Co zamiast solianu ?

amisulprid
Naznaczonyblekitem
zarejestrowany użytkownik
Status: bezrobotny

Co zamiast solianu ?

Post autor: Naznaczonyblekitem » sob sie 04, 2018 10:20 am

Witam,
Chciałem się poradzić w kwestii doboru leków, otóż od pół roku biorę 200 mg Klozalpolu na noc i 200 mg solianu.
Wcześniej przez 2 lata brałem inne leki(m.in. olanzapine,abilify,rispolept)nic nie pomagały na negatywy które miałem wtedy duże. Lekarz napomknęła ostatnio o zmianie leku z solian na inny (motywowała to chęcią podniesienia mojego libido, które na tych lekach jest zerowe). Nie pamiętam już jaki lek proponowała. Czytałem trochę forum o solianie i znalazłem info że np. taki amisan jest nowszym i trochę słabszym zamiennikiem solianu. I pytanie do was. Jaki lek ewentualnie u was się sprawdził do zmiany z solianu, który nie wytłumiałby tak libido jak właśnie solian ale równocześnie pomagałby na negatywy przynajmniej porównywalnie do solianu ?

Naznaczonyblekitem

Re: Co zamiast solianu ?

Post autor: Naznaczonyblekitem » sob sie 04, 2018 10:21 am

Ewentualnie może mniejsza dawka solianu nie będzie tak tłumić libido i dalej będzie działać?

Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik

Post autor: pawel534 » sob sie 04, 2018 10:29 am

Ja biorę arypiprazol + kwetiapinę libido jest większe niż na solianie.

Awatar użytkownika
Juliusz Bulwa
zaufany użytkownik

Post autor: Juliusz Bulwa » sob sie 04, 2018 11:08 am

Trochę dziwny zestaw leków, klozapol jest lekiem ostatniej szansy a solian/amisan pierwszego rzutu.
Szczęście, Kreatywność, Miłość. 🍀💧
Lucjusz

Naznaczonyblekitem

Post autor: Naznaczonyblekitem » śr sie 15, 2018 7:52 pm

Właśnie też usłyszałem że aripriprazol podobno ma podobne działanie/też pomaga jak pomagał solian. Tylko że pamiętam że kiedyś jeszcze wcześniej przed solian + klozapol miałem kombinacje leków olanzapine(5mg rano, 10 mg wieczorem) + Abilify(15mg rano), miałem też chwile aripilek(15mg rano) tak samo z olanzapine. I one tak naprawdę w ogóle nie działały jak solian. Poza tym że nie miałem pozytywów i przez to mogłem być w domu a nie w szpitalu, to w ogóle nie pomagały mi na negatywy. Które u mnie są bardzo silne, przez co uważam że solian dopiero zaczął mnie leczyć. Z tym że mogę się nie znać na aripriprazolu, bo solian zaczął mnie leczyć dopiero na dawce 200 mg. Jak miałem 400 mg to też mnie nie leczył że tak to ujmę.

Wróć do „solian”