Czym są tajemnicze koincydencje, których doświadczyłem?

Moderator: Darius

Forum rules
W dyskusji na tematy religijne oraz duchowości, lecz nie związane ze schizofrenią proszę używać działu tematy dowolne -> filozofia.
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT

Czym według Was są obserowane przeze mnie koincydencje?

Efektem działania sił nadprzyrodzonych
7
25%
Urojeniami, objawem psychozy (zwłaszcza schizofrenii)
10
36%
Ideami odniesienia czy innymi myślami podobnymi do urojeń, ale nie urojeniami
5
18%
Przypadkiem, a coś tego typu mógłby zauważyć i zwykły człowiek, gdyby przykładał większą uwagę
6
21%

Total votes: 28

kotek
zaufany użytkownik

Re: Czym są tajemnicze koincydencje, których doświadczyłem?

Postby kotek » Fri Sep 02, 2016 9:25 pm

21.7 i 3, 6, 9 - te dwa "zestawy liczb" mają taki "wspólny mianownik", że dwadzieścia jeden to siódmy wyraz ciągu arytmetycznego zaczynającego się od liczb: trzy, sześć i dziewięć.

19.09.2014 brat szykował się do podróży do pewnego kraju, który z Polską nie graniczy. Następnego dnia "rozpoczęła" się ta podróż na dobre. W ów dzień widziałem czarnego kota leżącego na jezdni drogi lokalnej, o niewielkim natężeniu ruchu.

1.9.2016 inna osoba z mojego domu była w przededniu rozpoczęcia podróży do tegoż samego kraju, co nie graniczy z Polską. Dnia 1.9.2016 widziałem martwego, rozkładającego się czarnego kota na drodze gruntowej o raczej "znikomym" natężeniu ruchu...

Widzę, że kilka osób zagłosowało "na zjawisko nadprzyrodzone" w ankiecie. Bo faktycznie na to najbardziej wygląda. Są po dwa głosy na urojenia i na "normalne zjawisko".

kotek
zaufany użytkownik

Postby kotek » Sun Sep 04, 2016 4:12 pm

Hmm... niedawno zniknął jeden głos dla zjawiska nadprzyrodzonego i przybył jeden dla urojeń :(

9.8.2016 miałem koincydencję związaną z pewną gazetą. Przez około godzinę (od ok. 16 do ok. 17) czytałem dwa jej numery. Około 18 zobaczyłem naprzeciw mnie osobę czytającą inny numer tej gazety. Dodam, że była to gazeta, która ma raczej niewielki nakład...

kotek
zaufany użytkownik

Postby kotek » Thu Sep 08, 2016 6:02 pm

W tygodniu napisałem pewnego razu "Wizyta z kartką.". Za jakiś czas, obok, napisałem "Incydent z karetką". Obok tych dwóch fraz napisałem "21.7". Miałem koincydencję przez frazy "Wizyta z kartką" i "incydent z karetką". To pierwsze dotyczyło wizyty u psychiatry dzieci i młodzieży, do której chodziłem, gdy byłem studentem. Z umówionej wizyty doktor robiła wypis. To drugie dotyczy sytuacji z sierpnia 2015 r., kiedy to karetka pogotowia zabrała mnie z miejsca pełnego ludzi do psychiatry. Okazuje się, że czwartą literą w tych dwóch frazach jest "y". Drugi wyraz to "z", a trzecie wyrazy różnią się tylko tym, że w jednym z nich jest litera "e" (na czwartym miejscu), a w drugim nie ma jej. Jaka myśl może się u mnie pojawić? Że ten incydent z karetką był "po to", aby była opisywana tu koincydencja.
Wizyta z kartką.
Incydent z karetką.

refurb
zarejestrowany użytkownik

Postby refurb » Sun Sep 11, 2016 11:08 pm

wiesz, niekoniecznie byłeś jesteś czy będziesz jakimś świętym

niezwykłe, wiesz? :)

zazdroszczę opanowania

podejrzewam że czeka Cię niezwykłe życie :)

kotek
zaufany użytkownik

Postby kotek » Mon Sep 12, 2016 2:31 pm

Nie muszę być świętym w znaczeniu kanonizowanym, beatyfikowanym. Chodzi o to, żeby trafić na wieczność do Nieba, najlepiej bez Czyśćca.

mattatjah
bywalec

Postby mattatjah » Mon Sep 12, 2016 4:45 pm

Samo występowanie koincydencji nie jest niczym szczególnym - każdy ich doświadcza. Natomiast nie każdy przeżywa je w sposób świadomy. Struktura rzeczywistości jest spójna i zależna od wielu czynników, które wzajemnie ze sobą współgrają tworząc harmonijną całość. Każda akcja rodzi reakcję. Jedyny wpływ jaki masz na rzeczywistość odbywa się przez właściwe kształtowanie relacji międzyludzkich, a zgłębianie Bożych tajemnic związanych ze strukturą rzeczywistości to krótka droga do psychiatryka. Uwierz mi - nie rozkminisz tego, więc pogódź się z tym i zacznij żyć.
Wiem, że w swej niewiedzy wiem mniej niż wie niejeden głupiec, który w swej głupocie wie więcej niż wie niejeden mędrzec.

