dział techniczny, tu proszę kierować pytania i uwagi do administratora i moderatorów
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Wiktoria

Postby Wiktoria » Sun Nov 07, 2004 12:13 pm

Zbyszku dlaczego tak ważna jest rejestracja? Czyżby Tobie zaczeło zależeć też na ilosci zarejestrowanych, a nie na tym jakiech porad potrzebujemy?

zbyszek
admin
Status: informatyk

dlaczego rejestracja

Postby zbyszek » Mon Nov 08, 2004 10:29 am

1. jeśli jesteś zarejestrowana nikt się pod ciebie nie podszyje i nie może pisać pod twoim nickiem.
2. zarejestrowanie psychologicznie zobowiązuje do pewnej dbałości
3. podane dane: wybór nicka, itp. są dowolne
4. kazdy moze zmienic, lub usunac swoj wlasny post,
jesli wysle go jako gosc wtedy juz jest za pozno.

(przesunąłem to pytanie z działu "kto pomoże")
Last edited by zbyszek on Sat Jan 08, 2005 1:33 am, edited 1 time in total.

Aguś
zarejestrowany użytkownik

Postby Aguś » Fri Jan 07, 2005 6:50 pm

Uwazam ze to dobrze ...pozniej zaznacz soebie ptaszka przy logowaniu by nast razem logowal ci automatycznie i nie bedziesz musial powtarzac tej procedutry a przynajmniej masz juz swoj staly nick dzieki ktoremu mozesz byc rozpoznawany:) :wink:

zbyszek
admin

Postby zbyszek » Fri Mar 17, 2006 12:26 am

przy prawidłowej rejestracji użytkownik powininen dostać email potwierdzający rejestrację. najczęstszym błędem jest palcówka w adresie emailowym. jeśli system podpowie mi, że podany został fałszywy adres informuję o tym użytkownika przez private message.

jeśli email dotarł, użytkownik próbuje zalogować się lecz po prawidłowym wpisaniu loginu i hasła nie jest widoczna listwa górna z guzikiem "logout" oznacza to, że logowanie nie powiodło się. jednak radzę spróbować wtedy nacisnąć na obrazek van Gogha i sprawdzić czy guzik z "logout" pojawia się.

Częstym błędem są nie włączone ciasteczka "cookies". bez cookies forum nie ma środków do kontrolowania sesji i nie może stwierdzić, czy następne zawołanie jest od tego samego użytkownika , czy od innego. radzę wtedy zwrócić uwagę na ustawienia przeglądarki, czy cookies są włączone.

jeśli dalej coś nie działa proszę pisać do mnie emaile, lub komunikować się ze mną w tym wątku.
Last edited by zbyszek on Fri Feb 09, 2007 12:23 pm, edited 2 times in total.

Gość1

Postby Gość1 » Tue Mar 21, 2006 2:27 pm

Wielkie dzięki Zbyszku, ale nie jestem zainteresowany logowaniem się. Zawsze możesz kasować moje posty lub zblokować mi dostęp do forum. Dla Ciebie - a jak pisałeś jesteś informatykiem i to lubisz - nie powinno to stanowić problemu.

------------------ uwaga administrtora:
Post nie na temat w wątku dot. filmu, przeniosłem do właściwego wątku.
Widzisz, to jedyny sposób komunikacji z niezarejestrowanymi osobami jaki mi w takich przypadkach pozostaje

zbyszek
admin

Kłopoty z rejestracją

Postby zbyszek » Thu Mar 15, 2007 12:48 pm

Witam, przy rejestracji na forum mogą pojawić się problemy:

Forum ma bardzo dużo użytkowników, którzy nie aktywowali swojego konta, ponieważ podali nieprawidłowy adres mailowy i nie można im było przysłać maila z prośbą o aktywację. Nie wiemy, czy błędy pochodzą z celowo fałszywych wpisów, czy z przeoczenia. Osoby, które nie otrzymały maila z prośbą o aktywację konta proszę zwracać się bezpośrednio do mnie, wtedy poprawię adres mailowy odręcznie.

Każdy może swój profil dowolnie zmieniać. Kto nie chce otrzymywać maili może w dowolnej chwili zakreślić to w swoim profilu. Osoby obawiające się podawania swojego adresu mailowego mogą jednak także po aktywacji przy pomocy prawidłowego adresu usunąć ten adres całkowicie ze swojego profilu. Wtedy forum wie, że konto dotyczy rzeczywistej osoby, a nie kogoś podszywającego się pod innego, jednak żadnej możliwości kontaktu mailowego z tym użytkownikiem więcej nie posiada. W każdym razie proszę nie wpisywać fałszywych adresów, bo wtedy system cały czas skarży się o trudnościach z dostarczeniem poczty.

Także w przypadku innych kłopotów proszę pisać bezpośrednio do mnie. Postaram się jak najszybciej pomóc.

