Problemy z koncentracją

amisulprid
zainteresowana123
zaufany użytkownik

Problemy z koncentracją

Post autor: zainteresowana123 » czw wrz 09, 2010 10:37 pm

Biorę solian w dawce 200mg i mam problemy z koncentracją.Zauważyłam że nawet gorzej się uczę, trudniej mi zrozumieć matematykę itp. :(
Nie wiem czy to po leku czy coś innego... :?

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Re: Problemy z koncentracją

Post autor: AntonPawlowicz » pt wrz 10, 2010 12:21 am

Moze to byc spowodowane lekiem w poczatkowej fazie przyzwyczajania sie mozgu do medykamentu. Po jakims czasie to ustapi. 200 to dobra dawka. Moze to byc rowniez spowodowane choroba, zanim lek ujawni wlasciwosci terapeutyczne. Ogolnie i najczesciej to sprawa 2-3 tygodni. Gratuluje dobrego dobrania leku jak rowniez dawki!

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » pt wrz 10, 2010 12:31 am

PS ja np caly misiac jak zaczalem przyjmowac solian, to chodzilem senny, przysypialem w dzien i ogolnie bylem zmeczony. Po miesiacu te negatywne uczucia ustapily. Uzyskalem jasnosc i przejrzystosc myslenia, jakiej nie pamietam od czasow mlodosci! Oglolnie bardzo wiele zawdzieczam temu lekowi. Uwazam ze jest najdoskonalszy z obecnych w Polsce, a przez wielu uwazany za najlepszy na swiecie! Po kilku latach :!: brania leku jedynym skutkiem ubocznym moze byc podwyzszenie poziomu prolaktyny. U kobiet to sie przejawia rozregulowaniem cyklu miesiaczkowego, skuteczna i pewna metoda na to, jest obnizenie dawki do 100mg. U mezczyzn wystepuje ginekomastia, bedaca wynikiem podwyzszonej prolaktyny, - powiekszenie bolesne gruczolow sutkowych, postepowanie identyczne jak powyzej.

zainteresowana123
zaufany użytkownik

Post autor: zainteresowana123 » pt wrz 10, 2010 2:33 pm

Tyle że na początku leczenia brałam dawkę...chyba 800mg...i stopniowo zmniejszano mi lek aż do 200mg- narazie-więc zastanawiam się czemu mam takie problemy z koncentracją teraz, kiedy dawka nie jest tak duża...?kupiłam sobie dzisiaj aspargin(magnez z potasem) i mam nadzieję że pomoże.
jeszcze pół roku temu chyba nie miałam aż takich problemów z koncentracją.czasami trudno mi odpowiedzieć na pytanie które ktoś mi zadaje bo czasem nie wiem o co mu chodzi, czasem ciężko zebrać mi myśli albo przekazać co chcę powiedzieć.mówię czasami jakoś chaotycznie i ktoś mnie źle zrozumie...to jest trochę problematyczne...

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » pt wrz 10, 2010 3:36 pm

Faktycznie, ciezko cokolwiek dokladnie stwierdzic, gdyz niewiem dokladnie jaka jest sytuacja, a mozliwosci jest wiele. Moze byc tez tak ze organizm przezywa szok ze zmniejszenia dawki, musi to byc powolny, przemyslany proces, niewolno zmniejszac tak z dnia na dzien. Otepienie moze byc tym spowodowane. Ja po zmniejszeniu czulem zdenerwowanie, rozdraznienie, ucisk w skroniach i lekki bol glowy, ale to rowniez szybko ustepuje, tydzien/dwa, i bedzie ok. Proponuje juz nie kombinowac nic z dawka leku, te 200 to bardzo optymalna, uzbroic sie w cierpliwosc, organizm sie przyzwyczai i bedzie dobrze. Zmniejszenie z 800 do 200 w ciagu 3-5 lat jest ok, ale w ciagu roku, moze byc i na pewno bedzie z poczatku problematyczne, ale w ostatecznym rozrachunku zwyciezysz. Raz, organizm musi tez umiec sam sie bronic, dwa Ty rowniez musisz sie sie nauczyc reagowac na stres i pewne sytuacje, leki to jedynie powinno byc wsparcie farmakologiczne, gdy juz psychoza minie. Po co sie otaczas nie przenikniona skorupa, dobrze jest czuc, myslec, bedac delikatnie oslonietym przed nawrotem, tak mowi moj lekarz i tak tez mysle ja. Otepienie moze tez swiadczyc o lekkim nawrocie, ktory jednak sie nie rozwinie i ustapi, (trzeba to przeczekac, organizm sie bedzie bronil, trzeba to wytrzymac nie podwyzszajac dawki) gdyz jestes oslonieta lekiem, mala dawka ale jestes, wiec bedzie dobrze.

