dziecko dwóch schizofreników

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Metaria
zaufany użytkownik

Re: dziecko dwóch schizofreników

Postby Metaria » Wed Nov 16, 2011 3:57 pm

Dziękuję za tę wypowiedź. To bardzo pocieszające.

To co tu jets opisane zagadza się z zachowaniem mojej siostry od najmłodszych lat. Raczej od otoczenia, raczej sama..... Ja jestem jej przeciwienstwem, zawsze byłam - to są opinie dorosłcyh z tamtych lat siostry, a takie inne......
Podziwiam tego, kto zaprojektował mój życiorys. Gratuluję wyobraźni.

Metaria
zaufany użytkownik

Postby Metaria » Wed Nov 16, 2011 4:06 pm

Ale myślę, że nie do końca. Możesz rozwinąć?[/quote]

W pewnym momencie pomyślalam ze jesli nie przestane sie bać( że zachoruje) to naprawde jakiejs psychozy dostane, otóż
Od otwaretego okna zoribł się mały przeciag w domu , ruszyły się kartki w książce ( wiatr poriszył) patrzyłąm na te kartki i zaczynałam sie zastanawiac czy to logiczne ze te kartki sie ruszyły czy mam omamy i kartki same sie ruszaja?
Rzuciłam palenie, papieriosy zastapiałm gumami do rzucia , czeste rzucie gumy spowodowąłe deltkatne podobewania głowy, i keidy tak bolala mnie glowa (lekko)
wiedziałam jedno mam schozorenie!
Czasem szUmi mi w uszach wiem jedno - mam schizorenie
i tak wokolo.... zrozumialam ze musze cos z tym zoribc bo wpadne w cos naprawde i wtedy koscioł, spowiedz, masza, komunia, i si ewewnterznie uspokoiłam.

Do tego przestałam się bac swojej siostry- bo odczuwałam przed nią strach ona mnie przerazała patrzac na jej chorobę a to dopwiero poczatek leczneia doznawałam paralizu na sama mysl ze te zmoge zachorowac..naprawde.

teraz jestem spokojnieszja

nie boje sie własnej siostry.

Metaria
zaufany użytkownik

Postby Metaria » Wed Nov 16, 2011 4:25 pm

W życiu chorych na schizofrenię często jeszcze na długo przed wybuchem psychozy, zwykle od okresu pokwitania, czasem wcześniej, obserwuje się stopniowy wzrost proporcji autystycznej. Ludzie ci od wczesnej młodości, a niekiedy od dzieciństwa czują się inni, obcy, nie zrozumiani, przeważnie mają nastawienie lękowe do swego środowiska, rzadziej buntownicze lub błaznujące. W każdym razie można powiedzieć, że od wczesnych lat życia przeważa u nich postawa "od" otoczenia.
Zastanawiam się jeszcze czy powiedziec o tym siostrze... otóz ona nie dokonca wie skad ta choroba sie wzieła , moja małe sledztwo dotyczące bilogicznej rodzin ukryłam przed nią . Niewiem powiedzieć je że to może to głupio zabrzmi ale to rodzinne?
Obecnie jest w nienajlepszym stanie.

malinka
zarejestrowany użytkownik

Postby malinka » Fri Nov 18, 2011 9:34 pm

Uważam, że nie powinnaś jej tego mówic co dowiedziałaś sie o Waszej biologicznej rodzinie. Dopiero jak jej stan ustabilizuje się - wtedy łatwiej jej bedzie pogodzic sie z smutną rzeczywistością. Teraz w niczym jej to nie pomoze a moze tylko zaszkodzić.

Return to “mój rodzic jest chory”