Czy komuś psychoterpia pomogła?

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
mamuska
zaufany użytkownik

Re: Czy komuś psychoterpia pomogła?

Postby mamuska » Sun Nov 17, 2013 1:32 pm

ja tam bardzo jasno widze moje sukcesy i porazki. Na lekach mialam bardzo niskie poczucie wlasnej wartosci wrecz zerowe na szczescie teraz juz wraca do normy.

pamal
zaufany użytkownik

Postby pamal » Sun Nov 17, 2013 3:36 pm

.
Last edited by pamal on Fri May 22, 2015 5:49 pm, edited 1 time in total.

yo
bywalec

Postby yo » Fri Nov 29, 2013 2:32 pm

Ja dostałam psychozy po psychoterapii..bohaterem moich psychoz był właśnie psychoterapeuta..absurdalnie jestem zwolenniczką psychoterapii (dobrej psychoterapii),gdyż uważam,że wszystko jest w głowie,niestety jeszcze nie wyjaśniłam związku psychozy z psychoterapią. Generalnie polecam indywidualną z doświadczonym,certyfikowanym psychoterapeutą!

pali-kot
zarejestrowany użytkownik

Postby pali-kot » Sat Nov 30, 2013 9:19 pm

Moim zdaniem psychoterapia nie zdziała cudów ale może pomóc jeżeli osoba chora będzie chciała coś ze sobą zrobić,zmienić się,otworzyć na ludzi,podjąć pracę itp.Nawet leki nie wyleczą z choroby a co dopiero psychoterapia.Ja zaliczyłem kilka psychoterapii (bezpłatnych) i byłem w większości zadowolony,nadal się leczę i łatwiej radzę sobie w życiu.

yo
bywalec

Postby yo » Fri Dec 06, 2013 9:31 pm

Psychoterapia jest skuteczniejsza 2 razy bardziej niż leczenie tabletkami,nawiązując do informacji,znalezionej w broszurze psychoterapeutycznej psychoz w internecie. Poza tym moje urojenia minęły po sesji terapeutycznej,kiedy z psychozą nie miałam do czynienia.Potem miałam wybuch psychozy,ale na psychoterapię już nie uczęszczałam z powodu wyjazdu.

Kamil Kończak
zaufany użytkownik

Postby Kamil Kończak » Fri Dec 06, 2013 10:10 pm

A ja znam osobę, której terapia zaszkodziła na tyle, że dostała psychozy.

Ogólnie uważam, że jeśli ktoś jest w miarę świadomym i krytycznym wobec siebie człowiekiem to żadnej terapii nie potrzebuje. Sam w głębi wie co powinien zmienić w sobie aby jego życie było lepsze. Z doświadczenie wiem, że terapie to takie pierdu pierdu ale nie twierdzę, że wszystkie.
Pragniesz czegoś? - rób to bo zaczniesz o tym marzyć.

" May your love of the form culminite in the love of
the formless."

https://www.youtube.com/watch?v=0joS1fzwFcU

yo
bywalec

Postby yo » Sat Dec 07, 2013 3:47 pm

Sama do takiej grupy osób się zaliczam. Jednakże patrząc na długotrwałe skutki psychoterapii,chwalę sobie,bo zauważyłam zmianę nastawienia. 79% osób korzystających z psychoterapii radzi sobie lepiej niż osoby nigdy na nią nie uczęszczające. Odnosi się to do ogółu ludzi. Zresztą z psychoterapią to jest tak,że ważne jest do KOGO chodzisz,a nie że tylko chodzisz. Ja z jednej po 2 miesiącach uciekłam i bym do niej nie wróciła. Dodatkowo nie przemawia do mnie terapia tańcem - jestem w stanie jedynie uwierzyć w poprawę samopoczucia po ruchu.Myślę,że chemia między psychoterapeutą a klientem też jest potrzebna.

Return to “psychoterapia”