co ma począć biedny, młody człowiek, który dopiero co wyszedł z psychiatryka z diagnozą "schizofrenia"?

Moderator: moderatorzy

Regulamin forum
W dyskusji na tematy religijne oraz duchowości, lecz nie związane ze schizofrenią proszę używać działu tematy dowolne -> filozofia.
Awatar użytkownika
hagonbc
bywalec
Posty: 201
Rejestracja: pt wrz 23, 2016 8:28 pm
Status: szlachta nie pracuje
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 24522233

co ma począć biedny, młody człowiek, który dopiero co wyszedł z psychiatryka z diagnozą "schizofrenia"?

Postautor: hagonbc » ndz maja 01, 2022 4:51 pm

co ma począć biedny, młody człowiek, który dopiero co wyszedł z psychiatryka z diagnozą "schizofrenia"? dostał tabletki psychotropowe, lekarze mówią "jedz tabletki, będziesz zdrowy i szczęśliwy" ale niestety nie powiedzą mu PRAWDY o schizofrenii (gdyż sami jej nie znają). I ten młody człowiek je te tabletki, jego stan jest raz lepszy, raz gorszy ale nie zna prawdziwego mechanizmu swojej choroby i bezwiednie wchodzi w coraz większe bagno demoniczne. Cierpi coraz bardziej, popada w depresje schizofreniczną, ma lęki, myśli samobójcze, jest totalnie pogubiony w życiu. Ten scenariusz był już powtarzany miliony razy. Nie wie ten młody człowiek że schizofrenia jest stanem duchowym wywołanym przez diabła i że droga ku Bogu (oczywiście w Kościele katolickim a nie w jakichś sektach, schizmach czy herezjach) jest JEGO JEDYNYM RATUNKIEM. Nie zna on arkan walki duchowej ani nie jest zaznajomiony z chrześcijańską demonologią. Nie wie, że szatana można pokonać tylko modląc się do Matki Bożej na różańcu, że trzeba mu nosić poświęcony Cudowny Medalik św. Katarzyny Laboure (z Niepokalanowa).

cezary123
zaufany użytkownik
Posty: 26475
Rejestracja: pn paź 10, 2011 9:47 pm
płeć: mężczyzna

Re: co ma począć biedny, młody człowiek, który dopiero co wyszedł z psychiatryka z diagnozą "schizofrenia"?

Postautor: cezary123 » pn cze 06, 2022 11:34 pm

W Kościele też przypinają łatki "chorego psychicznie", "nienormalnego".

Na uprzedzenia ludzkie nie pomoże wiara w ratunek od demona, a nawet pogłębi "inność" , to jest bardziej kwestia socjologiczna.

Damian1
zarejestrowany użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: wt maja 17, 2022 8:27 am
płeć: mężczyzna

Re: co ma począć biedny, młody człowiek, który dopiero co wyszedł z psychiatryka z diagnozą "schizofrenia"?

Postautor: Damian1 » pt lip 08, 2022 9:05 pm

Zgadzam się. Ludzie nieświadomi, niewierzący w demoniczne pochodzenie schizofrenii są w tragicznym położeniu. Ale chyba w jeszcze gorszym położeniu są ci, którzy wiedzą o rzeczonym pochodzeniu, a grzeszą. Na przykład ja. :( Tylko Jezus może nas uratować.

Awatar użytkownika
kotek
zaufany użytkownik
Posty: 3859
Rejestracja: ndz lip 26, 2015 2:57 pm
płeć: mężczyzna

Re: co ma począć biedny, młody człowiek, który dopiero co wyszedł z psychiatryka z diagnozą "schizofrenia"?

Postautor: kotek » pt lip 08, 2022 9:48 pm

Zacytuję dwa spośród wcześniejszych postów z tego wątku (z własnymi wyróżnieniami):
[quote=hagonbc post_id=667140 time=1651413102 user_id=8415]
co ma począć biedny, młody człowiek, który dopiero co wyszedł z psychiatryka z diagnozą "schizofrenia"? dostał tabletki psychotropowe, lekarze mówią "jedz tabletki, będziesz zdrowy i szczęśliwy" ale niestety nie powiedzą mu PRAWDY o schizofrenii (gdyż sami jej nie znają). I ten młody człowiek je te tabletki, jego stan jest raz lepszy, raz gorszy ale nie zna prawdziwego mechanizmu swojej choroby i bezwiednie wchodzi w coraz większe bagno demoniczne. Cierpi coraz bardziej, popada w depresje schizofreniczną, ma lęki, myśli samobójcze, jest totalnie pogubiony w życiu. Ten scenariusz był już powtarzany miliony razy. Nie wie ten młody człowiek że [u][b]schizofrenia jest stanem duchowym wywołanym przez diabła[/b][/u] i że droga ku Bogu (oczywiście w Kościele katolickim a nie w jakichś sektach, schizmach czy herezjach) jest JEGO JEDYNYM RATUNKIEM. Nie zna on arkan walki duchowej ani nie jest zaznajomiony z chrześcijańską demonologią. Nie wie, że szatana można pokonać tylko modląc się do Matki Bożej na różańcu, że trzeba mu nosić poświęcony Cudowny Medalik św. Katarzyny Laboure (z Niepokalanowa).
[/quote]

[quote=Damian1 post_id=672046 time=1657303508 user_id=10476]
Zgadzam się. [b]Ludzie nieświadomi, niewierzący w demoniczne pochodzenie schizofrenii są w tragicznym położeniu. [u]Ale chyba w jeszcze gorszym położeniu są ci, którzy wiedzą o rzeczonym pochodzeniu, a grzeszą.[/u][/b] Na przykład ja. :( Tylko Jezus może nas uratować.
[/quote]

[b]Mam podobne myśli, problemy czy "lęki"[/b] (co do tego, że schizofrenia jest pochodzenia diabelskiego, a nawet że jest gorzej, że osoby zwane schizofrenikami to poważni grzesznicy), ale z innego źródła (z innej religii abrahamowej, wierzącej w unitarność Boga i opierającej się na Koranie, na podstawie tekstu kogoś uznającego tylko Koran za źródło wiary). [u]Nie chcę tu kogokolwiek gorszyć.[/u] Mam kryzys :( Nie mam diagnozy schizofrenii, psychiatra znowu wpisała rozpoznanie F31.6 - zaburzenia afektywne dwubiegunowe, epizod mieszany (może psychiatra wpisuje akurat to, żebym miał refundowaną lamotryginę (i neuroleptyki takie jak kwetiapina czy olanzapina też) - lamotrygina nie jest refundowana przy rozpoznaniu schizofrenii). Dzisiaj miałem rozmowę z psychiatrą. Wyraźnie zwróciłem uwagę na mój kryzys.


Wróć do „przeżycia religijne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] i 14 gości