.

amisulprid
AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Re: [Solian] Czy dobrze stosuję od 3 lat

Post autor: AntonPawlowicz » sob gru 07, 2013 10:03 pm

Wedle podobnego starszego myslenia witamina B12 to tez psychotrop, no bo jak ze inaczej skoro dziala na mozg :roll:
Wydaje mi sie, ze skoro caly swiat idzie do przodu, to i nam nie przystoi cofac sie w rozwoju :)
Obecnie istnieje podzial na leki psychotropowe i neuroleptyczne, tego sie trzymajmy. Jestesmy pacjentami, wiemy z czym sie to je, tym bardziej ignorancja nam nie wypada, co innego szarym zdrowym zjadaczom sucharow.

Awatar użytkownika
Wspaniale
zaufany użytkownik

Post autor: Wspaniale » sob gru 07, 2013 10:19 pm

http://pl.wikipedia.org/wiki/Leki_psychotropowe
http://pl.wikipedia.org/wiki/Leki_przeciwpsychotyczne

Leki psychotropowe to między innym leki przeciwpsychotyczne (zwane neuroleptykami) czyli jedno i to samo. Tyle że leki psychotropowe w odróżnieniu
od leków neuroleptycznych i przeciwpsychotycznym obejmują większą grupę leków, między innymi przeciwlękowe, uspokajające, nasenne.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » sob gru 07, 2013 10:23 pm

No tak, wikipedia, faktyczny autorytet w dziedzinie psychiatrii i medycyny. Oj ludzie, ludzie wiecej krytycyzmu :roll:
Wiki tworza nieraz wieksi oszolomy od nas, a wierz mi, ze to cos :lol:

Awatar użytkownika
Wspaniale
zaufany użytkownik

Post autor: Wspaniale » sob gru 07, 2013 10:27 pm

Może zamiast tego podaj link do wiarygodnego źródła na rzeczony temat.

Awatar użytkownika
mei
zaufany użytkownik

Post autor: mei » sob gru 07, 2013 11:14 pm

Anton, ignorancją to Ty się wykazujesz. Neuroleptyki zawierają się w lekach psychotropowych -> psychoedukacja w IPiN. Jest tu więcej osób, które były na f10 w Warszawie, więc mogą potwierdzić.
Kochajcie tych, których chcecie kochać, żyjcie tak, jak chcecie żyć i nigdy nie pozwólcie by ktokolwiek przeszkodził wam w zmienianiu waszych marzeń w rzeczywistość.
Jared Leto, 13.04.2014.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » sob gru 07, 2013 11:20 pm

:P
I tak Was uwielbiam! :D

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » sob gru 07, 2013 11:27 pm

Duby smolone pleciecie, taka jest prawda.
Co do zrodla to wez otworz pierwszy z brzegu leksykon lekow, ja mam w domu dwa opasle tomiszcza pol na pol metra. Otworz rozdzial Neuroleptyki - jest czarne na bialym, ze neuroleptyki to nie psychotropy, to osobny dzial farmakologiczny.

Awatar użytkownika
mei
zaufany użytkownik

Post autor: mei » sob gru 07, 2013 11:44 pm

Wolę jednak się oprzeć na tym co mówią lekarze. ;)
Kochajcie tych, których chcecie kochać, żyjcie tak, jak chcecie żyć i nigdy nie pozwólcie by ktokolwiek przeszkodził wam w zmienianiu waszych marzeń w rzeczywistość.
Jared Leto, 13.04.2014.

Awatar użytkownika
jojo
zaufany użytkownik

Post autor: jojo » ndz gru 08, 2013 12:13 am

AntonPawlowicz pisze:(...)Wspominasz o zlym wplywie duzych dawek na Ciebie, a nie pomyslalas, ze bylo to spowodowane ostrym rzutem choroby i gdyby nie te dawki moglo by sie to roznie skonczyc dla Ciebie. Gdy chodzi o zycie, uwierz mi skutki uboczne sa malo wazne. Duzo wazniejsze by pacjent zlapal kontakt z rzeczywistoscia.
Anton, tak się składa, że wówczas nie byłam w stanie ostrym. Po trzech tygodniach, brania solianu w dawce 400 mg, pozbyłam się omamów słuchowych i urojeń. Dochodziłam do siebie. Wszystko szło ku dobremu, do czasu, aż nieopatrznie powiedziałam lekarce, że czułam się tak, jakbym nigdy nie miała wyjść ze szpitala, jakbym tam miała spędzić wieki. To nie było żadne urojenie. Te same odczucia miała jedna pacjentka, lecząca się na depresję. Lekarka bezpodstawnie zwiększyła mi dawkę leku, czyniąc go dla mnie trucizną. To przez nią ponownie trafiłam do szpitala, bo wywołał u mnie natrętne myśli i napady panicznego lęku. Te objawy, to nie był skutek choroby. To były skutki uboczne solianu. Gdyby nie te dawki, 600 mg to zapewne nie wylądowałabym ponownie w szpitalu. Więc, mi nie wmawiaj, że byłam tak chora, że wymagałam tak wysokich dawek. To nieprawda.

Tak się składa, że wówczas miałam już kontakt z rzeczywistością. Nie zagrażałam sobie. Nie miałam nawet omamów słuchowych i urojeń, a ten babus bezpodstawnie zwiększył mi dawkę leku.
To, że jakiś lek komuś służy, nie znaczy że nie zaszkodzi innej osobie. :(

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » ndz gru 08, 2013 1:39 am

Bron Boze, nic nie wmawiam, nawet nie jestem doktorem habilitowanym :roll:
Tak tylko glosno mysle wirtualnie. Wydaje mi sie, ze bylas swiezo po epizodzie, objawy mogly sie nasilic niezaleznie od leku. Moglo to byc spowodowane masa czynnikow. Z drugiej strony mozliwe, ze to Ty masz racje - moze faktycznie Twoj orgaznim nie toleruje wysokiej dawki tego leku, nie twierdze, ze to nie mozliwe.

Awatar użytkownika
jojo
zaufany użytkownik

Post autor: jojo » ndz gru 08, 2013 1:54 am

Anton, czytaj mnie ze zrozumieniem. Jak lekarka przepisała mi 600 mg solianu, nie byłam już w stanie ostrej psychozy. Omamy słuchowe i urojenia zniknęły.

Rzeczywiście duże dawki solianu mi szkodzą.
To, że jakiś lek komuś służy, nie znaczy że nie zaszkodzi innej osobie. :(

Wróć do „solian”