kotek
zaufany użytkownik

Postby kotek » Sat Sep 17, 2016 1:39 pm

​Mogę mieć myśli, że dostałem diagnozy F84.5 i F21 po to, aby była "koincydencja 21.7", nawiązanie do "3, 6, 9" Nikoli Tesli (dwadzieścia jeden to siódmy wyraz ciągu zaczynającego się od trójki, szóstki i dziewiątki), jest to ciąg arytmetyczny. 18.12.2015 miałem "ciekawą koincydencję", i złożoną. Oglądałem pewien program, gdzie wspomniano o Celtach, Szkocji, Irlandii, potworze z jeziora i był też wątek religijny. Ten wątek religijny w tej koincydencji z 18.12.2015 jest ważny. Program był na 84 kanale przed 18. Dwie ostatnie cyfry w dacie 18.12.2015 uporządkowane rosnąco dadzą czwarty, piąty i szósty wyraz ciągu arytmetycznego zaczynającego się od cyfr 3, 6, 9. Pewna Aspijka (ta, z którą miałem koincydencje dnia 19.09.2014) napisała: Tesla był megaświrem i w obecnych czasach dostałby diagnozę jeśli nie ZA, to już na pewno OCD :) 14.12.2015 miałem koincydencję z jeziorem Kiwu i metanem. Przed 23 obejrzałem na zagranicznym kanale fragment programu o tym jeziorze (gdzie może dojść do erupcji metanu?). 18.12.2015 był przed 18 krótki program o Irlandii, krypcie w kościele, zwłokach przebywających tam od dawna, które uległy mumifikacji. Wspomniano też o metanie.

Chłopiec Papuśny
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 46660127

Postby Chłopiec Papuśny » Sat Sep 17, 2016 6:13 pm

Za dużo liczb, za dużo wypadkowych. Weź się lepiej za porządne leczenie.

kotek
zaufany użytkownik

Postby kotek » Sat Sep 17, 2016 9:23 pm

Dla mnie te koincydencje wyglądają logicznie. Może to złe duchy je powodują, odpowiednio kierując poczynaniami ludzi, którzy raczej nie myślą o tym, że w ukryciu złe duchy planują zrobić koincydencje - może po to, aby nakłonić mnie do stworzenia nowej religii tymi koincydencjami, żeby mieć dowód nadprzyrodzoności moich doświadczeń. Wiem, że to, co piszę, może wyglądać jak wypowiedzi schizofrenika.

kotek
zaufany użytkownik

Postby kotek » Sun Sep 18, 2016 10:13 pm

Trudno może być opisać, o co chodzi w tych koincydencjach. Było ich sporo.

Były pewne związane z Islandią i futbolem (idea urojeniowa do tego może być taka, że to ze względu na mnie islandzki komentator Guðmundur Benediktsson tak "ekstatycznie" komentował w meczach z Austrią i Anglią). Porażki Holandii i Anglii w meczach z Islandią "wyglądają koincydentnie". Holandia przegrała w eliminacjach do mistrzostw w 2016 r. dwa razy z Islandią i zajęła czwarte miejsce w grupie, przez co straciła szansę na występy we Francji.

Szkocja i Irlandia też przynosiły koincydencje. Szkocja i Irlandia były w grupie eliminacyjnej do Euro 2016 razem z Polską. Latem 2014 r. ówczesny mistrz Polski w piłce nożnej (Legia Warszawa) trafił w eliminacjach Ligi Mistrzów najpierw na drużynę z Irlandii, a potem na drużynę ze Szkocji, która wyeliminowała Legię z kwalifikacji LM w kontrowersyjnych okolicznościach (dzięki walkowerowi za udział nieuprawnionego zawodnika w meczu w Glasgow). W 2014 r. Szkocja dwa razy grała w Warszawie na Stadionie Narodowym z Polską. W meczu towarzyskim wygrała 5.03, w meczu eliminacyjnym był remis 2:2 (14.10.2014).

kotek
zaufany użytkownik

Postby kotek » Tue Sep 20, 2016 1:46 pm

Wczoraj była druga rocznica "początku moich koincydencji". Wczoraj zauważyłem, że suma siedmiu pierwszych liczb w ciągu arytmetycznym zaczynającym się od liczb 3, 6, 9 (3 + 6 + 9 + 12 + 15 + 18 + 21) wynosi 84. 18.12.2015 miałem duże koincydencje przez kanał nr 84. Co więcej, 84 jest trzecim wyrazem ciągu geometrycznego złożonego z liczb 21, 42, 84.

