Ile solianu bierzecie na dobę?

amisulprid

Ile solianu bierzecie na dobę?

50
0
Brak głosów
100
5
19%
200
5
19%
300
1
4%
400
4
15%
600
2
8%
800
6
23%
1000
1
4%
1200 (max)
2
8%

Liczba głosów: 26

Newt
zaufany użytkownik

Re: Ile solianu bierzecie na dobę?

Post autor: Newt » pn maja 30, 2016 4:50 pm

hvp2 pisze:
AntonPawlowicz pisze:Pamietaj, jesli pojawia sie stany depresyjne, typu nic mi sie nie chce, nie moge sie dzwignac z lozka,
Tak właśnie miałem na dawkach "Solianu" od 400 do 200 mg/dobę.
Mnie podano 200 mg przy depresji, bo jest lekiem aktywizującym. Nasilił mi depresję do tego stopnia, że nie wstawałam z łózka i przestałam się całkiem odzywać. Odstawili jak zobaczyli co się ze mną stało po tym leku.
"My mommy always said there were no monsters. No real ones. But there are."

Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik

Post autor: hvp2 » pn maja 30, 2016 5:34 pm

Newt pisze:Mnie podano 200 mg przy depresji, bo jest lekiem aktywizującym. Nasilił mi depresję do tego stopnia, że nie wstawałam z łózka i przestałam się całkiem odzywać. Odstawili jak zobaczyli co się ze mną stało po tym leku.
Ja się czułem dokładnie tak samo, tj. tylko leżałem zupełnie bezwolny, niezdolny do zapisania w pamiętniku nawet jednego zdania (sic!). Z powodu mojej małomówności zerwała ze mną dziewczyna!!!

Jednak mnie nikt nie zaproponował zmniejszenia czy odstawienia "Solianu", choć na bieżąco relacjonowałem co tydzień co się ze mną dzieje mojej tzw. Terapeutce.

...więc zacząłem sobie "Solian" powoli zmniejszać sam. Dopiero w około miesiąc jak zmniejszyłem dawkę do 100 mg/dobę pojawiło się u mnie ożywienie psychiczne. Złe poprzednie stany znikły bez śladu. Znikły dopiero na dawce 100 mg/dobę :!:

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » pn maja 30, 2016 6:12 pm

Bardzo ryzykowne dzialanie, co kolwiek kombinowanie z lekami na wlasna reke :!:

Jezeli po Solianie wystepuja stany depresyjne lub wzmozona sennosc:
-lek spowodowal przemijajace zaburzenia hormonalne, calkowicie odwracalne po zmniejszeniu dawki lub zmianie leku. Podwyzszyl zbytnio poziom prolaktyny, lekarz zazwyczaj koreguje dawke leku lub zmienia na inny.
-lek spowodowal wycofanie oraz sennosc - tak dzieje sie zawsze w poczatkowej fazie dzialania nowego leku, ow stan przemija samoczynnie i calkowicie, zazwyczaj po kilku tygodniach do trzech miesiecy, jezeli jest inaczej, nalezy powiadomic o tym lekarza prowadzacego.
W poczatkowej fazie zazywania leku unika sie zazwyczaj wysokich dawek, chyba, ze pacjent jest wyjatkowo niestabilny. W warunkach szpitalnych dawki uderzeniowe zazwyczaj siegaja rzedu 800-1200mg.

Newt
zaufany użytkownik

Post autor: Newt » pn maja 30, 2016 6:37 pm

No ja byłam w szpitalu na zamkniętym. Włączyli 200 Solianu, a po tym jak mi się pogorszyło i było coraz gorzej, to odstawili całe 200 jednego dnia.

Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik

Post autor: hvp2 » pn maja 30, 2016 6:42 pm

AntonPawlowicz pisze:Bardzo ryzykowne dzialanie, co kolwiek kombinowanie z lekami na wlasna reke :!:
Ja to umiem robić! Nauczyłem się! Ciężkiej psychozy nie miałem od bardzo wielu lat. Właściwie tylko moja pierwsza psychoza była na tyle ciężka, że hospitalizacja była niezbędna. Moja metoda mi się sprawdza w praktyce. Lekarzom-psychiatrom nie chce się dociekać głębi stanów psychicznych pacjenta, a nawet gdyby chcieli to nie są w stanie tego zrobić podczas 15 minutowych spotkań raz na miesiąc, czy na dwa miesiące.
Jezeli po Solianie wystepuja stany depresyjne lub wzmozona sennosc:
-lek spowodowal przemijajace zaburzenia hormonalne, calkowicie odwracalne po zmniejszeniu dawki lub zmianie leku. Podwyzszyl zbytnio poziom prolaktyny, lekarz zazwyczaj koreguje dawke leku lub zmienia na inny.
-lek spowodowal wycofanie oraz sennosc - tak dzieje sie zawsze w poczatkowej fazie dzialania nowego leku, ow stan przemija samoczynnie i calkowicie, zazwyczaj po kilku tygodniach do trzech miesiecy, jezeli jest inaczej, nalezy powiadomic o tym lekarza prowadzacego.
Nie obraź się na mnie Anton za to, co teraz napiszę, ale - mówiąc krotko - powtarzasz slogany z popularnych ulotek dla pacjentów. Rzeczywistość wygląda tymczasem inaczej. Nie twierdzę, że ogólnie rzeczywistość w poruszanej materii wygląda inaczej. Moja rzeczywistość wygląda inaczej. Moje doświadczenia z psychiatrami i z "Solianem" są inne.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » pn maja 30, 2016 7:07 pm

Jakbysmy nie wierzyli w siebie i swoje umiejetnosci, czasem mozemy sie przejechac, niestety nie jestemy specjalistami. Jestesmy praktykami owszem, ale teorii czesto brakuje ;)

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » pn maja 30, 2016 7:10 pm

Newt pisze:No ja byłam w szpitalu na zamkniętym. Włączyli 200 Solianu, a po tym jak mi się pogorszyło i było coraz gorzej, to odstawili całe 200 jednego dnia.
Jeszcze nigdy nie spotkalem sie by w szpitalu wlaczyli i odstawili lek po jednym dniu :O Niewyobrazalne! Moze zbyt malo bywalem w szpitalach, ale ciezko mi jest w to uwierzyc. Chyba, ze dostalas jakichs obfitych krwotokow z gardla i nosa, moze wtedy, ale to nie po Solianie raczej ;)

Newt
zaufany użytkownik

Post autor: Newt » pn maja 30, 2016 7:22 pm

Heh, nie po jednym dniu ;) tylko jednego dnia całe 200 odstawili.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » pn maja 30, 2016 7:26 pm

Aaa hehe, to ile mieli odstawic, pol ;) jedno odstawili drugie wlaczyli, normalna sprawa :)

Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik

Post autor: hvp2 » pn maja 30, 2016 8:16 pm

AntonPawlowicz pisze:niestety nie jestemy specjalistami.
Tam gdzie ja się leczę jest takie powiedzenie:
Każdy jest specjalistą od swojej choroby.
...oczywiście nie z dnia na dzień, ale po całych latach chorowania :!:
AntonPawlowicz pisze:Jestesmy praktykami owszem, ale teorii czesto brakuje ;)
Wytrwałe przeszukiwanie Netu via google potrafi doprowadzić wielokrotnie do bardzo ciekawych rezultatów :!:
...nie wspominając nawet o evocie, który też przecież służy niejedną istotną informacją.

A poza Netem są też książki papierowe. Zbieram je od lat bardzo wielu.

