Dlaczego nie możecie pracować w schizofrenii?

Awatar użytkownika
White Angel
zaufany użytkownik

Dlaczego nie możecie pracować w schizofrenii?

Post autor: White Angel »

Dlaczego nie możecie pracować w schizofrenii? No, właśnie, co Wam przeszkadza, aby pójść do pracy?
Mi przeszkadzały głównie 2 rzeczy: potworne zmęczenie, brak sił i rozregulowany sen. Spałem po 11/12 godzin i nie byłem wstanie rano wstać.
Just remember that death is not the end. Heaven or hell? The choice is Yours.

Awatar użytkownika
Yellow9
zaufany użytkownik

Re: Dlaczego nie możecie pracować w schizofrenii?

Post autor: Yellow9 »

Teraz wiadomo nie chodzę, bo głosy, ale jak chodziłam do szkoły to byłam tak zalekowana, że trudno było mi ustać na nogach. W takim stanie praca odpada. Do tego problemy z uwagą, niepokój, rozkojarzenie, brak motywacji. Wystarczy, że głos komentuje, że robie coś do dupy i momentalnie mi się odechciewa lub się denerwuje, a w najgorszym przypadku płacze z bezsilności, że nie mogę czegoś zrobić jak zdrowa osoba.
Prawdziwa kobieta jest nieskończoną tajemnicą.

Awatar użytkownika
Catastrophique
zaufany użytkownik

Post autor: Catastrophique »

Pracowałem a teraz szukam pracy, jedyną przeszkodą był stres (pozostałość po fobii społecznej). Kiedyś tak było, ale teraz nie wyobrażam sobie siedzieć bezczynnie w domu.
Can Delight

Awatar użytkownika
wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Post autor: wowo21975 »

Wracają symptomy chorobowe a że są paskudne to i pracować nie da się.

Awatar użytkownika
Zchizol
zaufany użytkownik

Post autor: Zchizol »

Na początku miałem lęki, bałem się ludzi, nie umiałem rozmawiać i cały czas byłem senny- potrafiłem zasnąć na stojąco.... Jak miałem iść do pracy to zaczynałem płakać :lol: Ale postanowiłem sobie, że za cholerę nie będę pracował w zakładzie pracy chronionej, czy był na rencie... I tak chodziłem do roboty- ciężkiej bo fizycznej... Z czasem stawałem się coraz lepszy i moi przełożeni zaproponowali mi awans, ponieważ miałem wyższe wykształcenie... I tak zostałem skierowany na badania psychologiczne odnośnie stanowiska kierowniczego, oraz egzamin z zakresu obowiązków, BHP i ruchu zakładu miałem- teraz jestem na kierowniczym stanowisku i zawsze jak wchodzę na zaklad pracy to dostaje kopa, takiego, żebym mógł góry przenosić... za niedługo mam ponowne testy psychologiczne i egzamin na wyższe stanowisko... Więc drodzy Panie i Panowie wszystko się da :P

Awatar użytkownika
Catastrophique
zaufany użytkownik

Post autor: Catastrophique »

Gratulacje, Zchizol.
Can Delight

cezary123
zaufany użytkownik

Post autor: cezary123 »

Zchizol pisze:
wt cze 30, 2020 9:24 am
Więc drodzy Panie i Panowie wszystko się da
Ja będę szukał w środowisku, które nie wie o mojej diagnozie, żebym nie musiał się spowiadać, dlaczego pcham się tam, gdzie powinni być zdrowi i idealni.
Wiedzą, że masz chorobę psychiczną?
Jak poradziłeś sobie z sugestią otoczenia, że nie powinieneś, nie wypada, bo taki, co on narobi itd.?

