odstawienie lekow a uzywki

proszę pisać tutaj jeśli temat nie pasuje gdzie indziej

Moderator: Maksymiliana

willbepump
zarejestrowany użytkownik

odstawienie lekow a uzywki

Post autor: willbepump » śr maja 15, 2019 9:03 pm

Witam, dobrze rokuje wykryto mi schizofrenie ale nie sa pewni choruje 5 lat tylko pierwszy raz byl epizod psychotyczny i byc moze odstawia mi leki. Czy w takim wypadku moze mozg sie jakos zaleczyc i bede mogl sie mocniej napic napalic itp? Teraz zdarza mi sie pic nawet po pol litra i nic mi sie nie dzieje bo mam leki(pije i nie odpuszczam lekow jak niektorzy). Teoretycznie blokujac szlaki dopaminowe chyba jest taka opcja. Pytam bo napewno jak odstawie to kiedys sie napije czy napale czegos. To moze nawet lepiej odrazu zalac pale po odstawieniu zeby w razie czego szybko wrocic do lekow

Awatar użytkownika
44
zaufany użytkownik

Re: odstawienie lekow a uzywki

Post autor: 44 » śr maja 15, 2019 9:07 pm

Są liczne badania naukowe pokazujące zależność schizofrenii od palenia marihuany. Marihuana zwiększa ryzyko schizofenii o 600%. A Ty jesteś dodatkowo w grupie dużego ryzyka, więc to może być bardzo niebezpieczne dla Ciebie.
Just remember that death is not the end. Heaven or hell? The choice is Yours.

Damian77777
zaufany użytkownik

Post autor: Damian77777 » śr maja 15, 2019 9:18 pm

ja też pije na lekach alkohol jest dla mnie wazny w zyciu nie ukrywam probowalem odstawiac leki trzykrotnie i moj mozg nie da sobie bez nich juz rady i ja na twoim miejscu nie odstawialbym lekow skoro pijesz na lekach i nic ci nie jest to niech tak zostanie lepiej nie kusic losu no chyba ze czujesz sie bardzo pewnie i chcesz sprobowac czy dasz rade bez lekow ale nie wiem czy gra jest warta świeczki

Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik

Post autor: hvp2 » czw maja 16, 2019 1:50 am

A ja od kilkunastu lat nie palę papierosów, od kilku lat nie byłem pijany i w ogóle nie znoszę tego stanu, choć smak dobrego alkoholu jednak lubię, marihuaną się zaciągnąłem jeden raz w życiu...

No i... Nie mam poczucia straty że życie jest dla mnie fascynujące mimo niestosowania używek!!!

Z psychotropów biorę tylko 100 mg solianu na dobę i właśnie negocjuję z psychiatrą, czy nie mógłbym jednak brać tylko 50 g / dobę....

Damian77777
zaufany użytkownik

Post autor: Damian77777 » czw maja 16, 2019 4:34 pm

Ja wlasnie pare razy zapalilem trawke w mlodosci zeby sie popisac przec chłopakami chociaz pewnie i bez tego bym byl chory ze wzgledu na to ze ojciec tez choruje na to samo ale mozna tak jak hvp2 nie brac uzywek i miec wielka satysfakcje z zycia grunt to jakies hobby w ktorym czlowiek bedzie sie spelnial :angelic-grayflying:

Wróć do „dyskusja ogólna”