Czy naprawde jest jakaś różnica między solianem a amisanem?

amisulprid
Awatar użytkownika
jojo
zaufany użytkownik

Re: Czy naprawde jest jakaś różnica między solianem a amisan

Post autor: jojo » pn paź 26, 2015 2:58 pm

Jeżeli chodzi o różnicę między amisanem a solianem, to na obu mam mocno obniżony nastrój, często bywam przygnębiona, mam wzmożony apetyt i sporo przytyłam. Jak biorę amisan/solian to wciąż miewam natrętne myśli. Na mniejszej dawce są coraz rzadziej, ale nadal mnie denerwują.

Mimo że obecnie biorę 100 mg amisan, nadal mam mocno obniżony nastrój, on nie działa na mnie antydepresyjnie i nie motywuje mnie do jakiejś dużej aktywności, przez co sprzyja tyciu.

Jedyną zaletą amisan, jest to że jak biorę go to mam okres. Miałam go wpierw co dwa miesiące, z dwa razy co miesiąc, ostatnio opóźnił mi się tylko o sześć dni... Ale to taka loteria i nie wiem kiedy mogę się spodziewać miesiączki.

Mocniej odczuwam negatywne emocje, zwłaszcza złość... Tylko raz ostatnio sobie rzewnie popłakałam nad moim ciężkim losem osoby nieuleczalnie chorej.

Nie chcę wracać do solianu, bo na nim całkiem nie miałam miesiączki...

Dlatego tym bardziej nie chcę wylądować w szpitalu, bo tam na pewno nie chcieli by się ,,bawić" w dawanie mi zamienników. :(
To, że jakiś lek komuś służy, nie znaczy że nie zaszkodzi innej osobie. :(

Awatar użytkownika
tomsoul
zaufany użytkownik

Post autor: tomsoul » pn paź 26, 2015 4:06 pm

Spróbuje jeszcze raz z amisanem. Drugie podejście.

Awatar użytkownika
tomsoul
zaufany użytkownik

Re: Czy naprawde jest jakaś różnica między solianem a amisanem?

Post autor: tomsoul » śr paź 28, 2015 1:57 pm

Jednak na mój organizm amisan to szajs. Wole solian.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » czw paź 29, 2015 11:04 pm

jojo pisze:Jeżeli chodzi o różnicę między amisanem a solianem, to na obu mam mocno obniżony nastrój, często bywam przygnębiona, mam wzmożony apetyt i sporo przytyłam. Jak biorę amisan/solian to wciąż miewam natrętne myśli. Na mniejszej dawce są coraz rzadziej, ale nadal mnie denerwują.

Mimo że obecnie biorę 100 mg amisan, nadal mam mocno obniżony nastrój, on nie działa na mnie antydepresyjnie i nie motywuje mnie do jakiejś dużej aktywności, przez co sprzyja tyciu.

Jedyną zaletą amisan, jest to że jak biorę go to mam okres. Miałam go wpierw co dwa miesiące, z dwa razy co miesiąc, ostatnio opóźnił mi się tylko o sześć dni... Ale to taka loteria i nie wiem kiedy mogę się spodziewać miesiączki.

Mocniej odczuwam negatywne emocje, zwłaszcza złość... Tylko raz ostatnio sobie rzewnie popłakałam nad moim ciężkim losem osoby nieuleczalnie chorej.

Nie chcę wracać do solianu, bo na nim całkiem nie miałam miesiączki...

Dlatego tym bardziej nie chcę wylądować w szpitalu, bo tam na pewno nie chcieli by się ,,bawić" w dawanie mi zamienników. :(

JOJO jestes kochana, ale ja juz nie mam sily do Ciebie! Zle zazywasz lek i dlatego scigaja Cie natretne mysli i depresja.
Przesypiasz cale dobroczynne zbawienne terapeutyczne dzialanie leku zazywajac go na noc!
Lek dziala przez 12h pozniej jest w stanie poltrwania, a Ty przez owe 12h slodko sobie spisz, jak sie budzisz jestes bez oslony, bez leku - owszem masz lek w organizmie, ale nie doznajesz najmniejszego nawet jego dzialania terapeutycznego.
Lekarze sa za powazni by wglebiac sie w takie szczegoliki i niuanse, tu juz jest Twoja glowa by sobie dogodzic. Przepisuja Ci dawke, masz, zazywaj jak chcesz, a jak ni to do szpitala, tam Ci pomoga. To Twoja juz glowa w tym by sobie dogodzic.
To juz moj ostani posta na ten temat, bo nie mam juz do Ciebie sil ;)
Pozdro Jojusia :D krnabrna dziewojo!

Awatar użytkownika
Ralf
zaufany użytkownik

Post autor: Ralf » pt paź 30, 2015 2:54 pm

leki te bierze się rano i w południe, nie na noc.
"Żyjemy w świecie przyjemności pozbawionych radości"
"Nie widzę gwiazd, lecz muszę trwać"

Awatar użytkownika
jojo
zaufany użytkownik

Post autor: jojo » pt paź 30, 2015 6:13 pm

Anton, naprawdę jesteś uroczy. :)

Ale dla mnie autorytetem jest mój psychiatra, który uważa, że wszystko jedno kiedyś będę brać lek, bo i tak będzie działać.

