Co przedstawia obrazek w górnym lewym rogu strony

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Petruccio
zaufany użytkownik

Re: Co przedstawia obrazek w górnym lewym rogu strony

Postby Petruccio » Sat Mar 04, 2017 11:50 pm

Andrzej, moim zdaniem dokonujesz po prostu nadinterpretacji. Zarówno na Sejmie, jak i tutaj, debatujemy nad ważnymi sprawami. Admin, czyli Zbyszek, chciał stworzyć miejsce do swobodnej wymiany myśli, przynajmniej w moim odczuciu. Obraz to pewien symbol i nie należy go brać dosłownie.

zbyszek
admin
Status: informatyk

Postby zbyszek » Sun Mar 05, 2017 4:40 am

Tak, ten obrazek to rzeczywiście obraz obrad Sejmu Czteroletniego. Umieściłem go jako wyraz pewnej koncepcji forum internetowego. Oczywiście Sejm Czteroletni jest powodem do chwały, lecz nie wszystko się wtedy udało. Główną przyczyną był płatny zdrajca Stanisław August, jednak były też pewne kłopoty organizacyjne. Dziś mamy zupełnie inne możliwości techniczne. Możemy zapewnić możliwość nieskrępowanej cenzurą wolnej wypowiedzi jednocześnie tysiącom osób i to tak, że nie będą się te głosy nawzajem zagłuszać ani przekrzykiwać. Każdy głos zostanie doceniony i odnotowany wręcz dla następnych pokoleń do łatwej weryfikacji. Każdy będzie mógł sam przyjrzeć się swoim przekonaniom i poglądom sprzed lat i ocenić samemu swój rozwój.

Jako, że jestem bardzo zainteresowany polityką taka możliwość wspólnej wymiany dramatycznych nieraz uczuć w skoordynowany i nie szkodzący nikomu sposób jest fascynująca. Mamy te inne środki techniczne, jakich nie miały pokolenia przed nami więc korzystajmy z nich. Forum schizofrenia było dawniej częścią - jednym z działów ogólniejszej struktury pt. forum.evot.org którą niedługo przywrócę z powrotem do życia.

W dziale schizofrenii posługiwałem się także innym obrazkiem van Gogha pt. "Krajobraz spod Arles", który wisi w oryginale w Pinkotece w Monachium, był czas kiedy one się przełączały, potem uciekł mi gdzieś ten van Gogha, choć mógłbym go łatwo przywrócić. Gdzieś powinna znajdować się w tym dziale dyskusja nad obrazkami i jeśli ktoś ma lepszy, bardziej pasujący obraz niech go zaprezentuje. Jednak te dwa spodobały mi się najbardziej także kolorystycznie, choć van Gogh jest bardziej depresyjny niż Sejm Czteroletni.

marchewkowy
bywalec

Postby marchewkowy » Sun Mar 05, 2017 5:29 am

... Forum schizofrenia było dawniej częścią - jednym z działów ogólniejszej struktury forum.evot.org którą niedługo przywrócę do życia.
...
Jeśli mogę coś zasugerować, to tworząc nowe forum proponuję napisać regulamin od nowa, zawrzeć w nim kilka ważnych kwestii, między innymi zakaz zakładania wielu kont (wiele sposobów na potwierdzenie tego - jako podpowiedź techniczna może posłuży strona - http://ip-check.info (kilka skryptów jest w stanie wyeliminować zdecydowaną większość takowych) - można też zabronić dostępu przez sieć TOR)

Andrzej5
bywalec

Postby Andrzej5 » Sun Mar 05, 2017 6:31 am

Tak, ten obrazek to rzeczywiście obraz obrad Sejmu Czteroletniego. Umieściłem go jako wyraz pewnej koncepcji forum internetowego. Oczywiście Sejm Czteroletni jest powodem do chwały, lecz nie wszystko się wtedy udało. Główną przyczyną był płatny zdrajca Stanisław August, jednak były też pewne kłopoty organizacyjne. Dziś mamy zupełnie inne możliwości techniczne. Możemy zapewnić możliwość nieskrępowanej cenzurą wolnej wypowiedzi jednocześnie tysiącom osób i to tak, że nie będą się te głosy nawzajem zagłuszać ani przekrzykiwać. Każdy głos zostanie doceniony i odnotowany wręcz dla potomny do łatwej weryfikacji. Każdy będzie mógł sam przyjrzeć się swoim przekonaniom i poglądom sprzed lat i ocenić samemu swój rozwój.

Choć jestem bardzo zainteresowany polityką także możliwość wspólnej wymiany dramatycznych nieraz uczuć w skoordynowany i nie szkodzący nikomu sposób jest fascynująca. Mamy te inne środki techniczne, jakich nie miały pokolenia przed nami więc korzystajmy z nich. Forum schizofrenia było dawniej częścią - jednym z działów ogólniejszej struktury forum.evot.org którą niedługo przywrócę do życia.