Newt
zaufany użytkownik

Post autor: Newt » pn maja 30, 2016 8:27 pm

AntonPawlowicz pisze:Aaa hehe, to ile mieli odstawic
;) zwykle odstawiają przez kilka dni, stopniowo zmniejszając dawkę. A nowy lek wprowadzają na zakładkę.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » pn maja 30, 2016 8:30 pm

hvp2 pisze:Tam gdzie ja się leczę jest takie powiedzenie:
Każdy jest specjalistą od swojej choroby.
...oczywiście nie z dnia na dzień, ale po całych latach chorowania :!:
Niestety w naszym przypadku, to calkowicie sie nie sprawdza. Wlasnie z powodu wyjatkowego charakteru naszej przypadlosci. Nigdy nie mozemy byc obiektywni w swoich osadach i wobec siebie, z tego wlasnie powodu, ze cierpi nasz obiektywizm, po prostu, bardzo czesto ;) Nigdy nie mozemy byc pewni wlasnych osadow, nigdy nie mozemy byc pewni czy nasze postrzeganie nie jest akurat mocno zaburzone.
Dzis mozemy byc specjalistami od swojej choroby i nawet starac sie pomagac innym, jutro nie wiemy juz kompletnie nic, wgapiamy sie w jeden punkt w suficie i nie mozemy odpowiedziec nawet na najprostsze pytanie chocby o date urodzenia, czy wtedy nadal jestesmy specjalistami, od czegokolwiek..
Ostatnio zmieniony pn maja 30, 2016 8:35 pm przez AntonPawlowicz, łącznie zmieniany 2 razy.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » pn maja 30, 2016 8:33 pm

Newt pisze:
AntonPawlowicz pisze:Aaa hehe, to ile mieli odstawic
;) zwykle odstawiają przez kilka dni, stopniowo zmniejszając dawkę. A nowy lek wprowadzają na zakładkę.
Owszem tak sie zdarza, ale to w przypadku ogromnych dawek, nie takie 200mg, podawanych dlugoterminowo i raczej nie w szpitalach. Tam laduje sie mocno i do skutku, jak nie pomoze, to laduje sie co innego, az pomoze :) zazwyczaj bez cerygieli.

Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik

Post autor: hvp2 » pn maja 30, 2016 8:50 pm

AntonPawlowicz pisze:Niestety w naszym przypadku, to calkowicie sie nie sprawdza. Wlasnie z powodu wyjatkowego charakteru naszej przypadlosci. Nigdy nie mozemy byc obiektywni w swoich osadach i wobec siebie, z tego wlasnie powodu, ze cierpi nasz obiektywizm, po prostu, bardzo czesto ;) Nigdy nie mozemy byc pewni wlasnych osadow, nigdy nie mozemy byc pewni czy nasze postrzeganie nie jest akurat mocno zaburzone.
Jeśli tak to u Ciebie wygląda to... wyrazy głębokiego współczucia.
U mnie te sprawy wyglądają inaczej.
jutro nie wiemy juz kompletnie nic, wgapiamy sie w jeden punkt w suficie i nie mozemy odpowiedziec nawet na najprostsze pytanie chocby o date urodzenia, czy wtedy nadal jestesmy specjalistami, od czegokolwiek..
Na 800 mg "Solianu" na pewno. Podobnie na 600 mg "Pernazyny"... i w sumie na zdecydowanej większości tych wspaniałych substancji (zwłaszcza na odpowiednio wysokich dawkach!) , którymi nas "leczą" psychiatrzy ufni w swoją wiedzę i doświadczenie kliniczne.

Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik

Post autor: hvp2 » pn maja 30, 2016 8:54 pm

AntonPawlowicz pisze:w szpitalach. Tam laduje sie mocno i do skutku, jak nie pomoze, to laduje sie co innego, az pomoze :) zazwyczaj bez cerygieli.
Hm... Polska Szkoła Psychiatryczna :?:
Za granicą gdzieniegdzie podobno postępuje się inaczej...

Wróć do „solian”