Awatar użytkownika
jojo
zaufany użytkownik

Post autor: jojo » pt wrz 10, 2010 3:45 pm

Zainteresowana123, też myślę, że Twój organizm musi przyzwyczaić się do zmienionej dawki leku i po prostu musisz poczekać, aż będzie lepiej. Jak nadal będzie źle, to porozmawiaj z lekarzem- powinien pomóc. A może te zadania z matematyki są dla Ciebie za trudne? Czy lubisz ten przedmiot? :mrgreen:

Też biorę solian w tej dawce i nie mam problemów z koncentracją.
To, że jakiś lek komuś służy, nie znaczy że nie zaszkodzi innej osobie. :(

zainteresowana123
zaufany użytkownik

Post autor: zainteresowana123 » pt wrz 10, 2010 10:18 pm

jojo pisze:Zainteresowana123, też myślę, że Twój organizm musi przyzwyczaić się do zmienionej dawki leku i po prostu musisz poczekać, aż będzie lepiej. Jak nadal będzie źle, to porozmawiaj z lekarzem- powinien pomóc. A może te zadania z matematyki są dla Ciebie za trudne? Czy lubisz ten przedmiot? :mrgreen:

Też biorę solian w tej dawce i nie mam problemów z koncentracją.
tyleże dawkę 200 mg mam od ponad roku bodajże i jeszcze niedawno(pół roku temu) nie miałam aż takiego problemu.dobrze znosiłam zmniejszanie leku.powiem o tym lekarzowi lepiej.
co do matmy-jestem w klasie maturalnej, klasa ma zaległości i śmigamy z tematami na szybko żeby zdążyć ze wszystkim i nie tylko ja nie rozumiem o co chodzi na lekcjach-może tu tkwi problem.trzeba szybko notować a zarazem słuchać i próbować zrozumieć a nie mam dobrej podzielności uwagi...ehh
jeśli umiem matematykę i dobrze mi idzie to lubię :wink: :mrgreen:

niewazne
zaufany użytkownik

Post autor: niewazne » pt wrz 10, 2010 10:46 pm

co do matmy-jestem w klasie maturalnej, klasa ma zaległości i śmigamy z tematami na szybko żeby zdążyć ze wszystkim i nie tylko ja nie rozumiem o co chodzi na lekcjach-może tu tkwi problem.trzeba szybko notować a zarazem słuchać i próbować zrozumieć a nie mam dobrej podzielności uwagi...ehh
jeśli umiem matematykę i dobrze mi idzie to lubię
Jeśli chodzi o matematykkę to chętnie służe pomocą :) pisałam maturę z matematyki gdy nie była jeszcze obowiązkowa. Co prawda to było hmm 3 lata temu ale bardzo lubię ten przedmiot i nie raz nawet przez kompa tłumaczyłam ludziom zadania z pozytywnym skutkiem.

Co do brania leków to faktycznie mogą wystąpić problemy z koncentracją i oceny mogą pójść w dół. Ale z tego co pisałaś w twojej klasie ludzie nie stawiają na pierwszym miejscu nauki więc możesz sie tu wykazać. Warto maksymalnie wykorzystać czas na lekcji, po przez zgłaszanie sie do tablicy itp - to pomaga. Im wiecej zrozumie sie w szkole tym łatwiej w domu rozwiązać zadanie.
Bo strach to nic innego jak zdradziecka odmowa pomocy ze strony rozumowania

Awatar użytkownika
bartek29
zaufany użytkownik

Post autor: bartek29 » sob wrz 25, 2010 10:12 pm

nie ucz się tego co było ,tylko tego co będzie,tzn.idziesz do nauczyciela po lekcji i pytasz się co będzie- temat,zagadnienia.w domu uczysz się tego np.przepisujesz aż nie zapamiętasz lub czytasz kilka razy.Idziesz na lekcje i słuchasz,a to co zapamiętałeś notujesz po lekcjach lub w wolnej chwili.Codziennie ćwicz liczenie.nabywasz sprawności. na lekcji zadawaj pytania do kwestii których nie zrozumiałeś lub gdy coś przyszło ci do głowy.na początku zadawaj takie pytania na które znasz odpowiedź ,ale nie zdradzaj tego jeśli znasz trochę odpowiedzi ciesz się bo poznasz coś nowego.dyskutuj,przyglądaj się,odkrywaj.

Awatar użytkownika
bartek29
zaufany użytkownik

Post autor: bartek29 » ndz wrz 26, 2010 11:06 am

dodam jeszcze ,że gdy już będziesz umiał lekcje do przodu(orientował się) na tej właściwej odhaczaj sobie co już wiesz w umyśle(z pokorą,bez pychy przed innymi).staraj się też informacje które znasz wypowiadać przed nauczycielem lub innymi.Powodzenia.

Wróć do „solian”