solian a zatrzymanie miesiączki

amisulprid

Moderator: Moderatorzy zwykli

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Re: solian a zatrzymanie miesiączki

Post autor: AntonPawlowicz » ndz lut 27, 2011 5:27 pm

Lepiej chyba jednak, gdy wszystko dziala jak nalezy :)
Moi, ja nie twierdze, ze Twoj lekarz Cie oszukuje. Tylko zobacz, solian jest w Polsce od 4 lat, myslisz, ze znane sa konsekwencje dlugofalowe tego obecnego zaniku okresu po nim? Myslisz, ze ktos da Ci gwarancje, ze nic zlego Cie nie spotka z tego powodu np po 20 latach? To nowoczesny lek, w swojej ojczyznie Francji badania prowadzone nad nim siegaja maksymalnie 15 lat. Wiele aspektow tych badan jednak do nas nie dociera z niewiadomych przyczyn. I to my po trosze jestesmy tymi krolikami doswiadczalnymi i jak nam urosnie na starosc np dodatkowa para lapek, myslisz, ze ktos bedzie za to bral odpowiedzialnosc?

konto_usunięte
zaufany użytkownik

Post autor: konto_usunięte » ndz lut 27, 2011 10:53 pm

.
Ostatnio zmieniony wt kwie 16, 2013 1:45 pm przez konto_usunięte, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
moi
moderator
moderator
Gadu-Gadu: 9

Post autor: moi » ndz lut 27, 2011 11:05 pm

Leki, zanim są dopuszczone do obrotu, są długo, czasami przez wiele lat testowane. Myślę, że gdyby były znane takie skutki uboczne solianu, jak ryzyko powikłań w wyniku zatrzymania miesiączki, to wyszłyby podczas tych testów.

Nie wiem, czy wiecie, ale niektóre, bardzo nowoczesne, kobiety specjalnie przyjmują leki antykoncpepcyjen bez przerwy na miesiączkę, bo dążą do tego, żeby ją wyeliminować. Robi to wiele kobiet od lat i ryzyko zachorowań na raka, czy innych chorób kobiecych od tego nie wzrasta.

Pozdrawiam.m.

konto_usunięte
zaufany użytkownik

Post autor: konto_usunięte » ndz lut 27, 2011 11:17 pm

.
Ostatnio zmieniony pn mar 18, 2013 7:29 pm przez konto_usunięte, łącznie zmieniany 1 raz.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » pn lut 28, 2011 3:31 am

moi pisze:Leki, zanim są dopuszczone do obrotu, są długo, czasami przez wiele lat testowane. Myślę, że gdyby były znane takie skutki uboczne solianu, jak ryzyko powikłań w wyniku zatrzymania miesiączki, to wyszłyby podczas tych testów.
A nie wiesz o tym, ze gdy lek przechodzi w faze testowania na ludziach, to pacjenci podpisuja zgode. To przeciez mowie, ze minelo we Francji 15 lat od takich testow, u nas chyba z 9. Ja wspomnialem o wyrastaniu dodatkowej pary koczyn po 20 latach, Moi, dlaczego nie czytasz uwaznie?
moi pisze:Nie wiem, czy wiecie, ale niektóre, bardzo nowoczesne, kobiety specjalnie przyjmują leki antykoncpepcyjen bez przerwy na miesiączkę, bo dążą do tego, żeby ją wyeliminować. Robi to wiele kobiet od lat i ryzyko zachorowań na raka, czy innych chorób kobiecych od tego nie wzrasta.

Pozdrawiam.m.
Dokladnie, tak robia, zazywaja tez zakazane srodki zawierajace amfetamine na odchudzanie i wiele innych glupich rzeczy, ale faktem pozostaje, ze wciaz wzrasta zachorowalnosc na nowotwory, a szyjki macicy oraz piersi szczegolnie!

konto_usunięte
zaufany użytkownik

Post autor: konto_usunięte » pn lut 28, 2011 10:49 am

.
Ostatnio zmieniony pn mar 18, 2013 7:28 pm przez konto_usunięte, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
moi
moderator
moderator

Post autor: moi » pn lut 28, 2011 11:24 am

AntonPawlowicz pisze: Ja wspomnialem o wyrastaniu dodatkowej pary koczyn po 20 latach,
Chyba trochę przesadzasz.
AntonPawlowicz pisze:
Dokladnie, tak robia, zazywaja tez zakazane srodki zawierajace amfetamine na odchudzanie i wiele innych glupich rzeczy, ale faktem pozostaje, ze wciaz wzrasta zachorowalnosc na nowotwory, a szyjki macicy oraz piersi szczegolnie!
Ale ja nie mówię o kobietach przyjmujących amfetaminę, ale o nowoczesnych kobietach, które nie chcą mieć problemu z miesiączką. Dlaczego nadinterpretujesz moje słowa?

