Czy Solian jest naprawdę najskuteczniejszy?

amisulprid
kamillo
zaufany użytkownik

Re: Czy Solian jest naprawdę najskuteczniejszy?

Post autor: kamillo » ndz maja 01, 2016 5:15 pm

Nie jest najskuteczniejszy??? Więc jakie lekarstwo jest najbardziej skuteczne zarówno na pozytywne jak i negatywne objawy schizofrenii???

kamillo
zaufany użytkownik

Post autor: kamillo » ndz maja 01, 2016 5:24 pm

Na Wikipedii pisze że ma skuteczność podobną do olanzapiny, która jest podobno najskuteczniejszym lekiem w USA, gdzie Solian nie został dopuszczony do użytku.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » ndz maja 01, 2016 5:55 pm

To trudne pytanie, to jakie stawiasz, to tak jakby zapytac ktora wodka jest najmocniejsza. Poza tym po co ono, owe pytanie? Wazne by lek pomagal Tobie, wazne by mial jak najmniej skutkow ubocznych, jesli tak jest to tylko sie cieszyc.

Awatar użytkownika
wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Post autor: wowo21975 » pn maja 02, 2016 12:17 am

tomsoul pisze:
wowo21975 pisze:Moim zdaniem wszystko też zależy od organizmu pacjenta, leczę się już 12 lat i brałem znacznie gorsze leki jak amisulpride.
A ja się lecze 20 lat i brałem wszystko i po tak długim czasie już nie wiem jak to jest być bez leków. Żadne soliany, srany i co tam wymyślą nigdy nie pomagało chocby w 70%. Nie ma leków idealnych.
Dlatego napisałem że zależy od pacjenta, na jednego działa na drugiego nie.

Awatar użytkownika
tomsoul
zaufany użytkownik

Post autor: tomsoul » pn maja 02, 2016 2:25 pm

Próbowałem brać pare dni amisan ale niestety to niewypał. Owszem odrobine jestem żywszy ale za to są większe urojenia i taki zakołowany jestem jakbym nie wiedział co się ze mną dzieje. Także od dzisiaj od południa wracam na solian.

Awatar użytkownika
spodsztancy
zaufany użytkownik
Status: aktor pisarz poeta. ostatnio mnie wystawiali na brodwayu

Post autor: spodsztancy » pn maja 02, 2016 4:57 pm

Ludzie, Wy naprawdę dostrzegacie różnice pomiędzy Solianem (amisulpryd) i Amisanem (amisulpryd) czy sobie wmawiacie? Jedno jest amisulpryd, jak i drugie, więc jak niby mają działać inaczej? Nie rozumiem. :roll:
całuj rękę której nie możesz uciąć

Awatar użytkownika
spodsztancy
zaufany użytkownik

Post autor: spodsztancy » pn maja 02, 2016 4:59 pm

A co do skuteczności solianu... Z trzech: olanzapina, kwetiapina, amisulpryd - najlepszy ten trzeci i nie powodujący w zasadzie żadnych skutków ubocznych.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » pn maja 02, 2016 5:13 pm

spodsztancy pisze:Ludzie, Wy naprawdę dostrzegacie różnice pomiędzy Solianem (amisulpryd) i Amisanem (amisulpryd) czy sobie wmawiacie? Jedno jest amisulpryd, jak i drugie, więc jak niby mają działać inaczej? Nie rozumiem. :roll:
Dyskutowalismy juz na ten temat ;)

viewtopic.php?f=43&t=14023&start=150#p326073

Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik

Post autor: hvp2 » pn maja 02, 2016 5:18 pm

spodsztancy pisze:Z trzech: olanzapina, kwetiapina, amisulpryd - najlepszy ten trzeci i nie powodujący w zasadzie żadnych skutków ubocznych.
olanzapina - najprawdopodobniejszy skutek uboczny to przyrost masy ciała, kolejny możliwy to cukrzyca.
amisulpryd - najprawdopodobniejszy skutek uboczny to hiperprolaktynemia.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » pn maja 02, 2016 5:30 pm

