm

Ja Tylko liczylam na to piszac tu ze Ktos mial podobno Problemm i Jak Go rozwiazal:( moze Jest taka osoba moze sa Jakies dodatkowe leki Albo czy zmiana leku na inny pomogla Tyle Tylko No Ale Trudno widze ze Tylko ja mam ten Problemm i moj organizm Tak reaguje na te leki

Awatar użytkownika
Maksymiliana
moderator
moderator

Post autor: Maksymiliana » śr lip 24, 2019 1:18 pm

My nie jesteśmy Alfą i Omegą, każdy organizm trochę inaczej reaguje na leki.

Lekarz powinien to zweryfikować i ustalić odpowiednią dawkę leku. To wymaga czasu jednak.

Drugą sprawą - lepiej ładnie wyglądać i być zapięta w pasy, czy może wyglądać przeciętnie/ normalnie i jako lecząca się osoba chodzić po ulicach?
No ja wybrałabym tą 2 opcje.

Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik

Post autor: Digital » śr lip 24, 2019 1:34 pm

Dokładnie, Maxi ma racje! Starałem się pomóc jak umiem. Zażywam lekarstwa od przeszło 30 lat. Respo nawet obecnie, nigdy nic takiego mi się nie przydarzyło i w ulotce również tego nie widziałem. Czytam to forum od dwóch lat bardzo dokładnie, inne fora nawet dłużej i nigdy nie spotkałem się z takim przypadkiem jak twój. Co nie znaczy, że kłamiesz, widocznie coś jest nie tak jak powinno być. Tak czy tak, to lekarz powinien zdecydować co z tym dalej robić.

Awatar użytkownika
karuna
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 100%

Post autor: karuna » śr lip 24, 2019 1:42 pm

Digital pisze:
śr lip 24, 2019 1:34 pm
Tak czy tak, to lekarz powinien zdecydować co z tym dalej robić.
przecież obecny nic nie chce z tym robić
jeśli ktoś mówi, że szuka największego zła na świecie
to kłamie

Awatar użytkownika
Tup
zaufany użytkownik

Post autor: Tup » śr lip 24, 2019 1:54 pm

Ja miałem takie przypadki,że w szpitalu od dużych dawek miałem pulchną twarz.Nie zwracałem uwagi na szyję.Ma to jednak związek z większą wagą i jak tyjemy,twarz też robi się grubsza.

Trzeba dużo pić wody,unikać słodkich napoi.

Kati

Post autor: Kati » śr lip 24, 2019 2:55 pm

Twarz nie Jest gruba od przytycia Jest opuchnieta wygladam doslownie groteskowo smieje sie i Placze na zmiane Bo tez nie wierze ze leki takie cos moga spiwodowac Ale Tak Jest mam opuchnieta twarz powieki Ma opuchniete i poliki kolo Nosa Ev na zdjecia h wyglada to na opuchlizne wygladam Jak ten z filmu glupi i glupsuy Co Go osa ugryzla i Tak spuchl i niestety nie przesadzam. Moja Mama tez Jest przerazona w sierpniu mam jechac do Pl ja nie wiem Jak ja tam sie Pokaze Jestem zalamana Lekarz nie Jest w stanie mi pomoc oprocz zmiany leku :(

Awatar użytkownika
karuna
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 100%

Post autor: karuna » śr lip 24, 2019 3:45 pm

Jak jest opcja zmiany leku, to nie ma wyjścia. Ale również trzeba być twardym.
jeśli ktoś mówi, że szuka największego zła na świecie
to kłamie

Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik

Post autor: Digital » śr lip 24, 2019 4:25 pm

karuna pisze:
śr lip 24, 2019 1:42 pm
Digital pisze:
śr lip 24, 2019 1:34 pm
Tak czy tak, to lekarz powinien zdecydować co z tym dalej robić.
przecież obecny nic nie chce z tym robić
Chyba lekarzy nie brakuje co? Pójść do innego i skonsultować się czym prędzej.
Kati pisze: Twarz nie Jest gruba od przytycia Jest opuchnieta wygladam doslownie groteskowo smieje sie i Placze na zmiane
To już jest objaw choroby plus myśli samobójcze i jest powód do hospitalizacji. Pomyśl o dziecku, wygląd to nie wszystko! Nie odstawiaj lekarstw gdyż wyłącznie pogorszysz swoją sytuację. I zrób te badania koniecznie dlaczego ta woda zatrzymuje ci się w twarzy.

