skasowany

Awatar użytkownika
zbyszek
admin
Status: webmaster

Re: Wiktor prozą

Post autor: zbyszek » wt mar 03, 2009 12:55 pm

Wiktor, jeśli zniszczyłeś cokolwiek, co tu publikowałeś, a chciałbyś to odzyskać jest szansa na odtworzenie starych postów. To wymaga sporo pracy grzebania w starych backupach, jednak jeśli nie ma innej możliwości, a chcesz, podaj słowa kluczowe, będę szukał i dołożę tej pracy, bo dla Twoich wierszy warto.

Awatar użytkownika
Wiktor
zaufany użytkownik

Post autor: Wiktor » wt mar 03, 2009 1:27 pm

Zbyszku, to co usunąłem mam na twardym dysku, płycie cd, a niektóre rzeczy na portalu, z którego żeby je usunąć musiałbym iść do sądu, bo w regulaminie mają zapisane brak możliwości usuwania (co jest zresztą niezgodne z prawem).

Zastanawiam się natomiast nad tym, żeby niektóre, moim zdaniem, wartościowe wiersze zamieścić jeszcze raz. Pomyślę nad tym w chwili wolnego czasu. A tak na marginesie, kiedyś (jeszcze przed bytnością na tym portalu) rzeczywiście spaliłem swoje wczesne wiersze.

Dzięki, Zbyszku, za chęć pomocy. Serdeczności!
...zwierzę morskie, które żyje na lądzie i chciałoby fruwać

Awatar użytkownika
zbyszek
admin

Post autor: zbyszek » wt mar 03, 2009 1:37 pm

Około dwudziestu lat temu wyniosłem wszystkie swoje wiersze na śmietnik. Pomyślałem, że to niewłaściwe pisać wiersze, bo one są zastępstwem, namiastką rzeczywistości i są w tym sensie kłamstwem ! Moje motywy były więc wysoce etyczne. I cóż wyszło z tej etyki ?
Starałem się je później odtworzyć - wyszły strzępy, potem zrezygnowałem.
A tam były ze trzy dobre erotyki, które pisałem po niemiecku, trochę filozofii dwudziestolatka, etc.

Awatar użytkownika
Wiktor
zaufany użytkownik

Post autor: Wiktor » wt mar 03, 2009 3:22 pm

Zbyszku, nigdy tego nie pisałem, bo zbytnie spoufalanie się z adminem może być źle odbierane, ale teraz mam to gdzieś. Czytałem wielokrotnie Twoje wiersze o myśleniu i kurcze nie widzę tam kłamstwa, ale prawdę o wrażliwym inteligentnym człowieku. Kiedyś nawet zazdrościłem Ci sposobu patrzenia na świat.

A tak swoją drogą ciekawe, czy poezja będzie towarzyszyła człowiekowi do końca jego dziejów.

Awatar użytkownika
zbyszek
admin

Post autor: zbyszek » wt mar 03, 2009 9:03 pm

Ależ ta "etyka" pochodziła z choroby ! Miałem nawet z podobnych powodów zamiar poniszczyć niektóre obrazy (nie moje !). Myślałem wtedy, że zakaz kopiowania rzeczywistości to taki nowoczesny sposób na wyrażanie absolutnej prawdomówności, np. tego co znamy także niektórych przekonań religijnych (nie należy robić obrazów Boga).

Dopiero później, gdy psychoza mijała zrozumiałem, że człowiek nie tworzy sztuki tylko po to, żeby wyrazić (zastąpić) swój wewnętrzny świat, lecz także po to, żeby przekazać go komuś innemu.

Awatar użytkownika
Wiktor
zaufany użytkownik

Post autor: Wiktor » pn mar 16, 2009 12:08 am

...

Awatar użytkownika
mei
zaufany użytkownik

Post autor: mei » pn mar 16, 2009 4:28 pm

.
Ostatnio zmieniony ndz lut 02, 2014 10:01 pm przez mei, łącznie zmieniany 1 raz.
Kochajcie tych, których chcecie kochać, żyjcie tak, jak chcecie żyć i nigdy nie pozwólcie by ktokolwiek przeszkodził wam w zmienianiu waszych marzeń w rzeczywistość.
Jared Leto, 13.04.2014.

Awatar użytkownika
Wiktor
zaufany użytkownik

Post autor: Wiktor » śr mar 18, 2009 12:44 pm

Mei, dziękuję, że zaglądasz. Serdeczności!

Awatar użytkownika
Wiktor
zaufany użytkownik

Post autor: Wiktor » pt mar 20, 2009 7:08 pm

...

Awatar użytkownika
zbyszek
admin

Post autor: zbyszek » czw mar 26, 2009 1:15 am

Podoba mi się, sprowadzasz do punktu to co podejrzewamy na temat czarów starożytnego Egiptu. Jednak trochę brak dopracowania z egiptologii: Gdy pierwszy raz wymieniasz pojęcie imienia to może być np. dobry opis snu Egipcjanina oddający zaginiony system pojęciowy. Gdy wymieniasz je po raz drugi już nie pasuje do snu i jest raczej dzisiejszym popularnym sądem na temat imienia Egipcjanina jako klucza do jego psychiki.

Awatar użytkownika
Wiktor
zaufany użytkownik

Post autor: Wiktor » wt mar 31, 2009 8:21 pm

Zbyszku, ja tam żadnych głębszych przemyśleń w tym tekście nie chciałem nie chciałem zawrzeć - jeśli się znalazły to przypadkiem. Tą miniaturkę pisałem raptem dwadzieścia minut i dobrze się przy tym bawiłem. W ogóle pisanie to trochę taka zabawa w boga, tworzysz własny świat, prawa nim rządzące, powołujesz do życia bohaterów. Chciałem przede wszystkim, żeby się przyjemnie czytało - udało się to dobrze, nie to trudno.

Chodzi mi po głowie dłuższe opowiadanie, ale nie mam czasu, by się za nie zabrać i w najbliższym czasie też nie będę miał.

Serdeczności!

Awatar użytkownika
meg
zaufany użytkownik

Post autor: meg » pt lip 10, 2009 10:04 pm

:( Witaj Wiktor!!!!!!!!
zagladam tu od czasu do czasu (ostatnio bylo to dawno temu),aby "zobaczyc" co nowego napisales.......i co??????.........pelne rozczarowanie!!!!!!!, co sie stalo z tym wszystkim co dotad przeczytalam?(grrrrrr,grrrrr).Chcialam bisu a tu nici!
Pozdrawiam Cie :wink: ..........i pisz ,bo brakuje mi tego :wink:

ligasz
bywalec

Re: skasowany

Post autor: ligasz » pt lip 10, 2009 11:38 pm

Mnie też brakuje twojego pisania .

Awatar użytkownika
meg
zaufany użytkownik

Re: skasowany

Post autor: meg » ndz lip 12, 2009 1:29 am

:( :( :(