Co sobie kupić?

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Alex1950
zaufany użytkownik

Re: Co sobie kupić?

Postby Alex1950 » Tue Nov 06, 2018 11:51 pm

Witaminy D3+K2, szczególnie o tej porze jaką teraz mamy.
Osoby zagrożone osteoporozą, takie właśnie jak schizofrenicy (działanie neuroleptyków + nieruchawy tryb życia + palenie papierosów + picie dużych ilości kawy) powinny suplementować wapń i witaminę D3 przez cały okrągły rok, a nie tylko w miesiącach zimowych.
Mam już tą witaminę D3 i wapń. Staram się brać regularnie.
Wiadome, jeżeli możliwość to warto suplementować się cały rok.
Nie przestawaj się uśmiechać, bo to sprawia że jesteś najpiękniejsza

Meduzola
zaufany użytkownik

Postby Meduzola » Wed Nov 07, 2018 12:47 pm

Czytałam, że nadmiar syntetycznych witamin, w tym D, powoduje kamicę nerkową...

wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Postby wowo21975 » Wed Nov 07, 2018 11:07 pm

Czytałam, że nadmiar syntetycznych witamin, w tym D, powoduje kamicę nerkową...
Nadmiar pewnie tak, na każdym opakowaniu jest dzienna norma i tego należy się trzymać.

PanSerduszko
zaufany użytkownik

Postby PanSerduszko » Fri Nov 09, 2018 12:41 am

możesz sobie kupić smartfon multimedialny.
będziesz kręcić wideoklipy, a wyposyżony w dyktafon, będzie twoim dowodem anty systemu.
to tak na uboczu pamiętaj o rękawiczkach. musisz je jednak zdjąć, bo czytnik lini papilarnych ziała, ale ufam, bo czemu nie .
Ile kosztuje Kalihna ?

Gucio
zaufany użytkownik

Postby Gucio » Fri Nov 09, 2018 3:27 am

Jak czujesz się na tyle zdrowy by uprawiać jakiś sport to może to byłoby dobrym rozwiązaniem.
Pieniążki można lokować w suplementy lub sprzęt.
Ważna jest motywacja jednak.

Tak nawiasem mówiąc mam nadciśnienie i cholesterolemię poza F20 i neuroleptyki powodują znaczny ubytek siły mięśniowej jaką odnotowałem porównując do stanu sprzed 20 lat kiedy to uprawiałem kulturystykę.
Aktualnie jako suplement poza witaminami brałem białko i ... lekarz pozwolił mi na zażywanie kreatyny, która znacznie zwiększa siłę mięśniową pozwalając dorównać do zdrowych rówieśników uprawiających sport.
Podczas przysiadów siła skoczyła o 1/4.
To dużo.

Oczywiście nie namiawiam tylko do kulturystyki.
Każda aktywność jest korzystna dla zdrowia.
Kiedyś, gdy miałem problemy z sennością za dnia i znużeniem psychiatra zalecił mi robienie w seriach 100 pompek.
Celem tego było pobudzenie do wydzielania adrenaliny z nadnerczy które powodują większe poczucie energii za dnia.
Potwierdziło się to z czasem, kiedy trening kulturystyczny 60 minutowy wykonuję w godzinach popołudniowych - nie mogę spać do 1 w nocy po halo :D

Dobre są też rowerki treningowe do zrzucenia zbędnego tłuszczyku. Kupiłem ostatnio takie coś i ograniczając ilość węglowodanów (kasze, makarony, ziemniaki, pieczywo) regularnie tracę tkankę tłuszczową.

To oczywiście tylko propozycja, wskazująca, że można uprawiać sport nawet w wieku powyżej 40 biorąc przy tym choćby halo.

PanSerduszko
zaufany użytkownik

Postby PanSerduszko » Sat Nov 10, 2018 8:47 pm

wiesz, również u mnie pompki, ale także skipy z obciążeniem i trening kettlebells powodują taką jakby wyrzut adrenaliny, co może nie być dobre przed snem.
zostawiam sobie te porcje rano, by te hormony opadły gdzieś o 18-tej i tak dalej.
pochwalam Twoje pomysły, jednak tutaj przy naszych chorobach trzeba mieć też solidny budżet no i te słynne cheat meale znacznie rzadziej.
u mnie te smaczne posiłki niestety górują, a i tak jak wspomniałeś spadki siły są jednak spowodowane obolałością mięśniową w wyniku słąbszej regeneracji np. od nieprzespanych nocy od brania lekarstw.
tak sobie myślę
Ile kosztuje Kalihna ?

Return to “leki, terapie”