KaS

Post autor: KaS » czw lip 25, 2019 1:05 pm

Nie przeczytałam całości, bo siedzę w pracy, ale współczuję Ci bardzo. Nie poddawaj - ani z życiem, ani z lekami.

Masz dla kogo żyć – synka, mamę. Pomyśl, że oni Cię kochają. Twoja mama nie powinna radzić Ci porzucania leków, to nie jest objaw rozsądku. Jeśli jeszcze kiedyś będzie Cię do tego namawiać, powiedz jej kategorycznie, żeby tego nie robiła. Takie rady wżerają się w mózg i działają toksycznie. Nie wiem, jak może chcieć narażać wnuka na widok matki w psychozie – ja jako dorosła osoba widziałam bliską mi osobę w psychozie. To jest trauma na całe życie. Dla dziecka to musi być bardzo trudne do przepracowania.

Wiele straciłaś przez leki, ale masz jeszcze więcej do stracenia. Przede wszystkim syna. Ale Twoje życie też jest ważne, bardzo ważne. Bez względu na wygląd. Pomyśl, że gdyby nie (domniemane) osądzające spojrzenia, gdyby nie Twoje spoglądanie w lustro, żyłabyś normalnie i spokojnie.

Jest prawdopodobne, że ten obrzęk jest wywołany przez leki, wtedy dobrze by było spróbować je pozmieniać (ale nie – odstawiać w ogóle). I najprawdopodobniej obrzęki ustąpią stopniowo. Troszkę cierpliwości…

Jeśli myślisz o tak drastycznym kroku, jak samobójstwo, to lepiej energicznie podejmij mniej drastyczne kroki – pójdź do innego lekarza. Nie wiem, gdzie mieszkasz, ale próbuj, idź choćby do pięciu albo nawet piętnastu, posłuchaj, co mają do powiedzenie, czy są w stanie jakoś wytłumaczyć Twój stan. Zaufaj jednemu z nich, daj mu czas, by Ci pomógł. Ja kiedyś miałam problemy ginekologiczne, zmieniałam lekarzy wielokrotnie, kiedyś w ciągu 2 miesięcy od 3 różnych lekarzy usłyszałam 3 różne diagnozy, nim wreszcie trafiłam na lekarza, który potrafił mi coś wyjaśnić, a nie tylko – wypisać skierowanie na zabieg albo przepisać tabletki. To mi uświadomiło, jak wielu lekarzy działa szablonowo. Warto pójść do kogoś, kto naprawdę Cię wysłucha. Poszukaj dobrego psychiatry, lekarza ogólnego, może nefrologa. Jeśli nie robiłaś badań nerek, a lekarz ogólny nie chce Cię na nie skierować, spróbuj zrobić je prywatnie i pójść do niego z wynikami – jeśli coś będzie nie tak, będzie musiał dać skierowanie. Sprawdź inne ewentualne przyczyny zatrzymywania wody w organizmie – może to niezależne od leków, tylko uaktywniło się w czasie choroby? Pewnie ze schizofrenią nie masz jakichś kokosów do dyspozycji, ale jeśli od wyglądu swojej twarzy uzależniasz swoje życie (i życie syna – strata matki, jeszcze w samobójstwie, to nieuleczalna trauma), warto wysupłać pieniądze i próbować. Tu masz przykładowe badania do wykonania, część jest w zasięgu portfela zwykłego Kowalskiego, część jest bardzo droga:
https://www.mp.pl/pacjent/pediatria/obj ... icy-twarzy

Czy badałaś nerki? Piszesz, że nie masz problemów, ale czy to jest potwierdzone? Choroby nerek mogą przebiegać bezobjawowo długo. Może ta opuchlizna ma z tym związek, a w przypadku zaburzeń nerek np. olanzapina je potęguje...