Awatar użytkownika
klucz żurawi
zaufany użytkownik

Post autor: klucz żurawi »

Przez wyczerpanie fizyczne. Pierwsze osiem lat bycia na rencie przeleżałem w łóżku. 12 godzin snu i 8 godzin leżenia zniszczyło moją zdolność do wysiłku fizycznego. Nie będę wstanie wytrzymać tych 8 godzin przy linii produkcyjnej.
Ale ostatnio wziełem się za siebie i zaczełem ćwiczyć z hantlami i za rok się zobaczy jaką będę miał kondycję.
Sie sieje. Sie je.

cezary123
zaufany użytkownik

Willow9 pisze:
pn cze 29, 2020 8:19 pm
Wystarczy, że głos komentuje, że robie coś do dupy i momentalnie mi się odechciewa lub się denerwuje, a w najgorszym przypadku płacze z bezsilności, że nie mogę czegoś zrobić jak zdrowa osoba.
Może głos da się wyciszyć i nikt się nie zorientuje.
A co gdyby to specjalnie albo odruchowo inni ludzie naprawdę tak komentowali, żeby kogoś wkurzyć? Bo wiedzą, że chorował i trzeba dziobać takich w stadzie?

Awatar użytkownika
Cynamon
zaufany użytkownik

Post autor: Cynamon »

ja nawet jak siedzę przy kompie 2 godziny non top to czuje się intelektualne zmęczony i muszę się położyć, normalnie nie mogę inaczej
fizycznie też nie mam kondycji

Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik

Post autor: Digital »

Nie muszą wiedzieć, to się czuje. Czują nas węchem na kilometr. Trzeba dobrze opanować grę aktorską by móc to skutecznie tuszować i udawać zdrowego. Często do tego trzeba postępować wbrew sobie i swoim zasadom, bo w pracy tak jak wszędzie jest tak, że jak wlazłeś między wrony to musisz krakać jak one inaczej ciebie zadziobią.

Awatar użytkownika
Digital
zaufany użytkownik

Post autor: Digital »

Cynamon pisze:
wt cze 30, 2020 12:46 pm
ja nawet jak siedzę przy kompie 2 godziny non top to czuje się intelektualne zmęczony i muszę się położyć, normalnie nie mogę inaczej
fizycznie też nie mam kondycji
Może masz złą dietę? Może za dużo węglowodanów i cukrów prostych oraz tłuszczu? Taka dieta odbiera energię i po posiłku czujesz się bardziej zmęczony niż przed.

Awatar użytkownika
Cynamon
zaufany użytkownik

Post autor: Cynamon »

Digital pisze:
wt cze 30, 2020 12:51 pm

Może masz złą dietę? Może za dużo węglowodanów i cukrów prostych oraz tłuszczu? Taka dieta odbiera energię i po posiłku czujesz się bardziej zmęczony niż przed.

albo lek we krwi
po godzinie od wzięcia klozapolu aż mi się kręci w głowie z zamulenia
a po dawce o 19:0 tak mnie zamula że zasypiam

cezary123
zaufany użytkownik

Zchizol pisze:
wt cze 30, 2020 9:24 am
Z czasem stawałem się coraz lepszy i moi przełożeni zaproponowali mi awans, ponieważ miałem wyższe wykształcenie... I tak zostałem skierowany na badania psychologiczne odnośnie stanowiska kierowniczego, oraz egzamin z zakresu obowiązków, BHP i ruchu zakładu miałem- teraz jestem na kierowniczym stanowisku
No właśnie. Wyższe wykształcenie trzeba zdobywać za wszelką cenę, nawet za cenę wielu tymczasowych wyrzeczeń.
Ja bym nie mógł być kierownikiem, za miękkie serce mam do ludzi. Mogę być specjalistą od czegoś, takim od zegarmistrzowskiej roboty w przenośni, dłubać, montować, posługiwać się wiedzą itd.
A szczególnie w tym Twoim zakładzie pracy jest ostra rywalizacja, sparringi, wygryzanie się wzajemne z pracy ze stanowisk, a już najgorzej na przekroju pozycji ma średnia kadra kierownicza, bo z góry ich ...., a z dołu .... :mrgreen:
Ale firma dobra, powodzenia w pracy.

Awatar użytkownika
Dębogost
bywalec
Lokalizacja: z Czarnych Dziur, z Pustek Kul, z Lasu gdzie nie ma Czasu

Post autor: Dębogost »

Niektórzy nie mogą pracować ponieważ biorą za dużo leków, inni bo mają za dużo objawów, a ostatni bo im się nie chce.
cztery razy po dwa razy osiem razy raz po raz po polnocy ze dwa razy i nad ranem jeszcze raz

Wróć do „praca”