Rekrutacja do pracy z rentą

Moderator: Darius

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Tup
zaufany użytkownik

Rekrutacja do pracy z rentą

Postby Tup » Thu Jan 11, 2018 1:32 am

witam

Czy ma pracodawca wgląd do orzeczenia Zusu z komisji,gdzie jest opis co mówiliśmy na komisji i opinia o naszym stanie orzecznika?
Proszę o pilną odpowiedz.

Ja chyba już kiedyś miałem taki przypadek,w ogóle dużo było tam papierów do ksera.Teraz mam to orzeczenie zasrane złą opinią i boje się ją dawać.Co w takim wypadku wymyśleć?zawieruszyło?Pracodawca nadgina prawo?Bo chce się dowiedzieć o chorobie?a to przecież jest pod ochroną?

Buszra82
moderator
moderator

Re: Rekrutacja do pracy z rentą

Postby Buszra82 » Thu Jan 11, 2018 10:21 am

Ja od momentu zachorowania nie miałam jeszcze umowy o pracę, zawsze były to umowy-zlecenia czyli popularne śmieciówki czy umowy o dzieła a przy nich nie jest wymagane zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia wypełnia się oświadczenie zdrowotne samodzielnie dla pracodawcy nawet taka śmieciówka jest wygodniejsza i zdecydowanie tańsza dla pracodawcy więc może zapytaj czy początkowo mogłaby by to być umowa- zlecenie sprawdzisz się i może pracodawca sam zaproponuje etat a jak Cię już lepiej pozna, a wtedy to wiadomo że jak już się sprawdzisz będzie inaczej na Ciebie patrzył :)

cezary123
zaufany użytkownik

Postby cezary123 » Thu Jan 11, 2018 11:02 am

A Ty jak byś rekrutował swoich wartościowych pracowników do pracy w swojej cennej firmie?

Podobno prześwietlają jak mogą, przecież z jednej strony chcą uczciwych ludzi, a z drugiej naiwnych, których można wykorzystać niepostrzeżenie (jeżeli to pracodawca jest przypadkiem nieuczciwy). Trudno to wypośrodkować i pogodzić sprzeczne interesy dwóch stron. Trzeba po prostu trafić na uczciwą sytuację.

http://kadry.infor.pl/kadry/indywidualn ... -roku.html

shadowman
bywalec

Postby shadowman » Sun Jan 14, 2018 1:20 am

Jakie to paradoksalne, że ludzie (mimo że jej nie rozumieją) pragną Wolności, którą utożsamiają poniekąd z demokracją. A z drugiej strony tak ochoczo poddają się dyktaturze w pracy.
Ehh, ta wcielona niedoskonałość:P
Władza absolutna państwa będzie funkcją absolutnej swobody każdej jednostkowej woli.

wurm
zaufany użytkownik

Postby wurm » Mon Jan 15, 2018 8:09 am

Tup masz miec takie rzeczy gdzies i zycie stanie sie prostrze nie stygmatyzuj sie pleas
Here we are, born to be kings
We're the princes of the universe

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Mon Jan 15, 2018 9:24 am

Pracodawca nie ma wglądu do zaswiadczen lekarskich! One mogą interesowac wyłącznie lekarza medycyny pracy!

Natomiast przy niepełnosprawności 02-P pracodawca ma więcej profitów z zatrudnienia, dopłat do wnagrodzenia i rozmaitych refundacji, więc zatajanie że schorzenie jest psychiatryczne może zostać odczytane jako nielojalnosc wobec firmy zatrudniającej.

Tup
zaufany użytkownik

Postby Tup » Mon Apr 02, 2018 8:45 am

Pisałem meila do Pip-u i mi odpisali listownie.Te zakłady łamią prawo żądając taki dokument i nie ma obowiązku mówić im,że mam rentę,tylko muszę to zgłosić w Zusie,że podjąłem zatrudnienie.Następny raz już im takiego dokumentu nie dam,a jak będą chcieli powiem,że łamią prawo,ciekawe czy wtedy mnie zatrudnią?to już inna bajka hehe.

pawel534
zaufany użytkownik

Postby pawel534 » Mon Apr 02, 2018 5:20 pm

Nie wiem czy mogą żądać orzeczenia ZUS-u ale ponoć pracodawca powinien wiedzieć czy jesteś na rencie bo wtedy inaczej ponoć składki odprowadzają. Chodzi chyba o to czy jesteś ubezpieczony z innego tytułu niż umowa o pracę.

Tup
zaufany użytkownik

Postby Tup » Mon Apr 02, 2018 11:28 pm

W Zusie muszą wiedzieć i wtedy naliczają oni.Tak pisali w liście,takie jest prawo.A pracodawca wiadomo,że to nadużywa.Jakieś orzeczenie żąda itp,to jest niezgodne z prawem i można to zgłosić do Pipu jakby był konflikt o to.Nie ma obowiązku mówienia mu o rencie.

Meduzola
zaufany użytkownik

Postby Meduzola » Tue Apr 03, 2018 2:31 am

U mnie wszyscy wiedzą o diagnozie i pobytach w psychiatrykach, ludziom gęby nie zamkniesz... Ale dlaczego MOPS co pół roku żąda zaświadczenia z ZUS-u, że się nie pobiera renty? Czyli jednak jest jakaś ochrona danych osobowych...

Return to “praca”