A roznica taka, ze jak cukrzyca to na ameno - sprawa nieuleczalna, prolaktemia mija calkowicie po obnizeniu dawki lub zmianie leku na inny.
Na marginesie, zyelem wiele lat z podwyzszona na maxa prolaktyna, wiecej, byla wyrabana w kosmos i nic mi sie nie stalo. Lekarz mnie zapewnil, ze na nic to nie szkodzi i nie wplywa, i faktycznie tak bylo. Chyba, ze objawy staja sie zbyt dokuczliwe. U kobiet moga byc bardzo dokuczliwe: mlekotok, zaburzenia hormonalne w postaci zatrzymania miesiaczki (choc to czasem sobie chwala jako darmowa anytkoncepcje), lekka depresja. U facetow raczej pikus, jak sie nie sznuje to pojawia sie otylosc i powiekszenie gruczolow piersiowych. Jak sie powiekszaja moga delikanie bolec i to wszystko. Wystarczy o siebie zadbac, sport, basen, zdrowe jedzenie i wszystko samo wraca do normy :)

Info nie sprawdzone przeze mnie: ale ponoc Niepokalanek Mnisi (do kupienia w aptece) obniza skutecznie prolaktyne, nie probowalem, nie wiem, mozna sie doradzic lekarza lub farmaceuty, ewentualnie dopytac w sklepie zielarskim.
http://party.pl/porady/zdrowie/odchudza ... -95212-r1/

Awatar użytkownika
tomsoul
zaufany użytkownik

Post autor: tomsoul » pn maja 02, 2016 6:57 pm

spodsztancy pisze:A co do skuteczności solianu... amisulpryd - najlepszy ten trzeci i nie powodujący w zasadzie żadnych skutków ubocznych...
Powiedz mi to jeszcze raz skoro biore 800 miligram tego cuda. Mam na myśli niespokojne i bolące nogi na tym leku.

Awatar użytkownika
spodsztancy
zaufany użytkownik

Post autor: spodsztancy » pn maja 02, 2016 7:29 pm

tomsoul pisze:
spodsztancy pisze:A co do skuteczności solianu... amisulpryd - najlepszy ten trzeci i nie powodujący w zasadzie żadnych skutków ubocznych...
Powiedz mi to jeszcze raz skoro biore 800 miligram tego cuda. Mam na myśli niespokojne i bolące nogi na tym leku.
Zacytuję sam siebie z wcześniej:
spodsztancy pisze:Lepszy niż kwetiapina i olanzapina, bo nie tuczy. Moim zdaniem najskuteczniejszy z tych trzech i o najmniejszych skutkach ubocznych (właściwie niezauważalnych [piszę tu o dawkach rzędu do 400 mg, bo przed tymi 400 mg plus ostrzegała mnie lekarka, że amisulpryd daje mnóstwo objawów pozapiramidowych]).

Awatar użytkownika
tomsoul
zaufany użytkownik

Post autor: tomsoul » pn maja 02, 2016 9:05 pm

No to rozumiem bo wcześniej zabrzmiało to tak jakby solian był super lekiem bez żadnych skutków ubocznych niezależnie od dawki.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » pn maja 02, 2016 9:41 pm

Bolace i niespokojne nogi moga byc oznaka brakow magnezu w organizmie, choc nie koniecznie.
Faktycznie tez mialem taki objaw na wysokich dawkach, szczegolnie nad ranem, ale to wydaje sie byc nieszkodliwe, choc nieprzyjemne i dokuczliwe. Jak nie zapomne porozmawiam o tym z lekarzem. Na Amisanie mi to praktycznie minelo. Moga tez byc braki potasu, zapytaj tez Twojego lekarza.

Awatar użytkownika
tomsoul
zaufany użytkownik

Post autor: tomsoul » wt maja 03, 2016 9:51 am

Biore 2 furosemidy dziennie więc automatycznie wypłukuje potas i magnez. Ale musze je brać gdyż wspomagają prace nerek. Oczywiście uzupełniam potas, biore 6 tab dziennie kalipozu i magnez też maksymalną dawke.

Wróć do „solian”