Poza tym natrętne myśli pojawiły się u mnie dopiero wtedy, gdy szpitalna psychiatra, bez powodu, kazała mi brać 600 mg solianu.Bo doszukała się u mnie urojeń, których już nie miałam.

Aha, Anton, Ralf, zapominacie, że jak ktoś bierze duże dawki solianu, powyżej 400, oraz amisan- powyżej 300, to bierze go rano i wieczorem. Poza tym w szpitalu też dawali nam leki rano i na noc- o 21.

Przede wszystkim będę słuchać zaleceń mojego lekarza, zwłaszcza że mam z nim dobry kontakt.

Jeśli chodzi o przyjmowanie leku i posiłku, to zauważyłam, że jak nie zachowam pomiędzy nimi godzinnego odstępu, to będzie mnie czasem męczyć zgaga, czasami prowadząca do nudności, a nawet wymiotów...
To, że jakiś lek komuś służy, nie znaczy że nie zaszkodzi innej osobie. :(

Awatar użytkownika
Ralf
zaufany użytkownik

Post autor: Ralf » pt paź 30, 2015 8:06 pm

są to leki aktywizujące, także prawdą jest że powinno się ja brać rano by właśnie aktywizowały człowieka na dzień. Tak mówi mój lekarz, czyli w moim przypadku rano i południe. Nie wiem jak to jest w małych dawkach ale idąc za tą myślą niezależnie od dawki przyjmowanie tego leku na noc MOŻE ale nie musi mijać się z celem.

To dobrze że masz dobry kontakt z psychiatrą, to ważne by mieć do niego zaufanie :)

Awatar użytkownika
Jakub2015
bywalec

Post autor: Jakub2015 » pt paź 30, 2015 8:19 pm

Czy np jak biorę solian w dawce 200 mg i czuję zmęczenie w nogach cały czas to na amisanie mogę tego nie odczuwać ?
Schizofrenicy to wybrańcy Boga, mogą uczynić wszystko, ale za szybko się wyczerpują.

Awatar użytkownika
tomsoul
zaufany użytkownik

Post autor: tomsoul » pt paź 30, 2015 11:08 pm

Jakub2015 pisze:Czy np jak biorę solian w dawce 200 mg i czuję zmęczenie w nogach cały czas to na amisanie mogę tego nie odczuwać ?
Nikt nie zna odpowiedzi na twoje pytanie. Musisz sam spróbować. Dla mnie osobiście amisan to szajs totalny.

Awatar użytkownika
tomsoul
zaufany użytkownik

Post autor: tomsoul » pt paź 30, 2015 11:11 pm

jojo pisze: Aha, Anton, Ralf, zapominacie, że jak ktoś bierze duże dawki solianu, powyżej 400, oraz amisan- powyżej 300, to bierze go rano i wieczorem.
Nieprawda...Ja brałem 800 mg, rano i w południe w dawkach podzielonych po 400 mg.

Awatar użytkownika
Ralf
zaufany użytkownik

Post autor: Ralf » sob paź 31, 2015 10:51 am

Dla mnie solian jest lepszy od amisanu (ale to już zależy od każdego indywidualnie. Ja brałem podobnie co rozmówca wyzej 400mg rano i 400mg w południe.

klenos113
zaufany użytkownik

Post autor: klenos113 » wt lis 10, 2015 10:31 pm

Aktualnie zazywam 400mg amisanu na noc i czuje sie rewelacyjnie. Mam tzw. remisje i nadzieje na przyszlosc. A co do tycia, duzo jem i nie tyje. Amisan lepszy od solianu. Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
tomsoul
zaufany użytkownik

Post autor: tomsoul » pt lis 13, 2015 7:41 pm

klenos113 pisze:... Amisan lepszy od solianu....

Piszesz o sobie czy generalizujesz???? :icon-mrgreen: Bo tak to możemy do usranej śmierci.... Ja pisałem, NA MÓJ ORGANIZM amisan to szajs. Co oznacza że komuś moze amisan pomaga.

klenos113
zaufany użytkownik

Post autor: klenos113 » wt lis 17, 2015 3:59 pm

Bralem solian wczesniej przez dlugi czas i nie bylo lekko. Pocenie sie i straszne tycie dokuczalo przez caly czas stosowania, niezależnie od dawki. Na amisanie schudlem, jedzac dwa razy wiecej i to jest duzy plus. Psychicznie jestem bardziej stabilny i co najwazniejsze mam jasny umysl. Wiec tak, mowie na podstawie wlasnych doswiadczen, amisan dla mnie lepszy.

Awatar użytkownika
Ralf
zaufany użytkownik

Post autor: Ralf » pt lis 20, 2015 9:19 am

bardzo się pociłeś po solianie?

Wróć do „solian”