Lekarz nie chce mnie leczyć

Moderator: Maksymiliana

Duduś
zarejestrowany użytkownik

Lekarz nie chce mnie leczyć

Post autor: Duduś » ndz maja 05, 2019 3:27 pm

Jak w temacie - mój lekarz powiedział, że nic tu po nim. Od dwóch lat nie możemy dobrać dla mnie leku, objawy nie ustępują a nawet się nasilają. Na ostatniej wizycie usłyszałam, że nie współpracuję i on umywa już ręce... co ja mam zrobić? Do lekarza chodzę w poradni na osiedlu i jest to jedyna poradnia w mojej miejscowości... nie wiem, tak wychodzi mi, że zostaje mi izba przyjęć w szpitalu - leki mi się kończą, jutro chyba będę musiała pójść. Jak to wygląda? Czy jeśli pójdę na taką izbę przyjęć dostanę lekarza i psychologa, czy też od razu zatrzymają mnie na oddziale? Dodam, że w szpitalu byłam jako dziecko i uczęszczałam do przychodni przyszpitalnej do 18 roku życia - potem zrezygnowałam, bo szpital mam daleko a do poradni rzut beretem z domu... czy teraz dostałabym tego samego lekarza i psychologa? Przyznam, że bardzo się tego boję, bo byli to okropni ludzie... i jak z diagnozą? Kiedy chodziłam do poradni w szpitalu jako dziecko miałam diagnozę dziecięcej schizofrenii, lekarz w osiedlowej poradni zmienił mi ją na zaburzenia lękowe i autyzm... czy stara diagnoza wróci, jeśli wrócę do szpitalnej poradni? Dodam, że nie miałam psychozy ani razu w życiu a lęki mam cały czas... czy mimo wszystko będą mnie inaczej leczyć?
Proszę o pomoc i odpowiedź na moje 3 pytania...

Awatar użytkownika
Maksymiliana
moderator
moderator

Re: Lekarz nie chce mnie leczyć

Post autor: Maksymiliana » ndz maja 05, 2019 3:50 pm

Zmień lekarza, nawet jak trzeba będzie jechać do innego miasta. Proste, jak ten nie umie się tobą zająć.

Duduś

Post autor: Duduś » ndz maja 05, 2019 4:04 pm

Maksymiliana pisze:
ndz maja 05, 2019 3:50 pm
Zmień lekarza, nawet jak trzeba będzie jechać do innego miasta. Proste, jak ten nie umie się tobą zająć.
No właśnie dojazd gdziekolwiek z moimi lękami jest niemożliwy :| Najbliższa poradnia to prawie 50 kilometrów a ja mam problem z przejściem 0.5 kilometra tak się boję... w moim przypadku, jeśli nie ten lekarz to szpital i dlatego pytam, co będzie, kiedy się tam zgłoszę :(

pycioslawa
bywalec

Post autor: pycioslawa » ndz maja 05, 2019 4:06 pm

Duduś pisze:
ndz maja 05, 2019 3:27 pm
Czy jeśli pójdę na taką izbę przyjęć dostanę lekarza i psychologa, czy też od razu zatrzymają mnie na oddziale?
Zależy to od Twojego stanu, w którym pojawisz się na izbie. Jeśli stan będzie "krytyczny", wtedy Ciebie zatrzymają. Inaczej nie mają ku temu podstaw.
Duduś pisze:
czy teraz dostałabym tego samego lekarza i psychologa?
To zależy tylko i wyłącznie od poradni.
Duduś pisze:
czy stara diagnoza wróci, jeśli wrócę do szpitalnej poradni?
To również zależy od poradni. Biorąc pod uwagę to, że minęło kilka lat, najprawdopodobniej będziesz miała przeprowadzone nowe badania - i w takim kierunku bym szła na Twoim miejscu.
Duduś pisze:
czy mimo wszystko będą mnie inaczej leczyć?
Będą Ciebie leczyć na to, co im przedstawisz że Ci dolega/co u Ciebie wybadają. Na Twoim miejscu pierwsze co bym zrobiła to jasno zakomunikowała z czym masz problem.

Duduś

Post autor: Duduś » ndz maja 05, 2019 4:08 pm

Czyli dostanę tylko lekarza i psychologa? Czy zdiagnozować mnie mogą ambulatoryjnie, czy muszę leżeć? Od dezaktualizacji starej diagnozy minęło prawie sześć lat...

pycioslawa
bywalec

Post autor: pycioslawa » ndz maja 05, 2019 4:17 pm

Jedź i się przekonaj. Mi jedna pani psychiatra mówiła, że poza szpitalem (w trybie "leżącym") nikt mnie nie zdiagnozuje, bo "nie ma na to czasu". Druga pani nie bawiła się w szpitale, tylko na własną rękę postanowiła mnie zdiagnozować. Co prawda poniosłam koszty wykonywanych badań i zajęło to trochę czasu (okres oczekiwania na wynik badań oraz kilka wizyt konsultacyjnych), ale zostałam zdiagnozowana bez szpitala. Jak dla mnie, to nie będąc w sytuacji awaryjnej nie powinnaś zostać położona, ale co lekarz, to sposób.

piotrs
zaufany użytkownik

Post autor: piotrs » pn maja 06, 2019 1:07 am

idz do lekarza rodzinnego do najblizszej przychodni
powiedz o calej sytuacjii
niech ci przepisze te leki ktore bierzesz
jakie masz objawy powiedz nam jakie leki bierzesz

pycioslawa
bywalec

Post autor: pycioslawa » wt maja 07, 2019 11:05 am

Z wypisywaniem lekow w poradni rodzinnej moze byc bardzo roznie.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Duduś

Post autor: Duduś » wt maja 14, 2019 7:57 pm

piotrs pisze:
pn maja 06, 2019 1:07 am
idz do lekarza rodzinnego do najblizszej przychodni
powiedz o calej sytuacjii
niech ci przepisze te leki ktore bierzesz
jakie masz objawy powiedz nam jakie leki bierzesz

Z tym, że te leki są nieskuteczne :( Ja potrzebuję zmiany leków bo to teraz tak, jakbym nic nie brała... to już chyba 20 lek, który nie działa a ma skutki uboczne i już chyba wolę leżeć w tym psychiatryku niż mieć te wszystkie objawy...

pycioslawa
bywalec

Post autor: pycioslawa » wt maja 14, 2019 8:11 pm

Jeszcze tego nie załatwiłaś?

Wróć do „lekarze”