W dziale schizofrenii posługiwałem się także innym obrazkiem van Gogha pt. "Krajobraz spod Arles", który wisi w oryginale w Pinkotece w Monachium, był czas kiedy one się przełączały, potem uciekł mi gdzieś ten van Gogha, choć mógłbym go łatwo przywrócić. Gdzieś powinna znajdować się w tym dziale dyskusja nad obrazkami i jeśli ktoś na lepszy, bardziej pasujący obraz niech go zaprezentuje. Jednak te dwa spodobały mi się najbardziej także kolorystycznie, choć van Gogh jest bardziej depresyjny niż Sejm Czteroletni.
Więc jaka to jest koncepcja? Dlaczego ten obrazek ma tu pasować? Nie odniósł się Pan do zarzutu, że mógł Pan znieważyć polską historię, posłów na Sejm I Rzeczypospolitej a nawet posłów w ogóle w dzisiejszych czasach. Chodzi mi o to jaki tekst znajduje się przy tym historycznym obrazie przedstawiającym uchwalenie Konstytucji 3 Maja i jakie jest to forum.

marchewkowy
bywalec

Postby marchewkowy » Sun Mar 05, 2017 6:51 am

Z tego jak ja to zrozumiałem to wypowiedź jasno sugeruje, że historia nie stoi w miejscu a zatacza kręgi - szczerze pasuje mi to do forum o schizofreni - jak tutaj nie zwariować widząc tylu wariatów na świecie którzy chyba sami do końca nie zdają sobie sprawy z tego że historia cały czas biegnie i cały czas opiera się na takich jak oni, którzy dopuszczają się zdrady samemu wypierając to z siebie i wierząc pomimo dowodów zupełnie przeciwnych że robią coś dobrego.

Andrzej5
bywalec

Postby Andrzej5 » Sun Mar 05, 2017 7:07 am

Z tego jak ja to zrozumiałem to wypowiedź jasno sugeruje, że historia nie stoi w miejscu a zatacza kręgi - szczerze pasuje mi to do forum o schizofreni - jak tutaj nie zwariować widząc tylu wariatów na świecie którzy chyba sami do końca nie zdają sobie sprawy z tego że historia cały czas biegnie i cały czas opiera się na takich jak oni, którzy dopuszczają się zdrady samemu wypierając to z siebie i wierząc pomimo dowodów zupełnie przeciwnych że robią coś dobrego.
Oczywiście, że można ten obraz zinterpretować na setki różnych sposobów. Ale pewne rzeczy mogą się Panu wydawać w porządku bo tego Pan nie dostrzega a w rzeczywistości mogą Pana znieważać.

zbyszek
admin

Postby zbyszek » Sun Mar 05, 2017 12:02 pm

Ależ nie odnoszę się tym obrazkiem do samej treści forum, lecz tylko do nowego sposobu dyskutowania. Dawny
Imagejest w na miejscu. Można go przywrócić i chyba tak uczynię. Co inni na to ?

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Sun Mar 05, 2017 12:07 pm

Mi jest zupełnie wszystko jedno :!:

Aby tylko evot rósł w siłę, a jego użytkownicy żyli szczęśliwiej :!:

Andrzej5
bywalec

Postby Andrzej5 » Sun Mar 05, 2017 1:46 pm

Ależ nie odnoszę się tym obrazkiem do samej treści forum, lecz tylko do nowego sposobu dyskutowania. Dawny
Imagejest w na miejscu. Można go przywrócić i chyba tak uczynię. Co inni na to ?
Czyli nowy sposób dyskutowania, ale jednak nie wygląda to neutralnie, powinien Pan to dostrzec o wiele wcześniej. Przedstawionego obrazka bym się nie czepiał, ale mogą być też inne.

zbyszek
admin

Postby zbyszek » Sun Mar 05, 2017 2:19 pm

Sorry Andrzej, jeśli to skojarzenie Sejmu z chorobą Cię dotknęło. Nie wpadłem na to, że ktokolwiek mógłby pomyśleć o tym tak bezpośrednio i wziąć to poważnie.

Kicius_XXL
moderator
moderator

Postby Kicius_XXL » Mon Mar 06, 2017 10:25 am

Andrzej5(mój imiennik) jak widać jest osobą wpływową bo zostało zmienione logo forum w postaci obrazka, które cieszyło wiele lat użytkowników :D
No cóż, obecny obrazek też jest fajny. Kiedyś impresjonizm mnie rajcował

Image

Van Gogh- Sad z widokiem na Arles
http://www.twoja-psychiatria.pl
Żyję i mam się dobrze. Nawet cebula zaczęła mi smakować
Image

zbyszek
admin

Postby zbyszek » Wed May 10, 2017 6:04 am

... obecny obrazek też jest fajny ...
Wyobrażałem sobie, że za tymi topolami, rzeczką i zielonym polem stoją właśnie te zabudowania Arles, w których mieszkał w ośrodku zamkniętym autor obrazu, czyli van Gogh osobiście. Miał wtedy dość przykry okres w swoim życiu, obciął sobie ucho. Choć czytając jego listy do brata można pomyśleć, że nie miał nigdy w swoim życiu innych okresów, jak tylko przykre. Ale ten z Arles był już raczej jednym z ostatnich.

Return to “Nieaktualne tematy”