anafranil w objawach prodromalnych?

Awatar użytkownika
fizia
zaufany użytkownik
Posty: 1033
Rejestracja: śr cze 06, 2012 10:24 pm
Gender: None specified

anafranil w objawach prodromalnych?

Post autor: fizia » ndz lut 24, 2013 12:25 am

Anafranil z tego co mi wiadomo dziala troche jak neuroleptyk i obniza dopamine. Tak wiec czy to mozliwe ze kiedy ktos ma objawy prodromalne w tym lęki i wezmie anafranil to czy moze to zapobiec wystapieniu psychozy? Jak myslicie?

Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik
Posty: 9553
Rejestracja: ndz lis 04, 2007 4:14 am
płeć: mężczyzna
Gender: Male

Re: anafranil w objawach prodromalnych?

Post autor: hvp2 » ndz lut 24, 2013 1:17 am

Trójcykliczny lek przeciwdepresyjny. Działanie polega na nasileniu mechanizmów andrenergicznych i 5-HT, przez hamowanie procesu wychwytywania amin przez neurony. Dochodzi do nasilenia receptorowych działań amin, noradrenaliny, serotoniny oraz dopaminy. T0,5 wynosi około 21 h. Metabolizowany w wątrobie. Wydalany w większości z moczem.
Zastosowanie: Różne formy depresji. Natręctwa myślowe i ruchowe, przymusowe czynności, jak np. mycie rąk. Chorobliwy lęk przed publicznym wystąpieniem, lęk przed otwartą przestrzenią (agorafobia), ataki lęku i paniki, nagłe napady senności (narkolepsja). Długotrwałe bóle bez wyjaśnionej przyczyny cielesnej (bóle idiopatyczne) z jednoczesnym przygnębieniem, spadkiem wagi ciała, bezsennością oraz zmęczeniem.
Pacjenci cierpiący na epilepsję, choroby serca, zawroty głowy, nadczynność tarczycy, jaskrę, przerost gruczołu krokowego, nowotwór kory nadnerczy, schizofrenię lub choroby nerek i wątroby powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji Anafranilem.
fizia pisze:Tak wiec czy to mozliwe ze kiedy ktos ma objawy prodromalne w tym lęki i wezmie anafranil to czy moze to zapobiec wystapieniu psychozy?
Jak na mój gust anafranil nie zlikwiduje objawów prodromalnych, a co za tym idzie nie zapobiegnie wystąpieniu psychozy. Jednak nie wszystkie lęki można automatycznie wiązać z objawami prodromalnymi.

Wróć do „antydepresanty, stabilizujące nastrój”