Solian jest dziwny

amisulprid
Awatar użytkownika
SongoSSJ
zaufany użytkownik

Solian jest dziwny

Post autor: SongoSSJ » wt maja 27, 2014 5:05 pm

Ja po solianie mialem takie cos ze pierwszego dnia na dawce 200 pomogl mi bylem bardziej aktywny, zaaangazowany ale w nastepne dni juz wogole nie dzialal aktywizujaco
Zapisalem sie do szkoly na tym leku ale szybko wybieglem z zajac gdyz czulem jakby wszystko wbijalo sie w moja swiadomosc - dtamatyczne uczucie - mialem tak tez na haloperidolu z tym, że uczucie bylo tak silne ze malo co sie nie zabilem

Awatar użytkownika
Zabłąkany
bywalec
Status: Aktualnie się opierdalam
Gadu-Gadu: 42765946

Re: Solian jest dziwny

Post autor: Zabłąkany » wt maja 27, 2014 9:27 pm

Ja nie lubię leków aktywizujących, bo non stop załącza mi się dreptanie, którego nie mogę opanować. Wole leki przy których mogę spokojnie sobie posiedzieć i działać w miarę normalnie.
Cel: Nic nie robiąc - osiągasz mnie. Idąc przed siebie - osiągasz mnie. Sukces zależy od tego, czy stoisz czy idziesz. Zatem jaki jest Twój cel?

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » wt cze 03, 2014 12:37 am

Musisz dac czas temu lekowi, jak każdemu innemu zresztą. Pelne działanie objawia się po kilku tygodniach, a rzeczywisty efekt terapeutyczny po 3 miesiącach.
Z początku przez pierwszy tydzień, dwa lek może usypiac, potem jak organizm się dostroi zacznie dzialac aktywizująco. Ma tez działanie antydepresyjne, którego inne leki zazwyczaj nie posiadaja.
To dobry srodek, dawka tez wydaje się być idealna.

Awatar użytkownika
Necro
zaufany użytkownik

Post autor: Necro » pn cze 09, 2014 11:04 am

Mi solian przykładowo dużo pomógł zero skutków ubocznych tak jak anton pisze trzeba dać czas dla leku żeby się rozkręcił :wink:
Śmierć Wrogom Ojczyzny

F20
bywalec
Status: Elektrotechnik
Gadu-Gadu: 63718896

Post autor: F20 » sob lip 12, 2014 10:27 pm

Nie brałem solianu i trudno mi się wypowiadać ale mam 2 opinie dotyczące tego leku:
1. W aplikacji na Androida o lekach jaką przesłałem jest informacja, że jest to lek sprzedawany głównie w Polsce i jeszcze tylko w jednym kraju chyba sąsiadującym z Polską.
2. Dawka 200 mg to nie jest mało w porówaniu np. do Abilify 10 mg czy 15 mg. A to chyba japoński lek.
Nie chcę nikogo zrażac do tego leku, tylko wyrażam swoją opinię.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » ndz lip 13, 2014 11:51 am

Pewnie, wlasnie po to jest forum.
Tylko weź pod uwagę, ze po Abilify może wystapic nagly zgon, tak jest podane w ulotce, natomiast najgorsze co może wystapic po Solianie to zatrzymanie miesiączki. Szkoda wogule porownywac toksyczność obydwu srodkow, Solian wypada w tym porównaniu jak dropsy truskawkowe. To bardzo lagodny srodek, mogę to potwierdzić, zazywam go od ponad 5 lat. W dodatku pojawil się już nowy ulepszony Solian - Amisan, w którym zostały wyeliminowane wszelkie wady poprzednika.

F20
bywalec
Status: Elektrotechnik
Gadu-Gadu: 63718896

Post autor: F20 » ndz lip 13, 2014 12:11 pm

FDA nie zaakceptowało solianu do leczenia schizofrenii. To z Wikipedii. A te nagłe zgony to poważny minus Abilify.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » ndz lip 13, 2014 6:30 pm

Czytalem, ze nie zaakceptowalo, natomiast w Kanadzie i Wloszech wyłącznie w dawce 50mg na wycofanie społeczne (autyzm) oraz depresje, a nie jako lek przeciwpsychotyczny. Ciekaw jestem z czego to wynika, prawdopodobnie jakies zawirowania miedzy koncernami, a rzadem, bo jako srodek farmaceutyczny jest znacznie bezpieczniejszy od całej reszty dostępnej na rynku. Francja może się już poszczycić 22 latami pozytywnych wynikow doswiadczen klinicznych, to kawal czasu.

Awatar użytkownika
schizo11
zaufany użytkownik

Post autor: schizo11 » ndz lip 13, 2014 7:03 pm

50mg to chyba tylko nerwice jest stosowany bo do leczenia objawów negatywnych to są dawki rzędu 100-300mg.
Dla mnie Solian (Amisan) jest super. Kolejny zadowolony użytkownik tego leku.

Na każdego działa każdy lek inaczej i warto spróbować kilku żeby mieć porównanie.

Awatar użytkownika
SongoSSJ
zaufany użytkownik

Post autor: SongoSSJ » pn lip 21, 2014 6:01 am

Solian podobnie jak inne neuroleptyki to zwykły narkotyk

------------- uwaga moderatora karuna
post przesunięty z wątku: viewtopic.php?f=43&t=17332

------------- uwaga zbyszka
Wróciłem ten post z niechcianych, bo to tylko Twoje zdanie, do którego masz prawo. Ono nie narusza regulaminu.

Wróć do „solian”