bogdan
zaufany użytkownik

Postby bogdan » Mon Sep 26, 2016 12:26 pm

Koincydencje koincydencjami, a co z wydarzeniami, ktorych nie mozesz powiazac w lancuszki? Przeciez wiekszosc wydarzen dzieje sie bez udzialu zadnych ciagow liczb. Twoj umysl dostraja sie do widzenia tego, co chcesz zauwazyc. Przede wszystkim zauwaz plastycznosc swojego umyslu. Obserwuj obserwatora, a nie podazaj za nim slepo.
We barely remember what came before this precious moment
Choosing to be here right now
Hold on, stay inside
This body holding me, reminding me that I am not alone in
This body makes me feel eternal
All this pain is an illusion

kotek
zaufany użytkownik

Postby kotek » Mon Sep 26, 2016 6:51 pm

Moje lęki religijne mogą podsycać zainteresowanie koincydencjami.

Zauważyłem, że suma liczb 3+6+9+12+15+18 wynosi 63, a suma liczb 42+84 wynosi 126, czyli 2*63. Z kolei 63=7*9.

Jaki z tego moja mentalność może wyciągać wniosek? Że "If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.” N. Tesli odnosi się do mnie (biorąc pod uwagę ciąg geometryczny 21, 42, 84 i ciąg arytmetyczny 3, 6, 9, 12, 15, 18, 21) :auto-ambulance:

Rozpoznania F21, F42.2, F84.5 są kluczowe dla zaistnienia tej koincydencji. Nieraz dostałem wszystkie te trzy rozpoznania na raz. Zsumowane cyfry przed i po kropce dają 21.7.

Nie chcę wierzyć w takie urojenia. Niepokój religijny może być "potężnym czynnikiem" wpływającym na to, co się z kimś dzieje.

kotek
zaufany użytkownik

Postby kotek » Wed Oct 05, 2016 10:15 pm

Znowu "wyjarzyła" się koincydencja odniesienia w moim umyśle. Czytałem stronę o Usagi w polskiej Wikipedii. Usagi znaczy po japońsku królik. Widziałem zdjęcie królika w klatce w związku z sarinem (bardzo trującym środkiem chemicznym). Przed paroma chwilami grała mi muzyka o nazwie "Sarin", smutna, dramatic/action. Znowu wyszła drastyczna koincydencja - w Japonii w 1995 r. był atak terrorystyczny z użyciem sarinu.

Chora psychika może wytworzyć ideę, że to ze względu na mnie był ten straszny atak albo złe duchy kierowały moimi myślami tak, abym włączył tę melodię zatytułowaną "Sarin", czytał o królikach, czytał o Usagi (a "usagi" to słowo japońskie na określenie królika) i że powiązałem w koincydencję Japonia-Usagi-Królik-Sarin

kruczy
zaufany użytkownik

Postby kruczy » Thu Oct 13, 2016 1:47 pm

Moje koincydencje też często dotyczyły liczb w zasadzie częściej cyfr, z tym, że nie polegało to na nadawaniu znaczeniom wynikom działań matematycznych.

Jest pewna teoria (enneagram)dotycząca typów charakteru człowieka według której występuje 9 typów podstawowych osobowości + skrzydła do każdego z nich co przynajmniej podwaja liczbe wszystkich możliwych.
Zacząłem poznawać charakterystki ludzi, miejsc w postaci liczb. Np. wchodziłem do nowego klubu i na schodach rozstawione obok siebie były 3 doniczki z jednakowymi kwiatkami więc przyszło mi do głowy że miejsce to zostało stworzone głównie z myślą o Profesjonalistach- 3 w enneagrami i rzeczywiście to pokryło się z tym co ujrzałem wewnątrz, wystrój, ludzie. Możnaby uznać to za naciągane, lub za urojenie gdyby nie to że zdarzało mi się to nagminnie. Już nie mówiąc o akcji gdzie uciekłem do lasu i błądziłem wśród drzew z namalowanymi na nich sprayem liczbami, czy jadąc do bliskiej osoby z którą dawno się nie widziałem i zastanawiając się jak do niej dotrzeć, złapać kontakt, zauważyłem na drzewie w centrum miasta wymalowany dużymi cyframi numer- 772(7 w świadomości, 7 w podświadomości i 2 w nieświadomości)który powiedział mi jaką postawę przyjąć.

Teraz patrzę na to jak na zakusy diabła, w języku polskim isnieje ciekawa zbieżność, zarówno pentagram, heksamgram jak i enneagram kończą się na -gram, jeżeli używając tych znaków toczymy grę ze światem nadprzyrodzonym to ja dziękuje za taką możliwość. Idąc za raperem Medium(obecnie- Tau)-"Proszę, dziękuję, przepraszam to jedyna magia jaką uprawiam, wiesz?".
veritas est adequatio rei et intellectus

Return to “przeżycia religijne”