Solian zejście z dawki

amisulprid
Bardo
moderator
moderator

Re: Solian zejście z dawki

Post autor: Bardo » pt lip 10, 2015 10:05 pm

Solian ma długi okres półtrwania pojedynczej dawki, powoli się wchłania więc to raczej nie powinno mieć znaczenia. Możesz ewentualnie spróbować brać rano a najlepiej obgadaj to z lekarzem, on powinien wiedzieć najlepiej.

Awatar użytkownika
Jakub2015
bywalec

Post autor: Jakub2015 » pt lip 10, 2015 10:18 pm

No wizytę mam dopiero za dwa miesiące zobaczymy najpierw jak będzie się sprawowało te 150 mg
Schizofrenicy to wybrańcy Boga, mogą uczynić wszystko, ale za szybko się wyczerpują.

Awatar użytkownika
wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Post autor: wowo21975 » wt wrz 01, 2015 8:55 am

Podzielę się swoją opinią jak ja schodziłem z dawki :lol: Otóż, chciałem zejść z 250 z rana i wieczorem na 200. Niestety bardzo szybko pojawiły się pierwsze symptomy choroby. Były to lęki, głosy, zaburzenia funkcjonowania i następował rozpad jaźni. Widząc co się dzieje, bardzo szybko wróciłem do 250 mg z rana i wieczorem. Wnioski jakie wysunąłem to, to że dawka 250 mg z rana i wieczorem jest dla mnie dawką minimalną poniżej której lepiej nie schodzić. Zawsze miałem ciężkie psychozy, może dlatego tak jest. Uważajcie przy zejściu z dawek, trzeba samokontroli.

Awatar użytkownika
Jakub2015
bywalec

Post autor: Jakub2015 » wt wrz 01, 2015 11:07 am

Jestem na dawce 100 mg od miesiąca i muszę powiedzieć że nadal są skutki uboczne i nic zmniejszenie nie pomogło, jeszcze mam taki pomysł żeby spróbować wziąść zamiennik amisan może on jest troche lżejszy
Schizofrenicy to wybrańcy Boga, mogą uczynić wszystko, ale za szybko się wyczerpują.

Awatar użytkownika
Jakub2015
bywalec

Post autor: Jakub2015 » sob wrz 12, 2015 8:41 pm

W sumie po półtora miesiąca zaskoczyło u mnie normalne działanie bez skutków lecz od razu tez zle sie poczułem i zwiększyłem na 200 mg i jest chyba już spoko nie chce zapeszac ale nie bolą mnie nogi i normlanie moge wstać do szkoły jak tak dalej pójdzie nie będę musiał zmieniac na inny lek oby tak było pozdrawiam

Awatar użytkownika
Necro
zaufany użytkownik

Post autor: Necro » sob wrz 12, 2015 11:07 pm

Oby było dobrze ja na 200 mg też dobrze się czuje ;)

Awatar użytkownika
Jakub2015
bywalec

Post autor: Jakub2015 » ndz lis 08, 2015 6:48 pm

Mam pytanie jeżeli odstawiłem solian to ile on czasu schodzi z organizmu ?

Bardo
moderator
moderator

Post autor: Bardo » ndz lis 08, 2015 8:54 pm

W zależności od czasu brania, nawet do paru tygodni. Mózg na lekach "przestawia się" na nieco odmienne działanie pod względem wydzielanych neuroprzekaźników i potrzebuje czasu żeby ponownie osiągnąć równowagę po odstawieniu tego typu leków. Ze względu na tą inercję nie zaleca się zbyt częstej zmiany dawek oraz samych neuroleptyków.

Awatar użytkownika
Jakub2015
bywalec

Post autor: Jakub2015 » ndz lis 08, 2015 9:15 pm

dzięki za konkrętną odpowiedz

Chudziel
zarejestrowany użytkownik
Status: Stolarz
Gadu-Gadu: 6625051

Post autor: Chudziel » pn wrz 05, 2016 3:16 pm

Witam to mój pierwszy post tutaj!
Ogólnie 200 mg leku solian to nie wielka dawka, leczę się 5 lat i byłem tylko raz w szpitalu. 3 Lata temu lekarze mi zmniejszali dawkę do 100 mg z rana tylko i wyłącznie, no i wieczorem brałem zolafren. Było wszystko dobrze do momentu gdy zacząłem popijać alkohol co drugi czy nawet co weekend i do tego doszła praca na zmiany. Później już były sytuacje stresowe związane z pracą, bo koledzy z pracy zmuszali mnie do picia gdy miałem nocki. Dodam też że lubię czytać kryminały skandynawskie i się mocno napsychotyzowałem. Był to styczeń gdy trafiłem z lękami które niemal mnie "paraliżowały". Bałem się iść do kościoła czy wyjść z domu. Lekarz zwiększył mi dawkę ze 100mg do 300mg i na początku, pierwszy tydzień podobnie się czułem jak Ty. Ale po tygodniu tolerancja wzrosła i było lepiej. W obecnym momencie biorę 200mg z rana i tyle samo po południu. Czuję się świetnie i fukncjonuję jakbym nie brał leków. Więc jeśli mogę Ci pomóc to na razie nie zwracaj uwagi na to jak się czujesz tylko bierz te leki. Wiem co czujesz gdy rodzice wywierają na Ciebie presję. Ja miałem podobnie gdy wyszedłem ze szpitala. Po roku dopiero po wyjściu ze szpitala podjąłem się pracy (fakt nie było fajnie bo 3 zmiany). I jeśli nie będzie ci w pracy wychodzić o ile ją znajdziesz nie przejmuj się gdy Cię zwolnią. Po prostu twój organizm musi się przystosować do tych leków. Jak będziesz brał systematycznie tolerancja wzrośnie i będziesz się czuł jak ja. Pozdrawiam! Konrad.

Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik

Post autor: pawel534 » sob wrz 17, 2016 12:28 pm

Ja dziś zmniejszyłem dawkę ze 150 mg na 100 mg. Mam nadzieję że uda się zmiana i nie będzie żadnych objawów. Moja lekarka ostatnio była przeciwna zmniejszeniu dawki leków więc spróbuję sam a jak się uda postawię ją przed faktem dokonanym.

Wróć do „solian”