dawka Solianu

amisulprid

Moderator: Moderatorzy zwykli

Awatar użytkownika
tomsoul
zaufany użytkownik

Re: dawka Solianu

Post autor: tomsoul » ndz sty 02, 2011 12:37 pm

Ja 9 lat temu jak byłem w szpitalu brałem 1200 mg solianu. Ho ho to dopiero była jazda. Owszem psychicznie czułem się świetnie ale akatyzja była totalna.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » pn sty 03, 2011 1:29 am

Nie podwazam Twojej prawdomownosci, ale cos musiales sobie pomylic. Solian jest w Polsce jedynie od 3 lat. 9 lat temy byl w fazie ciaglych badan we Francji, owszem byl stosowany, ale ostroznie i wylacznie za zgoda pacjenta w prywatnych renomowanych klinikach nie dla zwyklych zjadaczy chleba.

hipoManka
bywalec

Post autor: hipoManka » pn sty 03, 2011 7:08 pm

Od kilku tygodni jem tylko 50 mg solianu. Najpierw bałam się, ze to będzie za mało, ale jest OK. Kusi mnie teraz tylko, żeby w ogóle przestać to brać. Lekarz mi powiedział, że 50 mg to najbardziej minimalna dawka, podtrzymująca, gdy nie ma objawów pozytywnych... Sama zmniejszyłam sobie ale lekarz chyba jakoś to przełknął.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » wt sty 04, 2011 12:46 am

Pamietaj, odstawienie = nawrot choroby, kazdy nastepny nawrot = coraz mniejsze szanse na wyjscie kiedykolwiek z choroby (coraz wieksze obszary mozgu podlegaja uszkodzeniu i zmianom chorobowym). Odstawiac lek mozna jedynie po kilku/kilkunastoletniej trwalej remisji, a i wtedy jest duze ryzyko nawrotu w sytuacjach nie sprzyjajacych lub stresogennych. Najlepiej brac po prostu taka malusia minimalna daweczke - to tak jakby sie w sumie nie zazywalo leku wcale, bo skutki takiej dawki sa dla organizmu zadne tak naprawde, a jest sie ciagle oslonietym przed psychotycznym nawrotem oraz jest sie silniejszym, madrzejszym, plusow jest wiele. Trzymaj sie tej 50tki, ale sie miej na bacznosci, najmniejsze objawy i wracaj do setki, ogolnie mozesz nawrotu nie wyczuc, ale dadza ci sygnaly ludzie z twojego otoczenia, najblizsi. Faajnie, ze jest ok, ale nie odstawiaj Solianu, pozdrawiam!

Awatar użytkownika
tomsoul
zaufany użytkownik

Post autor: tomsoul » czw sty 06, 2011 12:53 pm

AntonPawlowicz pisze:Nie podwazam Twojej prawdomownosci, ale cos musiales sobie pomylic. Solian jest w Polsce jedynie od 3 lat. 9 lat temy byl w fazie ciaglych badan we Francji, owszem byl stosowany, ale ostroznie i wylacznie za zgoda pacjenta w prywatnych renomowanych klinikach nie dla zwyklych zjadaczy chleba.
No dziwne... Ja wiosną 2002 roku dostałem solian w szpitalu w Łodzi na Czechosłowackiej. Jest tylko ta sprawa że ja(i nie tylko ja bo inni pacjenci na S-ce też) dostałem solian w ramach "badania leku" czyli krótko mówiąc na testy. Podpisywałem wtedy umowe dzięki której dostawałem solian przez rok za darmo. Wszystko to było w ramach testu leku. Także nic mi się nie pomyliło...

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » pt sty 07, 2011 8:14 pm

No to miales Czlowieku farta :) , ze tak powiem, pacjenci w tamtych latach placili za jedno opakowanie tego leku okolo 200 euro w przeliczniu.

Awatar użytkownika
savior
bywalec
Status: jeszcze nikt się na mnie nie zawiódł

Post autor: savior » pn lut 07, 2011 12:43 am

dla mnie solian byl tyko etapem przejsciowym, teraz jestem wolny.... :mrgreen:
Open heart and mind

Wróć do „solian”