Pozdrawiam.m.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » pn lut 28, 2011 1:53 pm

Mowie, ze robia wiele innych rzeczy oprocz zatrzymywania miesiaczki sztucznymi sposobami, w tym zazywaja miridie :? Nigdzie nie zauwazylem nadinterpretacji. Jestes nie uwazna Moi.

Awatar użytkownika
moi
moderator
moderator

Post autor: moi » pn lut 28, 2011 2:24 pm

Jesteś dość czepliwy, Anton. Ja mówię o pierniku, a Ty o wiatraku.
Nie interesuje mnie, co robią inne kobiety, które chcą siebie szkodzić i biorą narkotyki, a Ty piszesz o tym w kontekście mojej wypowiedzi! Co ma jedno do drugiego? Chciałam tylko podkreślić, że z autopsji wiem, iż nawet trzyletnie zatrzymanie miesiączki może nie być czymś strasznym dla organizmu. Ufam także mojej lekarce, która z pewnością na temat leków wie więcej niż Ty i ja razem wzięci i gdyby solian powodował jakieś nieprawidłowości, z pewnością by mnie o tym poinformowała.

Pozdrawiam.m.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » pn lut 28, 2011 4:26 pm

Tak tylko wymienilem te glupoty co robia inne kobiety, bo ty przytaczasz jako przyklad rownie glupie, co to stosuja antykoncepcje na pozbycie sie miesiaczki.
Nie podwazam wiedzy Twojego lekarza, ale tez bym jej tak bardzo nie idealizowal, myslisz, ze zazywala solian przez 3 lata, czy raczej posiada dokladnie tyle informacji o tym leku, ile wyczytala w najnowszym leksykonie?

Awatar użytkownika
moi
moderator
moderator

Post autor: moi » pn lut 28, 2011 4:30 pm

Tak tylko wymienilem te glupoty co robia inne kobiety, bo ty przytaczasz jako przyklad rownie glupie, co to stosuja antykoncepcje na pozbycie sie miesiaczki.
Wcale nie uważam, żeby pozbywanie się miesiączki za pomocą antykoncepcji było głupie! Znowu nadinterpretacja! Wręcz przeciwnie - uważam, że dla wielu kobiet jest to wygodny sposób na poprawę funkcjonowania.

Moja lekarka np. dziwiła się, że mi ten efekt uboczny solianu przeszkadza, bo wiele jej pacjentek było z tego powodu zadowolonych.

Pozdrawiam.m.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » pn lut 28, 2011 4:40 pm

Moi, czuc wyraznie Twoje poirytowanie, mam nadzieje, ze nie spowodowane moimi postami :( Zapewniam Cie, ze nie jest to nadinterpretacja, tylko moje i wylacznie moje zdanie, ze uwazam te kobiety za glupie, bo za pomoca chemicznych srodkow same daza do rozregulowania wlasnego organizmu! A na wyrazanie mojego zdania, tak jak juz wspominalem, chyba mam prawo, czego nie jednokrotnie, tu, staracie sie mnie pozbawic!

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » pn lut 28, 2011 4:41 pm

PS to tylko odpowiednio swiadczy o Twojej lekarce :?

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » pn lut 28, 2011 4:43 pm

A dla poprawy funkcjonowania, pozbawmy sie snu, bo to tylko strata czasu, wyprozniania, bo to marnowanie jedzenia, oddychania, bo to zabieranie tlenu innym bardziej potrzebujacym :?

Awatar użytkownika
moi
moderator
moderator

Post autor: moi » pn lut 28, 2011 5:21 pm

Anton, jest sporo racji, w tym, co piszesz, ale co zrobić, w takich czasach żyjemy. Ma być szybko, wygodnie, bezboleśnie i miło. Z drugiej strony, chętnie sama skorzystałabym z opcji "wyłączenia" miesiączki za pomocą leków w przypadku jakiegoś ważnego wydarzenia, podczas którego chciałabym się czuć komfortowo. Ale zrobiłabym to raz, kilka razy, nie zaś non stop.

Co do mojej lekarki i jej wiedzy, to mój przepadek świadczy chyba jednak o tym, że pozbawienie się okresu może być zupełnie nieszkodliwe dla organizmu. Kobiety z wielu plemion pierwotnych, mieszkające w Afryce, Amazonii, itp prawie w ogóle nie miesiączkują - wydzielają kilka łyżeczek krwi jednorazowo, a jakoś nie chorują na torbiele i raka jajników.

Pozdrawiam.m.

Wróć do „solian”