Czy badałaś tarczycę? Bardzo często choroby tarczycy współwystępują z chorobami psychicznymi. Niedoczynność tarczycy też może wywoływać obrzęki.

Chyba też poziom cukru warto zbadać.

Możesz też spróbować zadać swoje pytanie na jakiś portalu zdrowotnym, gdzie odpowiadają lekarze.

Mam też wrażenie, że na twarzy dość ciężko schudnąć, popróbuj ćwiczeń stricte mięśni twarzy, może lekkich masaży. Jestem na 99% pewna, że opuchnięta twarz to nie jest nieodwracalny efekt. To nie skutek pożaru, skóra nie jest zniszczona, tylko z jakiegoś powodu zatrzymuje wodę. Trzeba szukać przyczyn, wytrwale, a znajdziesz. Błagam, nie poddawaj się!

Jesteście pewni, że obnizanie prolaktyny może wpłynąć na działanie leku? Myślałam, że hiperprolaktynemia to skutek uboczny... Ale ja tu jestem ze względu na bliską mi osobę, sama jestem "zdrowa". Za to miałam problemy z prolaktyną. Leki zbijające jej poziom bardzo "dają na banię", mój ginekolog mówił, że bromergonu już nie przepisuje po tym, jak na jego oczach pacjentka zemdlała i złamała nos, upadając. Ja brałam, nie wywoływał u mnie żadnych skutków ubocznych raczej (poza ospałością?), potem brałam Dostinex i zawsze 2 dni po tym leku odstawiałam jakąś manianę (atak histerii na oczach obcych ludzi lub coś w tym rodzaju, nie polecam ;p). To niby dobry lek, dosyć drogi - jedna tabletka ok. 18-36 zł kosztuje, ale zwykle dzieli się ją na 4 lub 2 i bierze tę część raz na tydzień.

Poczytaj sama siebie. Deklarujesz sprzeczne potrzeby. Chcesz się zabić, mimo że masz dziecko, a pragniesz kolejnego dziecka…

Rozumiem, że w naszym świecie, tak nastawionym na wygląd, bardzo ciężko się odnaleźć, gdy człowiek czuje się oszpecony. Pamiętaj jednak, że Ty sama jesteś swoim najostrzejszym krytykiem. Ludzie mniej dostrzegają zmiany, nie warto rezygnować z przyjaciół i życia społecznego.

Jeśli nie możesz się przełamać, poszukaj sobie hobby, które nie wymaga kontaktu z ludźmi. Ja kocham ptaki, jeżdżę do lasu z lornetką i wtedy czuję się najlepiej. Cisza, spokój, przyroda – bardzo dobrze wpływają na psychikę. To mógłby być też sposób dla Ciebie, by spędzać więcej czasu z synem. Przy okazji kurator będzie miał pozytywniejszą wizję Twojej relacji z synkiem.

Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik

Post autor: Digital » ndz sie 04, 2019 11:39 pm

Bardzo mądry post i jak zazwyczaj w przypadku mądrych postów nie następuje już odpowiedź ze strony zainteresowanej. Wciąż sporo tu trolli kręci się. Żerują na cudzej litości, chęci niesienia pomocy i uczuciach dobrze przy tym bawiąc się. To też są swego rodzaju zaburzenia osobowości gdy człowiek karmi się czymś takim.

Awatar użytkownika
aleksjej
Status: technik

Post autor: aleksjej » sob sie 24, 2019 7:55 pm

Umnie brat zauwazyl ze moja twarz sie zmienila, maska sie robi, sam terz widze, a coz tak to juz jest :)

Wróć do „depresja”