Rispolept Consta

risperidon
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
lea
zaufany użytkownik

Rispolept Consta

Postby lea » Sun May 31, 2009 9:58 am

Witam

Czy ktoś z Was przyjmuje Rispolept consta. Czy waszym zdaniem jest to lepsze od tabletek ?

Pozdrawiam.
Last edited by lea on Sat Sep 12, 2015 10:23 pm, edited 2 times in total.
pustamiska pomóż klikając
walka zaczyna się w głowie

traktorek
zaufany użytkownik

Re: Rispolept Consta-zastrzyki

Postby traktorek » Sun May 31, 2009 10:49 pm

ja biorę zastrzyki rispolept consta i bardzo go sobie chwalę. O ile na tabletkach rispoleptu źe się czułam, o tyle na zastrzykach jest dobrze:)
Lecz przecież...
mogłam być kimś dużo mniej szczęśliwym
hodowanym na futro
na świateczny stół
czymś co pływa pod szkiełkiem
drzewem uwięzłym w ziemi do którego zbliża się pożar

ula
zaufany użytkownik

Postby ula » Thu Jun 11, 2009 1:17 pm

xxxxx
Last edited by ula on Thu Nov 29, 2012 1:09 am, edited 1 time in total.

moi
moderator
moderator
Gadu-Gadu: 9

Postby moi » Thu Jun 11, 2009 9:19 pm

Paulina, bądź cierpliwa, efekt działania leków widać zwykle dopiero po czterech tygodniach, czasami organizm przyzwyczaja się dłużej. Dbaj o siebie, staraj się znaleźć kogoś bliskiego, z kim możesz porozmawiać, kto wesprze Cię na duchu- taka osoba byłaby w Twojej sytuacji wręcz niezbędna. Czy masz kogoś takiego, komu możesz zaufać i z kim możesz szczerze pogadać?

Pozdrawiam.m.

katarzyna54
zarejestrowany użytkownik

Postby katarzyna54 » Fri Aug 14, 2009 10:06 pm

Moja córka bierze rispolept conta w zastrzykach od roku ale ona wogóle niechce sie leczyc .
Poniewaz nie chciala brac zadnych tabletek przez ponad 8 lat i bylo nie do wytrzmania ,po ktoryms pobycie w szpitalu zaproponowano jej ten lek i zgodziła sie go brac.Ale ja chodze do lekarzy po ten lek i pilnuje aby go dostała.Ostatnio przesuwa z 2 tydodni na co 3 tygodnie.Jest troszeczke lepiej ja to widze ale ona jest zła ze wogole te zastrzyki bierze uważa ze jest lepiej ale nie od zastrzyków.Ogólnie jest wizolowania od ludzi i nie widze aby sie do nich zblizala. Miałam nadzieje ze po takim dlugim okresie / jest to nadluzszy okres brania przez nia leków/ nastapi remisja na którą czekam od wielu lat a tu nic sie nie zmienia tak znacząco.Ale i tak się ciesze z tego co jest tylko nie wiem jak dlugo tez zastrzyki pozwoli sobie dawac .

lea
zaufany użytkownik

Postby lea » Sun Feb 07, 2010 10:02 pm

Czy śpicie po tych zastrzykach normalnie i jak długo?

wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Postby wowo21975 » Sat Sep 04, 2010 12:57 am

przyjmuje zastrzyki już 4 miesiące,bardzo je sobie chwale,dla mnie są skuteczne i bez odczuwalnych skutów ubocznych.

lea
zaufany użytkownik

Postby lea » Sat Sep 04, 2010 5:34 am

No ja też biorę już jakiś czas i jak dla mnie one działają doskonale, zero skutków ubocznych.
Last edited by lea on Sat Sep 12, 2015 10:25 pm, edited 1 time in total.

