Psychiatria-wiedza tajemna?

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Re: Psychiatria-wiedza tajemna?

Postby wowo21975 » Wed Dec 06, 2017 12:22 am

Jakie masz prawa w szpitalu przekonasz się jak wylądujesz w szpitalu najlepiej w pasach z dodatkowym zabezpieczeniem które może cię udusić. Jako wariat nie masz nic do powiedzenia a jak coś powiesz to czeka cię to co napisałem w pierwszym zdaniu i tak aż do skutku.

seebek
zaufany użytkownik

Postby seebek » Wed Dec 06, 2017 12:50 am

Leżałem w pasach, musiałem poprosić kolegę aby mi je poluzował bo drętwiały mi ręce z powodu niedostatecznego
krążenia krwi.
"Zycie ludzkie jest jak paczka kredek ... Raz kolorowe, a raz czarne, raz ostre, a raz tepe, raz dlugie, a raz krótkie, raz proste, a raz połamane...
Ale to niewazne. Najwazniejsze jest to, jaki obraz nimi namalujesz..."

Alex1950
bywalec

Postby Alex1950 » Wed Dec 06, 2017 9:05 pm

Na allegro można znaleźć podręczniki w "normalnych" cenach:

https://allegro.pl/listing?string=Psych ... i-1-3-1003

Plus warto również przejrzeć OLX

Seebek sprawdź PW.
Nie przestawaj się uśmiechać, bo to sprawia że jesteś najpiękniejsza

Meduzola
bywalec

Postby Meduzola » Wed Dec 06, 2017 11:12 pm

Nie bądźcie na mnie źli... Zmęczył mnie mój własny post. Super dzięki za linki, ale mój mały telefon ich nie wczyta, a komputera się pozbyłam, był kilka razy w naprawie, ale i tak ciągle mulił. Może to nawet lepiej, a na smartphona mnie narazie nie stać. To ciekawy aspekt, że są rzeczy, których od lekarzy się nie dowiemy. A kto poczuł psychiatryk na własnej skórze i czyta, widzi jak nauka zderza się z rzeczywistością.

wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Postby wowo21975 » Wed Dec 06, 2017 11:42 pm

Tak nauka swoją drogą a rzeczywistość swoją. Nie życzę nikomu szpitala, oddziału zamkniętego, pasów itp rzeczy. Nic przyjemnego bo nie dość że warunki marne, mało miło to jeszcze dawki leków końskie gdzie mózg się lasuje. Przeżyłem to nie jeden raz i szczerze to nie wiem ile razy tak bym jeszcze wytrzymał zanim całkiem bym nie odpłynął.

Xoredas
zaufany użytkownik
Status: Brak

Postby Xoredas » Thu Dec 07, 2017 3:33 am

Książka w której pisze ,że schizofrenia to nie lenistwo to choroba i jest napisane około 2 linijki o leku zypadhera ,że chyba po 2 miesiącach można zmniejszyć dawkę a po pewnym czasie brać iniekcje co 4 tygodnie i pisze jak dawkować dane leki psychotropowe może ktoś wie jak się nazywa bo chciałbym ją przeczytać bo kiedyś z niej trochę wywnioskowałem.

Meduzola
bywalec

Postby Meduzola » Thu Dec 07, 2017 9:56 am

W sumie w ostatnich latach najnowsza wiedza o F20 np. w sensie anatomicznym, pochodzi z Oxfordu, a oni mają układy z Japonią i Niemcami, a następnie to się rozlewa na cały świat. Z niemieckiego mogłabym tłumaczyć, jak dojdę do siebie fizycznie, bo moja motoryka siadła.

donkichote+
bywalec

Postby donkichote+ » Thu Dec 07, 2017 10:18 am

że tak ci podpowiem: to jest bardzo trudny proces i wydaje się być niepotrzebny ale zdobywaną wiedzę trzeba weryfikować - wtedy twoja wiedza będzie jak dom zbudowany na skale :)

Meduzola
bywalec

Postby Meduzola » Thu Dec 07, 2017 1:19 pm

@DonKichote, weryfikuję... W "tą" nadaktywność płatu czołowego nie bardzo wierzę, chociaż jest on częścią kory mózgowej, hm, chyba. Dzięki za wsparcie!

donkichote+
bywalec

Postby donkichote+ » Thu Dec 07, 2017 4:46 pm

schizofrenia nie może być chorobą "mózgu" czyli zaburzonej bio-chemii. to byłoby bez sensu. trzeba rozważyć inne mniej prawdopodobne scenariusze takie jak wpływ stężenia poziomu cukru który ma wpływ na przysadkę czy coś.

bo schizofrenia to rozczepienie jaźni. o czym wydaje mi się wszyscy zapominają. rozczepienie może być wynikiem dopuszczeniem o świaodmości części nas którą wypieramy i jej nie chcemy. a znajduje swoje ujście kiedy przestajemy kontrolować się na poziomie świadomości..

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Thu Dec 07, 2017 8:47 pm

Osławione "rozdwojenie jaźni" w schizofrenii jest najczęściej opisywane jako brak harmonii między emocjami, myślami oraz wolą. To jest dobry opis, bo tak to niestety przy F20 bardzo często wygląda...

donkichote+
bywalec

Postby donkichote+ » Thu Dec 07, 2017 8:53 pm

Osławione "rozdwojenie jaźni" w schizofrenii jest najczęściej opisywane jako brak harmonii między emocjami, myślami oraz wolą. To jest dobry opis, bo tak to niestety przy F20 bardzo często wygląda...
nie spłycałbym tego tak tematu. wydaje mi się że owe "jaźnie" się ze sobą komunikują. i jest to rodzaj dialogu który "chory" odczuwa. zadaniem psyhciatrii nie jest połączenie jaźni tylko zrozumienie a raczej uświadomienie pacjentowi dlaczego występuje u niego takie zaburzenie. a żeby to zrobić trzeba go dobrze zrozumieć.

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Thu Dec 07, 2017 9:02 pm

Ten " brak harmonii" polega np. na tym że intelekt dyktuje człowiekowi coś zupełnie innego niż emocje, albo te emocje zagłusza. W tym pierwszym przypadku człowiekowi trudno jest zdobyć się na konsekwentne działanie, bo emocje dyktują mu coś innego, a intelekt coś zupełnie innego. To tak dla przykładu...

donkichote+
bywalec

Postby donkichote+ » Thu Dec 07, 2017 9:13 pm

Ten " brak harmonii" polega np. na tym że intelekt dyktuje człowiekowi coś zupełnie innego niż emocje, albo te emocje zagłusza. W tym pierwszym przypadku człowiekowi trudno jest zdobyć się na konsekwentne działanie, bo emocje dyktują mu coś innego, a intelekt coś zupełnie innego. To tak dla przykładu...
zupełnie nie rozumiem. tak jakbyśmy mieli do czynienia z sercem i rozumem. ale w przebiegu "choroby" słyszmy niechciane treści najczęściej religijne. dlatego często mylimy schizofrenie z opętaniem. a może jest to wynikiem spadku cukru. bo zły istnieje i działa i ma wpływ na nasze życie. jednakże wszystko co się dzieje w nas ma podłoże biologiczne...

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Thu Dec 07, 2017 10:22 pm

Urojenia i inne objawy wytwórcze to jeszcze coś innego...
Nie potrafię tu jednak teoretyzować... :(

Return to “prawo”