Slow kilka.

dla osób szukających, lub oferujących pomoc, lub radę
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
slej
zarejestrowany użytkownik

Slow kilka.

Postby slej » Tue Mar 13, 2018 5:55 am

Witam.

Mam pytanie dotyczace schizofrenii, a raczej do osoby chorej na schizofrenie.

Jak to jest? Czy u osoby ktorej zdiagnozowano schizofrenie slyszy glosy caly czas? Ma halucynacje caly czas? Tzn przez caly okres choroby? Czy dzieje sie tak tylko podczas psychozy/epizodu psychotycznego?. Ogladam czasami filmiki na youtube gdzie ludzie cierpiacy na schizofrenie podkreslaja, ze najgorzej jest w stanie psychozy, ale nie mowia jak jest gdy psychoza minie, czy nadal slysza glosy, czy moga normalnie funkcjonowac. Czy moze to jest tak, ze podczas psychozy efekty sa bardziej nasilone, a gdy psychoza minie efekty slabna na tyle, ze da sie funkcjonowac?

Bratnia dusza
zaufany użytkownik
Status: Rencista

Re: Slow kilka.

Postby Bratnia dusza » Tue Mar 13, 2018 8:52 am

Witam
W psychozie jest epicentrum wszystkich objawów o które pytasz, ale z reguły pewne objawy są niemal cały czas jak np. głosy. Choć może tez być całkowita remisja bez objawów. To bardzo zróżnicowane i schizofrenii jest wiele rodzajów, które są naprawdę inne w sobie jak katatonia czy całkowite zobojętnienie. W nich nie musi przejawiać się aspekt paranoidalny czy psychotyczny jak głosy. Istnieje tez hebefrenia, która tez jest specyficzna i odbiega od objawów o które pytasz. Bo Twoje pytanie jak by dotyczyło w zasadzie schizofrenii paranoidalnej.
- jak mogę im przebaczyć?
- gdybyś ich nie potępił nie musiałbyś przebaczać

de mello - minuta mądrości

kuubaw
zaufany użytkownik

Re: Slow kilka.

Postby kuubaw » Wed Mar 14, 2018 7:06 pm

u mnie jest tak ,że dostaję krótkie impulsy silnych emocji to znaczy miłości ,znacie tą piosenkę piękne są tylko chwilę ,trwa to kilka dni, po czym są cały dzień ,dni ,..... i zaczyna się ,mam bardo wyostrzony słuch ,wzrok ,zapach ,co jem w tedy bardzo nie lubię mięsa ! obrzydliwy obiad się robi ,jak się ubieram ,co gadam ,rozmawianie z myślami ,silnie zostaje przy swoich przekonaniach ,głos mi się zmienia jak bym miał mutację -taki mroczny ,no i silne zadręczanie się o bliskich !,nie do wytrzymania i z tego powodu sięgam po leki ,w ogóle rzeczywistość się zmienia jak by wszyscy byli złączeni ,wiem jakie problemy mają ludzie ,nowe myśli jak np niedola ludzka,co mnie otacza ,,wrażliwszy na religię i Boga ,generalnie takie są mocne odczucia !!!! a jak leki przyjmuję to taki normalny jestem,taki wyciszony ,bez tych całych huśtawek emocjonalnych bym robił pod siebie i nie reagował na innych ludzi .Pozostają mi doświadczenia ,wrażenia ,zmiana myślenia .....

Return to “kto pomoże”