Czy ktoś z was bierze Solian w dawkach poniżej 300mg?

amisulprid
Awatar użytkownika
Zbychu77
zarejestrowany użytkownik

Re: Czy ktoś z was bierze Solian w dawkach poniżej 300mg?

Post autor: Zbychu77 » śr gru 26, 2012 12:07 am

jaka dawka jest najefektywniejsza jesli chodzi o objawy negatywne w schizofrenii? czy mógłby mi ktos kompetentny wyjasnic pokrótce mechanizm działania amisulpridu w niskich dawkach?

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » śr gru 26, 2012 12:52 am

Najlepsze wyjasnienie uzyskasz od lekarza.
W malych dawkach jest mocno aktywizujacy. Dobre dzialanie antypsychotyczne w malej dawce uzuyskuje jedynie gdy pacjent jest w stanie stabilnym/ przy wzglednej remisji, innymi slowy sprawdza sie jako lek podtrzymujacy w tej dawce.
Gdy stan jest niestabilny, wystepuje nasilenie psychozy dawka wynosi od 400mg w gore, wtedy wykazuje niezwykle mocne dzialnie antypsychotyczne, lecz dziala wtedy takze uspokajajaco, hamujaco i wyciszajaco.
Przy niskich dawkach wystepuje moce dzialanie antydepresyjne. W przypadku mocnej psychozy owe dzialanie moze powodowac stany lekowe, stad nie zaleca sie w takich przypadkach dawki nizszej niz 200mg na dobe.

Awatar użytkownika
Zbychu77
zarejestrowany użytkownik

Post autor: Zbychu77 » śr gru 26, 2012 1:00 am

Dziękuje za odp

maja500
zaufany użytkownik

Post autor: maja500 » wt mar 11, 2014 9:40 pm

Hej, ja biore solian niezmiennie 200mg na dobre i tak jak poprzednio ktoś napisał nie widzę ani pozytywnych ani żadnych negatywnych skutków, też takie placebo.. Do tego biorę jeszcze depakine.
"Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Dobrze się widzi tylko sercem."
Antoine de Saint-Exupéry

Awatar użytkownika
netka
zaufany użytkownik
Status: analityk internetowy

Post autor: netka » śr mar 26, 2014 3:06 pm

witajcie:)
ja biorę 100 mg Solianu, ale jestem w remisji już 6 rok. działa na mnie świetnie. dostałam pracę, funkcjonuję jak zdrowy człowiek, naprawdę nie mogę narzekać. biorę go w połączeniu z Escitalopramem 100 mg, wszystko biorę rano i czuję się bdb, mogę pracować, jest naprawdę ok. Na początku brałam 400 mg, potem 200 mg, aż zeszłam do 100 mg Solianu i 100 mg Escitalopramu Actavis. muszę braćantydepresanty też, bo przy schizofrenii u mnie pojawia się też depresja z myślami samobójczymi, ale psychozy nie miałam od 6 lat :) od czerwca 2008.
"Idź własną drogą, Bo w tym cały sens istnienia, Żeby umieć żyć, Bez znieczulenia, Bez niepotrzebnych niespełnienia, Myśli złych..." [Dżem-Do kołyski]

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » śr mar 26, 2014 7:28 pm

Coz tylko pogratulować! Madrosci, farta, rozwagi, umiejetnosci życiowych, wszystkiego! Dzielna dziewczyna, tak 3maj!!! :D

Eremite
zaufany użytkownik

Post autor: Eremite » śr lis 12, 2014 3:12 pm

Chciałabym brać 200 mg czy 300 mg. Wróci psychoza? Bardzo mi zależy na pozbyciu się negatywów. Dodam ,że niechęć mija wyłącznie po kawie (na chwilę). Czy Solian w tej dawce zniesie negatywy?

Eremite
zaufany użytkownik

Post autor: Eremite » śr lis 12, 2014 3:33 pm

Dodam ,ze duże dawki robiły ze mnie mumię emocjonalną ,a i miałam rozregulowaną gosp. hormonalną (mlekotok) czy wobec tego w ogóle mogę go brać , nawet w niższej dawce?

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » śr lis 12, 2014 9:12 pm

Ja ponad rok zazywalem 100mg wiec moge stwierdzić, ze nawet bardzo male dawki tego leku dzialaja mocno przeciwpchotycznie, warunek, trzeba unikac mocnego stresu oraz toksycznego środowiska.
Należy tez skonsultować się z lekarzem w sprawie zmniejszenia dawki, jeśli pozwoli to nie widze przeszkod.
Inna sprawa jest podatność na hipermanie, jak wiadomo ten lek mocno aktywizuje, a male dawki najmocniej i trzeba uwazac, by nie wpsac z deszczu pod rynne - można tak bardzo mocno się nakrecic, ze to spowoduje psychozę. Jednak to sprawa indywidualna, dlatego konieczna jest opinia oraz zgoda lekarza powadzacego.

Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik

Post autor: pawel534 » wt lis 18, 2014 5:28 pm

Ja biorę obecnie około 50 mg solianu. Nie zauważyłem jego działania aktywizującego czuję jakbym brał placebo. Nie wiem czy taka mała dawka ma jeszcze jakieś działanie. Chyba najlepiej czułem sie na dawce ok. 100 mg ale skoro nie mam objawów w postaci głosów, natłoku myśli czy urojeń i innych które miałem to chyba nie ma sensu brać większej dawki.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » wt lis 18, 2014 7:38 pm

Pamietaj, ze to stapanie po bardzo cienkim lodzie.
Jojo tez kiedyś zeszla do 50mg i nawet ladnie się na tej dawce trzyamala, co jedynie swiadczy o działaniu przeciwpsychotycznym takiej dawki, należy jednak podkreslic, iż jest to działanie raczej znikome, takie o włos, ze tak powiem.
Jojo jednak poszla dalej i postanowila odstawić całkowicie leki, sadzac podobnie, ze jest zdrowa. Jakie były opłakane skutki owego posuniecia mogliście przeczytać nie jeden raz - wielokrotna hospitalizacja, zwiększenie dawek do astronomicznych rozmiarow i znacznie poważniejsze niż kiedyś skutki choroby. Nawet obecnie, gdy zazywa znacznie wieksza dawke, wciąż ma objawy w postaci natrętnych myśli. To wskazuje na to, ze objawy chorobowe pod czas poważnego kryzysu mogą się utrwalac i późniejsze dojście do pelnej remisji jest juz bardzo trudne lub niemożliwe.

Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik

Post autor: pawel534 » śr lis 19, 2014 3:05 pm

Anton my mamy chyba różne podejście co do przyczyn schizofrenii. Ty chyba nie wierzysz że możesz całkowicie wyzdrowieć ze schizofrenii. Ja wierze że można całkowicie wyzdrowieć ze schizofrenii i uważam że możliwe jest to za sprawą Boga bo ja uważam że schizofrenia moja może mieć podłoże duchowe Ty pewnie opowiadasz się za chorobami mózgu. Ja mam prawo czuć się zdrowy lub prawie zdrowy bo naprawdę jak ostatni raz zmniejszyłem dawkę leków to objawy które wcześniej się pojawiały teraz nie pojawiły się i ja to wiążę z tą mszą dla chorych. Choć wczoraj kilka razy się przesłyszałem i kilka razy miałem wrażenie jakby słowa wypowiadane przez kogoś były skierowane do mnie choć wiem że to nieprawda. Ja myślę że przy moim obecnym stanie jestem w stanie spróbować odstawić leki. Ty rozpisujesz się o dobroczynnym działaniu leków ja nie jestem do końca przekonany do ich pozytywnego tak działania. Poza tym ostatnio dwa razy sam wracałem do większej dawki leków więc myślę że kolejny raz też sam bym wrócił do leków gdyby pojawiły się jakieś niepokojące objawy typu natłok myśli, urojenia czy głosy i inne. Narazie biorę leki bo nie chcę niepokoić rodziny ale myślę, że jak znajdę pracę i pokażę że normalnie funkcjonuje to chyba wtedy spróbuje odstawić leki.

Awatar użytkownika
Ralf
zaufany użytkownik

Post autor: Ralf » pn gru 01, 2014 9:59 am

Nikarina pisze:Czy macie akatyzję lub inne efekty uboczne? Czy akatyzja mija? Czy czujecie się lepiej zależnie od dawki, czujecie znaczną poprawę?
Ja aktualnie biorę poniżej 300 mg i mam dobrą wiadomość! Akatyzja ustąpiła! Na 800 mg miałem ją okropną, to było bardzo uciążliwe. Teraz jest o wiele lepiej. Nie mam skutków obocznych i dobrze się czuje :) Solian jest bardzo dobrym lekiem!
"Żyjemy w świecie przyjemności pozbawionych radości"
"Nie widzę gwiazd, lecz muszę trwać"

marecki292
bywalec
Status: wolny
Gadu-Gadu: 1329713

Post autor: marecki292 » śr lut 04, 2015 11:43 pm

pawel534 pisze:Anton my mamy chyba różne podejście co do przyczyn schizofrenii. Ty chyba nie wierzysz że możesz całkowicie wyzdrowieć ze schizofrenii. Ja wierze że można całkowicie wyzdrowieć ze schizofrenii i uważam że możliwe jest to za sprawą Boga bo ja uważam że schizofrenia moja może mieć podłoże duchowe Ty pewnie opowiadasz się za chorobami mózgu. Ja mam prawo czuć się zdrowy lub prawie zdrowy bo naprawdę jak ostatni raz zmniejszyłem dawkę leków to objawy które wcześniej się pojawiały teraz nie pojawiły się i ja to wiążę z tą mszą dla chorych. Choć wczoraj kilka razy się przesłyszałem i kilka razy miałem wrażenie jakby słowa wypowiadane przez kogoś były skierowane do mnie choć wiem że to nieprawda. Ja myślę że przy moim obecnym stanie jestem w stanie spróbować odstawić leki. Ty rozpisujesz się o dobroczynnym działaniu leków ja nie jestem do końca przekonany do ich pozytywnego tak działania. Poza tym ostatnio dwa razy sam wracałem do większej dawki leków więc myślę że kolejny raz też sam bym wrócił do leków gdyby pojawiły się jakieś niepokojące objawy typu natłok myśli, urojenia czy głosy i inne. Narazie biorę leki bo nie chcę niepokoić rodziny ale myślę, że jak znajdę pracę i pokażę że normalnie funkcjonuje to chyba wtedy spróbuje odstawić leki.
w czym ci modlitwa pomoze to w nawrocie choroby pogódź sie z tym że jesteś chory a będzie łatwiej

Galard
bywalec

Post autor: Galard » wt lut 17, 2015 10:15 am

Biorę 200 mg od kilku lat i jest dobrze. Lekarz wiele razy zalecał mi 400 ale się uparłem i miałem racje, bo od 4 lat nie byłem w szpitalu i się nie na to nie zanosi. Nie widzę na co dzień żadnych objawów ubocznych.

Wróć do „solian”