tak właśnie jest

Moderator: Moderatorzy zwykli

piotr 84
bywalec

tak właśnie jest

Post autor: piotr 84 » pt wrz 06, 2019 12:06 am

Jak przeraźliwe musi być cierpienie człowieka jak wielkie pokłady bólu musi znosić żebyś zainterweniował
co zrobiliśmy że przeraźliwe osamotnienie w którym jesteśmy stworzenie
nie jest przerywane
jak wielki to musiał być grzech pierwszych ludzi że ich Bóg wygnał z przed swojego oblicza
bo chyba byli u niego
a teraz człowiek spotyka człowieka
a ludź o ludzia się obija
i jeden i drugi w tym samym położeniu
co bym nie powiedział nie będzie przesady dać porównanie że choć są tacy co Boga w sercu mają to i tak na dobrą sprawę zawsze jest spotkanie kulawego ze ślepym
mi na przykład nie jest już potrzebny żaden autorytet mistrz duchowy
mi potrzebny jest Chrystus
sam on bez pośredniczenia
najwyższa instancja jest mi potrzebna
bo jak jest siedem miliardów tutaj nas to nikt z was nie przemówi do mojego tępego łba z mocą i serca z mocą Chrystus ma tylko te zdolność że jego słowo zmienia rzeczywistość
zmienia człowieka
dlatego Jezu JAHWE Duchu Święty wiem że wy wszystko wiecie każde słowo zdanie wypowiedziane kiedykolwiek przez człowieka i moje tu pisanie nad którym się pocę
dlatego zadziałaj Boże
chyba nie grzech tak się modlić
i wyrwij mnie z położenia człowieka całej ludzkości zrób ten wyjątek bo ty wszystko możesz im przez to się nie pogorszy a mnie na pewno polepszy
mogę na przykład jak Henoch zostać żywcem do nieba zabrany
po czym u ciebie będę wstawiał się za nimi
gdy powiem żyłem jak oni cierpiałem jak oni mogłem powiedzieć tak jak oni
- jak przeraźliwe jest osamotnienie człowieka gdy nie ma Boga twarzą w twarz który dla nieskończonej relacji miłości został stworzony by mieć i być z Bogiem który jest miłością
Boże gdy siebie nie dajesz konkretnie i namacalnie czyniąc się nie widzialnym to nie dziw się że tacy schizofrenicy jak ja co mają problem z abstrakcyjnym myśleniem popadają w nałogi namiętności które są tak realne
musisz dać mi siebie musisz mnie jak Henocha żywcem zabrać do siebie
błagam

Wróć do „piotr 84”