savior
bywalec
Status: jeszcze nikt się na mnie nie zawiódł

Postby savior » Wed Nov 03, 2010 4:38 pm

wygląda na to ze ta consta działa na każdego inaczej, ja miałem cały wianuszek skutków ubocznych, w tym depresje, dla mnie te zastrzyki to był koszmar, jakbym żył jakimś matrixie, teraz mam solian i sobie chwale, NIC NIE ZASTĄPI WŁASNEGO DOŚWIADCZENIA
Open heart and mind

lea
zaufany użytkownik

Postby lea » Wed Nov 03, 2010 9:58 pm

NIC NIE ZASTĄPI WŁASNEGO DOŚWIADCZENIA
Dokładnie, dlatego nie warto się tak bardzo sugerować opiniami innych, po prostu dla jednego consta czy inny lek może być idealnym a dla kogoś innego najgorszym lekiem z jakim miał do czynienia.

Pozdrawiam

savior
bywalec

Postby savior » Wed Nov 03, 2010 11:17 pm

zastrzyki są dobre wtedy gdy ktoś zapomina o codziennym rytuale tabletek i wtedy ma rytuał tylko powiedzmy co dwa tygodnie. Ja, jako że łykam dropsy, to mogę samodzielnie eksperymentować z dawką, przy zastrzykach tej możliwości bym nie miał. Wolę też tabletki, bo te zastrzyki, to nieustanne chodzenie do przychodni było dla mnie formą przemocy i ciągle przypominało, że mam F20. łykam sam a zastrzyk robi mi ktoś, to taka namiastka samodzielnej decyzji.
Open heart and mind

Feniks303
zaufany użytkownik

Postby Feniks303 » Sun Nov 21, 2010 3:48 pm

Ja chwalę sobie zastrzyki co 2 tygodnie. Nigdy nie miałem głowy do pilnowania żeby przyjąć tabletki. Tak co dwa tygodnie mam okazję przed zastrzykiem się pokazać i powiedzieć jak się czuję. Skutków ubocznych nie mam wcale prócz przyrostu wagi, ale z tym to można dojść do porozumienia jak się zastosuje dietę. Biorę consta od marca 2010. Psychiatra tłumaczył, że uwalnianie leku w zastrzyku (tzw. depot) jest bardziej równomierne, dlatego czuję się stabilnie praktycznie całe 2 tygodnie.
Inną sprawą są doły, które łapałem po consta. Miałem też poczucie lęku niewiadomego pochodzenia. Ale zwykle jak powie się o tym psychiatrze to można temu zaradzić. Dostałem jeszcze atarax na noc (uspakajający) i anafranil antydepresant. Już dłuższy czas jest ok. i tego życzę każdemu.
Po ataraxie mam genialne sny.
pozdrawiam

savior
bywalec

Postby savior » Mon Nov 22, 2010 12:45 am

Co to za "lek" po którym łapie się doły? a taka własnie jest consta, dziwnie chętnie ją zapisują(ciekawe ile w łapę dał ktoś?)ja też tak miałem i żadne antydepresanty nie pomagały. To tak jakby zamiast uciekać z palącego sie domu, zakładać trudnopalną odzież- może nie spłonę? :shock: Może lepiej tak draga dobrać aby Cię nie dołował?
Open heart and mind

Feniks303
zaufany użytkownik

Postby Feniks303 » Thu Nov 25, 2010 4:44 pm

Dla mnie consta jest bardzo dobrym lekiem. Doły łapałbym prawdopodobnie tak samo na innych neuroleptykach, to zależy bardziej od położenia w jakim jesteśmy. Po wyleczonej psychozie zwykle przychodzi czas na depresję.
Atarax i anafranil pomagają mi w terapi, jestem bardziej otwarty i mniej skupiam się na sobie, bo doznania są bardziej neutralne, mniej wyczuwalne.

savior
bywalec

Postby savior » Sat Nov 27, 2010 2:25 am

Wygląda na to że dobranie "leków" to loteria:/ każdy co innego mówi, każdemu co innego szkodzi...
Open heart and mind

Return to “rispolept”