Proszę pisać do mnie na adres webmaster małpa evot kropka org. Mój adres prywatny to zbyszek małpa evot kropka org. Gdyby serwer przestał działać (nie działa wtedy także forum) można osiągnąć mnie pod adresem zlisiecki małpa gmail kropka com.
Uwaga: adresy te mają silne filtry antyspamowe, proszę koniecznie podawać prawidłowy temat maila i wysyłać tylko przez istniejącą skrzynkę mailową. Więcej na mojej stronie osobistej (proszę wybrać globus pod moim zdjęciem).
Last edited by zbyszek on Thu Aug 30, 2007 9:59 am, edited 1 time in total.

Tomek98(chwilowo)
zarejestrowany użytkownik

Postby Tomek98(chwilowo) » Mon Apr 30, 2007 11:18 am

Czy nie uważasz że powinienes dodatkowo podac adres email do Ciebie?

zbyszek
admin

Postby zbyszek » Wed May 02, 2007 10:27 pm

To nie jest potrzebne. Można wysłać do mnie mail przy pomocy trzeciego guzika pod moim każdym postem. Spójrz wyżej i wypróbuj proszę !
Taką procedurę polecam każdemu użytkownikowi. Podawania adresów w postaci jawnej prowadzi do zaspamowania skrzynki.

Na stronie osobistej (zob.stopka) jest podanych na wszelki wypadek kilka moich adresów wraz z opisem, co zrobić, gdyby któryś nie działał.

Guest

Postby Guest » Fri Aug 03, 2007 8:54 pm

nie mam pojecia o jakim 3 guziku mowisz zbyszku, nie moge sie zarejestrowac..... bo nie dostaje linka aktywujacego...

zbyszek
admin

Postby zbyszek » Fri Aug 03, 2007 11:59 pm

nie mam pojecia o jakim 3 guziku mowisz zbyszku
Sorry, rzeczywiście guziki do wysyłanie maili i PM są widoczne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Adres mailowy do mnie jest podany na stronie osobistej http://zbyszek.evot.org pod zdjęciem.
... nie moge sie zarejestrowac..... bo nie dostaje linka aktywujacego...
Tak, to dość powszechny problem. Zwykle jest on spowodowany wpisaniem nieprawidłowego adresu mailowego. Jako admin dostaję sporo zwrotek z informacją: "odbiorca nieznany". Gdy mam czas staram się odgadnąć prawidłowy adres. Czesto błąd jest oczywisty, jak np. pominięcie wyrazu, lub brak kropki.

Spróbuj proszę zarejestrować się jeszcze raz zwracając szczególną uwagę na podanie prawidłowego adresu mailowego. Jeśli to nie pomoże napisz do mnie na adres admina (adres opisany jak wyżej).

Guest

Postby Guest » Sat Aug 04, 2007 11:43 am

masz tych adresow, wyslalem na ten na samym poczatku....

zbyszek
admin

adresy do zbyszka

Postby zbyszek » Thu Aug 30, 2007 9:54 am

Sorry, rzeczywiście powinieniem podać tu kontakt do mnie, zamiast odsyłać do miejsc gdzie on jest podany. Poprawiłem pierwszy post tego wątku podając adresy.

zbyszek
admin

Postby zbyszek » Thu Aug 30, 2007 10:12 am

Otrzymują dość dużo zwrotek postaci:

<ana....@hotmail.it>: host mx1.hotmail.com[65.54.244.8] said: 550 Requested action not taken: mailbox unavailable (in reply to RCPT TO command)

To jest sytuacja, w której ktoś próbował się zarejstrować, lecz podał fałszywy adres. Wtedy nie ma do kogo wysłać maila z uwagą: "patrz podałeś zły adres, może połknąłeś jedną literę". Z drugiej strony wolę unikać podawania tych błędów publicznie. Powstaje wtedy czasami sytuacja, w której u potencjalnego nowego użytkownika może powstać wrażenie, że forum go nie chce, lub z jakichś powodów odrzuca.

Do tej pory starałm się domyślać błędu i aktywować konto odręcznie, lecz takich sytuacji jest dość dużo. Które z nich to nieudane próby jakichś automatów nie wiem !

jakotako
zaufany użytkownik

Re: Kłopoty z rejestracją

Postby jakotako » Fri Oct 17, 2008 1:44 pm

Wpisywanie kodu z obrazka przy rejestr. jest zbędne.
Mail [3 przycisk] widzisz tylko Ty, userzy go nie widzą.

zbyszek
admin

Re: Kłopoty z rejestracją

Postby zbyszek » Fri Oct 17, 2008 2:22 pm

Jeśli wyłączę wpisywanie kodu obrazka, wtedy będą nagminnie rejestrować się automaty spamowe, i potem pojawię się na forum reklamy maści na penisy itp. Już to przećwiczyliśmy.

Z mailem nie wiem, co masz dokładniej na myśli. Obecnie ustawiłem forum w taki sposób, żeby maile do użytkowników mogli wysyłać tylko inni zarejestrowani użytkownicy, tak aby nie narażać nikogo na spam. Obrazek koperty powinien być widoczny dla każdego zarejestrowanego.

Return to “o tym forum”